Skocz do zawartości
Forum

Kwasy omega w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się czy taki tran z dorsza jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. w poradniku Instytutu Matki i Dziecka piszą "Z ryb często spożywanych w Polsce najwięcej rtęci
mają: ryba maślana, okoń, węgorz, płoć i dorsz, natomiast
najmniej: śledź, mintaj, łosoś (głównie norweski)".

Odnośnik do komentarza

ja lubię dorsze jeść, a kwasy omega to wole jednak z alg...jak są
i tak samo wolę baby mama med niż jakieś granulaty z hippa, bo ciekawe jak zlepili te granulki...guma arabska, sacharazą...z reszta tyle tam cukru...szkoda gadać :/
wolę naturalnie - im bardziej tym lepiej - im czyściej tym zdrowiej, zdecydowanie wolę napary i bogatą dietę... :)

Odnośnik do komentarza

tran z wątroby dorsza jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i jest dobrze wchłaniany , całe życie go biorę i każde z trójki dzieci się urodziło zdrowe więc jest na pewno bezpieczny. A co do herbat to też wolę te z Baby and Mama med, raz tylko pokusiłam się na Hippa i byłam na siebie wściekła, ziół tylko niespełna 1 % ....

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg0bl0um1g.png]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e3l71dnmf.png]Tekst linka[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bdf9hgbbn1iso.png]

Odnośnik do komentarza
Gość filemonica

ja w czasie ciąży brałam tylko kwas foliowy, pozostałe suplementy w czasie ciąży uznałam za mniej potrzebne. starałams ie tez jesć sporo świeżych warzyw, owoców żeby jak najwięcej witamin pobierać w sposób naturalny.

Odnośnik do komentarza

ja właśnie teraz rozpoczynam starania z mężem o pierwszego maluszka, nie mam za duże doświadczenia w tej kwestii więc chciałam dopytać w jak najlepszy sposób powinnam się przygotować? jakie witaminy zacząć przyjmować, żeby maluszek urodził się zdrowy?

Odnośnik do komentarza
Gość bosmankaa

ja oprócz kwasu foliowego skupiłam się też na innych niezbędnych witaminach, przecież w czasie ciąży potrzebny jest też jod, witamina D, kwasy omega, wszystko to pozwoli na prawidłowy rozwój naszego malucha, jeśli o mnie chodzi to biorę regularnie mama dha premium żeby te braki witamin uzupełniać, bo pije strasznie dużo płynów więc dużo wypłukuję z siebie minerałów, więc trzeba je uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Gość ekiertka

ja jak już się starałam o maluszka to zaczynałam brać folik bo to najbardziej popularny kwas foliowy poza tym zawiera odpowiednią ilość kwasu foliowego i uzupełnia wszystkie niezbędne witaminy dlatego nie muszę pamiętać o przyjmowaniu kilku tabletek witamin tylko wystarczy, że wezmę tą jedną.

Odnośnik do komentarza

to prawda uzupełnianie witamin w ciąży to podstawa, bo nie wszystko przyswoimy z jedzenia, ja codziennie łykam tabletkę mama dha bo zawiera kompleks niezbędnych witamin, sama nie jem za dużo warzyw i owoców na co dzień, bo jakoś tak nie koniecznie lubię, a witaminy muszę jakoś uzupełniać, tabletka to najlepszy sposób na uzupełnieni braków.

Odnośnik do komentarza

Idealnie byłoby brać kwas foliowy co najmniej 2-3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę. No i trzeba pamiętać, że kwas foliowy to nie wszystko. Bardzo ważny jest też magnez, jod i witamina D i kwasy omega ja to wszystko mam w jednej tabletce mama DHA Premium + nie muszę brać kilku tabletek zeby zapewnić prawidłowy rozwój dla mojego dziecka.

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia Januszek

Bardzo fajny skład mają te witaminy, nie przeładowany, ale wszystko, co jest niezbędne. Mój ginekolog mówi, że obecnie to chyba najlepsze na rynku i mi je zalecił. Biorę je od kilku tygodni, dobrze się czuję. Łatwo mi je połknąć, bo poprzednie były tak ogromne, że tylko miałam odruch wymiotny i nasilały mi się mdłości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...