Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie na ostatnim usg wykazalo Wam ze maluszek jest wiekszy niz powinien w danym tygodniu?ja mam tylko diete ,bo moja cukrzyca wyglada tak ze np na caly miesiac mam tylko powiedzmy 4/5skokow cukru..diabetolog mowi ze tym to wogole nhe ma co sie przejmowac..ja mialam robione usg w 31tyg waga 1750g ostatnio usg w 36tyg i 3dniu ciazy i waga 2650podobno bedzie z tych drobniejszych.dzieciaczkow. Jestem ciekawa jak to u Was wyglada

Odnośnik do komentarza

Natalia 31
Dziewczyny mam ketony w moczu po badaniu paskowym średniej ilości. Co to oznacza? Cukier mam w normie ale czy to nie aby zła dieta i stad te ketony?

Nati ponoc to oznacza ze chodzisz głodna i Twoj dzidziak jest głodny :/ wiem wiem, łatwo powiedziec każą jesc trawe a potem mówią ze głodzisz dziecko... ja mam czesto ketony ale one tez moga oznaczac ze masz jaka infekcje, jesli tak jest szkoda nawet mierzyc, bez wzgledu czy to intymna czy inna ma sie wtedy wyzsze cukry i ketony.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

~Iwi
Dziewczyny mam jeszcze pytanka, podpowiedzcie proszę:)
- czy piłyście wodę w czasie między posiłkiem a pomiarem?
- czy spacerowałyście, sprzątałyście tj. ruszalyscie się pomiędzy posiłkiem a pomiarem?
- w którym tygodniu zaczęły Wam szaleć cukry? Ja zaczęłam 30 i zaczyna mi się z nimi coś dziać...:(

Z góry Wam dziękuję za odpowiedź:)

pij wody duzo, jak najwiecej w ciazy powinno sie o tym pamietac a co dopiero przy cukrzycy, woda rozciencza krew bedziesz miala nizsza wartosc na glukometrze noi Twoja dzidzia bedzie zatem zdrowsza :)
Warto tez sie ruszac bo poprostu spalasz cukier nie dochodzi do dziecka

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, mam pytanie bo nie wiem jak to ugryźć. Jestem w 25 tyg.c. i wczoraj odebrałam wyniki testu obciążenia glukozy. I wyniki na czczo 90, po godz.166,a po dwóch 150. Moja ginekolog napisała mi żeby wejść na stronę słodkie mamy i zastosować dietę jaka tam jest. I cisza,nic więcej. I tak się zastanawiam, czy udać się na własną rękę do diabetologa? Czy to juz może być cukrzyca? Nie martwię się jakoś tak ogromnie, bo wiem, że można ją leczyć, tylko chciałabym być pod dobrą kontrola,żeby czegoś nie zaniechać?

Odnośnik do komentarza

Rat999 Twoje wyniki są w normie, nie masz cukrzycy. Myślę, że Twoja ginekolog zaleciła Ci stosowanie diety prewencyjnie, bo cukier na czczo był na granicy normy, a niestety z każdym tygodniem ciąży trudniej nam sobie z tym radzić. Wizyta u diabetologa na razie nie wydaje się być konieczna, ale na następnej wizycie u lekarski ustaliłabym kolejne badanie cukru za 4-5 tyg, żeby sprawdzić co się dzieje.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Natalia 31
Rewelacja. Rozlozylo mnie chorobsko noc nie przespaceruje i cukier po śniadaniu 180. Jeszcze takiego nigdy nie miałam. Tragedia

Umylas rece mierzylas kilka razy? Za kazdym razem tak wysoko? Jesli sie to bedzie powtarzac powinnas skontatowac sie z diebetologiem, najpozniej w poniedzialek a jak ciagle beda wysokie wyniki rozwazylabym pojechanie na izbe przyjec, ja mialam ten sam problem, nagle mialam 156, diabetolog powiedzial ze to przez chorobe, chcial mi dac insuline na 2 dzien do posilkow ale po antybiotyku i mega scislej diecie uspokoilo sie, Wczoraj tez mialam takie dziwne wyskoki ale przyznam ze zjadlam 2 nalesniki :( nie oparlam sie....poza tym ja biore insuline na noc. A TY pewnie walczysz tylko dieta gdzie jest trudniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

Rat999
Cześć Dziewczyny, mam pytanie bo nie wiem jak to ugryźć. Jestem w 25 tyg.c. i wczoraj odebrałam wyniki testu obciążenia glukozy. I wyniki na czczo 90, po godz.166,a po dwóch 150. Moja ginekolog napisała mi żeby wejść na stronę słodkie mamy i zastosować dietę jaka tam jest. I cisza,nic więcej. I tak się zastanawiam, czy udać się na własną rękę do diabetologa? Czy to juz może być cukrzyca? Nie martwię się jakoś tak ogromnie, bo wiem, że można ją leczyć, tylko chciałabym być pod dobrą kontrola,żeby czegoś nie zaniechać?

