Skocz do zawartości
Forum

Kwasy omega w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

siwa 0011 - nie słyszałam o omegamed premium... ja brałam omegamed optima z kwasem DHA, kwasem foliowym, żelazem, jodem i witaminą D. jesli brałaś to samo to nie masz się czym martwić, bo ten preparat zawiera składniki w takich dawkach, jakie sa zalecane przez ekspertów.

nie wiem gdzie czytałaś o przedawkowaniu, bo np. do przedawkowania jodu może dojść dopiero jak weźmiesz 20 razy więcej jodu niż zalecana dawka...
nadmiar kwasu foliowego wydalany jest z moczem, więc trudno go przedawkować.
z ciekawości policzyłam sobie ze musiałabym brać 30 tabletek dziennie omegi żeby groziło mi przedawkowanie witaminy D.

porozmawiaj o swoich obawach z lekarzem przy kolejnej wizycie. na pewno rozwieje Twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

ja również biorę omegamed optima i jak rozmawiałam z lekarzem na temat witamin i tego typu suplementów, to powiedział, że musiałabym łykać ich nie wiadomo ile, aby móc je przedawkować, więc spokojnie. Dla pewności i własnego spokoju porozmawiaj o tym ze swoim gin., który na pewno dokładnie powie Ci ile czego brać, żeby wszystko było w porządku :)

Odnośnik do komentarza

Ewelinka05 - to widzę , że ładnie mieszasz, chyba masz mała aptekę w domu ;) ja to póki co jestem na etapie starań i wie tylko co od znajomych usłyszę czy poczytam :) ale zioła z baby and mama med mogę polecić, chociaż ja akurat używam a raczej piję płodność faza 1 i 2, ale o tranie też słyszałam, że zwiększa inteligencje u dzieci więc na pewno warto go brać, chyba mollers ma fajne smaki do picia ?

Odnośnik do komentarza

to prawda ze DHA wpływa na prawidłowy rozwój mózgu dziecka - stąd może mieć wpływ na to jak dziecko później przyswaja wiedzę, radzi sobie w szkole itp.
ja jednak nie brałam tranu, bo nie jadam ryb. zdecydowałam się na omegamed z czystego dha z alg. nie musiąłam brac dodatkwow kwasu foliowego i żelaza bo optima ma to w składzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...