Ja nie wiem ale moim zdaniem to juz jest cukrzyca ciazowa, chyba ze zmenili normy ;) ja po 2 h mialam 143 i na tej podstawie zostalam skierowana do poradni, teraz biore insuline na noc wiec nie bylo to byle co... Wynik na czczo i po godzinie masz dobry ale po 2h za duzy, cos slyszlalam ze ta norma po 2h miala byc zmieniona do 150 czy 155 ale nawet jesli to mialabys cukry na granicy i wtedy warto zastosowac dietę bo to tylko dla dobra Ciebie i maluszka na poczatek jedz 5 posilkow dziennie lekkich zdrowych i co najwazniejsze o stalej porze i jak pisaly wczesniej dziewczyny powtorzyc badanie po miesiacu koniecznie

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tu normy, mnie diagnozowano wg tych wartości, może są jeszcze stosowane również te wyższe parametry, ale te obowiązują od ub roku:
Obecnie PTD zaleca wykonywanie 3-punktowego testu obciążenia glukozą (wcześniej wykonywano 2-punktowy). Na podstawie wyników tego testu cukrzycę ciążową rozpoznaje się, gdy spełnione jest co najmniej jedno z 3 niżej przedstawionych kryteriów:

- stężenie glukozy w osoczu na czczo od 92 do 125 mg/dl (5,1-6,9 mmol/l)
- stężenie glukozy po 60 minutach ≥180 mg/dl (10,0 mmol/l)
- stężenie glukozy po 120 minutach od 153 do 199 mg/dl (8,5-11,0 mml/l)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, za wszystkie odpowiedzi. Wizytę u ginekologa mam dopiero 2.11. do tego czasu dieta ( chociaż jest ciezko) i zobaczymy co powie. Wolałabym iść do tej poradni diabetologicz. byłabym chyba spokojniejsza i pod kontrolą. Życzę Wam miłej niedzieli :)))

Odnośnik do komentarza

Witam słodkie mamy. Jestem w 31tc. Cukrzyce ciążową wykryto u mnie 2tyg temu i od tego momentu wyladowałam w szpitalu ze skróconą szyjką i zapaleniem płuc.. w szpitalu dostawalam niby diete cukrzycową. Na ich obiadach wytrzymałam jeden tydzien, a w kolejnym jadłam już obiady swoje ale też robione w sposób dietetyczny.. Po wyjsciu ze szpitla waga spadła mi o 2kg. Wizyte u diabetologa mam dopiero na 3.11(termin porodu 13.12), a do tej pory kazano mi korzystać z diety w internecie i ścisle jej przestrzegać łacznie z godzinami spożywania.. Dla mnie to trochę przesada np jeść kolację w 3 "ratach". Przeraza mnie to tym bardziej ze powinnam tez duzo leżec a nie stac przy garach. W szpitalu wyniki cukru miałam bardzo dobre (kolo 70-100) Czy nie lepiej sugerowac sie posiłkami szpitalnymi niz ta dieta z internetu? Nie wiem co robic. Nie chce zaszkodzić dziecku. Słodyczy nie jem wogóle. Czasem odrobinę posłodzę herbatę, ale to moze raz dziennie i niecale pół łyżeczki. Czasem mysle ze lekarze bardziej straszą niż to wszystko warte.. Powiedzcie co ile jecie? Ile posiłków dziennie? Jakie? Pomóżcie, bo do porodu zaledwie 2 mies a wizyta diabetologa za 3 tyg.

Odnośnik do komentarza

HEJ kruszyna. Cukrzyca to jest poważna sprawa w ciąży więc nie wolno lekceważyć. Dostałaś glukometr do pomiarów? NA Twoim miejscu poszłabym szybciej do diabetologa bo to troche poźno ten termin 3.11. Może prywatnie? Ja aktualnie walczę dietą z cukrzycą. Mam ścisłą dietę wg zaleceń diabietologa. 7 posiłków dziennie wg zalecen. Ostatni o 22. Możesz sprawdzić w necie czego unikać i jak komponować posiłki. Ale to dietetyk powinien Ci ustalić wg Twojej wagi i badań. Musisz jeść odpowiednią ilość węglowodanów. Dla mnie to był kosmos się przestawić na regularne jedzenie i dietę ale już jakoś się z tym pogodziłam. No i dużo ruchu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kruszyna Natalia ma we wszystkim rację. Moja dieta to 3 główne posiłki ( po 45-60g węglowodanów) i 3 przekąski (II śniadanie, podwieczorek, nocy posiłek około 22. Po 15-30g węglowodanów każdy). Należy uważać na owoce i produkty o wysokim indeksie glikemicznym.
Dodatkowo zwykle większość z nas słodkich mam prowadzi dzienniczek posiłków, bo każdej inaczej występują skoki cukru po nawet odpowiednio skomponowanych posiłkach … tym razem uznaj, że lekarze nie przesądzają. Na Twoim miejscu szukałabym terminu di diabetologa wcześniej lub poszła ostatecznie prywatnie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem po wizycie u gina i niestety cukier po 2 h 152... A jestem dopiero w 6 tc... Probuje dobic sie do diabetologa na wizyte ale to troche potrwa pewnie. Jestem wsciekla porostu...czytalam duzo o diecie cukrzycowej w ciazy i zalamalam sie ...nie umiem jesc tak regularnie i to az 8 posilkow dziennie!!!!:o no i same paskudne rzeczy ktorych nie lubie

Odnośnik do komentarza

Hej. Moim zdaniem delikatnie przekracza norme bo w normie jest 120 wiec i tak niezle....ja jak widzisz we wczesniejszym poscie nie mam tak kolorowo...czuje sie wiezniem wlasnego ciala...ze wszystkiego musze zrezygnowac i trzymac sie diety culrzycowej...mam dola z tego powodu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...