Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Ja również tydzień temu dowiedziałam się ze mam cukrzycę ciążową. Przeczytałam wszystkie wypowiedzi co mi pomogło spojrzeć spokojnie na całą sytuację i za to wielkie dzięki!!:) Ale mam jedno pytanie: czy mierząc cukier 1h po posiłku trzymałyście się czasu dosłownie co do minuty?

Odnośnik do komentarza

Mi tez zdarza sie przeciągnąć na poczatku trzymalam siw co do sekundy teraz bardziej dbam o higiene psychiczna ;) i daje sobie luzu... tłumacząc sobie ze to ze trzymam diete i tak jest chwalebne i jak sie cos czasem trafi nie koniec swiata... wyobraź sobie jakbys w ogole sie nie pilnowala co by sie dzialo w organizmie dlatego mamusie podsrawa to nie katować sie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

Vena127
jag u mnie cc była planowana na 14 dni przed terminem porodu

Ty chcialas cesarke czy ze wzg na cukrzycę Ci zalecili, ja sie nastawiam na naturalny ale nie wiem czy im sie uda wywolac 2 tyg wczesniej. Ehhh myslalam ze bede do końca nosic dzidzie zaskoczylo mnie to ale ginko powiedziala ze kobiety z cukrzyca nie mozna trzymac do konca.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

HEJ mamusie. Niestety u mnie też zdiagnozowano cukrzyce. Od poniedziałku jestem na diecie. Kolejna wizytę mam 9.10. Aktualnie mam wyrównany cukier ale raz dziennie zdarza się przekroczyć pomiar do 127 albo 137. Czy takie skoki powyżej normy raz dziennie są juz wskazaniem do podania insuliny? BARDZO chce tego uniknąć i boję się, że dieta nic nie da. Czy któraś tak.miala ? Dodam,że na czczo zawsze mam poniżej 90. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jag nie słyszałam, żeby cukrzyca była wskazaniem do cc, wcześniejsze rozwiązanie … może jeżeli dziecko jest bardzo duże, powyżej 4kg, wtedy też cc mogłoby być konieczne, ale w innych przypadkach nie słyszałam, a to moja 3 ciąża z cukrzycą i wydaje mi się, że już wiele mam info na ten temat.

Natalia31 takie skoki ma prawie każda z nas raz na jakiś czas. Zobacz, czy możesz znaleźć wzór: po jakich posiłkach, co jadłaś, może potrzebujesz po jedzeniu mieć większą aktywność przez 20-30 min, żeby lepiej spalać węglowodany. Każda z nas musi często sama sprawdzić, co działa w jej przypadku, ale jeszcze nie masz przesądzonej insuliny.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Często pomaga dzienniczek jedzenia. Nawet nie wiesz jak mi podnosi cukier czysta owsianka ;) dużo z nas ma takie produkty, które zalecane w cukrzycy powodują odjechane poziomy glukozy u konkretnych osób. To było na początku dla mnie bardzo uciążliwe, ale okazało się dobrym sposobem. Powodzenia, jak coś trzeba to pisz.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Natalia31 wiem, że to szok tak z dnia na dzień zmiana stylu życia i to kolejna w krótkim czasie: najpierw ciąża, teraz cukrzyca …dużo się dzieje. Pamiętam, jak się czułam tym przytoczona w pierwszej ciąży, ale z czasem oswoiłam się też z insuliną, a pierwszy tydzień to był dla mnie dramat. Dasz radę!

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hello. Póki co od 3 dni udało mi się opanować cukier. Mama.nadzieje,że tak zostanie ale dziennie robie 6 km spacerów. Jakoś nie wyobrażam sobie w 9 miesiącu popindalac tyle . Eh. Jak Wy sobie radzicie czy też tyle się ruszacie? Wolałabym lepszy sposób na normowanie cukru chociaż diety przestrzegam restrykcyjne ale boję się, że jak się nie przespaceruje to będzie lipa

Odnośnik do komentarza

Ja mam dwójkę urwisów 3 i prawie 2 lata, nawet w domu pod koniec dnia nóg nie czuję i robię kilometry ;)
Poza tym codziennie yoga. Jeśli mniej się ruszam jem tylko rzeczy po których nigdy nie mam skoków cukru, no i dopuszczam, że raz-dwa razy w tygodniu coś może wyskoczyć. Ważne jest, żeby nie po każdym posiłku.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Mi tez powiedziala diabetolog ze czasem cos moze wyskoczyc, nie nalezy panikować, ja chodze 2 razy w tygodniu na pilates, ale taki raczej mocno wysiłkowy, spaceruje raz dziennie od 1,5 do 3,5km. Co do spacerów czytałam że już po 10 minutach uruchamia sie spalanie cukru, wskazane jest pół godziny dziennie. Mysle ze nawet nie w tym rzecz by po kazdym posiłku biegac, zauwazylam ze w dni kiedy mam pilates mierze cukier cały dzien już mam raczej opanowany.

Ale tak w ogóle to już sie ciesze ze to koniec, pewne nawyki zostawie i bede starac sie zyc zdrowiej ale mam serdecznie dosc cukrzycy i mam nadzieje ze wraz z ciaza skonczy sie ten koszmar.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

Vena127
Ja mam dwójkę urwisów 3 i prawie 2 lata, nawet w domu pod koniec dnia nóg nie czuję i robię kilometry ;)
Poza tym codziennie yoga. Jeśli mniej się ruszam jem tylko rzeczy po których nigdy nie mam skoków cukru, no i dopuszczam, że raz-dwa razy w tygodniu coś może wyskoczyć. Ważne jest, żeby nie po każdym posiłku.

Teraz zajrzalam na Twa stopke jestes w 3 ciazy? :D moje marzenie!!!! Trojeczka <3 ale ja dopiero 1 ciaza. Powiedz mi wyglada na to ze jestes fit mama a tez Cie dopadla cc, czy to pierwszy raz czy w kazdej ciazy?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

No tak, cc dopadła mnie już w pierwszej ciąży (problemy z kręgosłupem) nigdy się nie nastawiałam na konkretną formę porodu, wiem że życie lubi pisać swoje scenariusze. Tak mi łatwiej ;) cukrzycę w ciąży mam, bo jestem obciążona genetycznie. Kolejne cc to już pewnego rodzaju wybór, bo z drugim dzieckiem nie chciałam czekać i urodziłam kolejnego syna 17 miesięcy po pierwszym :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena127
No tak, cc dopadła mnie już w pierwszej ciąży (problemy z kręgosłupem) nigdy się nie nastawiałam na konkretną formę porodu, wiem że życie lubi pisać swoje scenariusze. Tak mi łatwiej ;) cukrzycę w ciąży mam, bo jestem obciążona genetycznie. Kolejne cc to już pewnego rodzaju wybór, bo z drugim dzieckiem nie chciałam czekać i urodziłam kolejnego syna 17 miesięcy po pierwszym :)

Cc mialam na mysli cukrzyce ciążową ; ) dogadalysmy sie :D pytalam czy cukrzyce mialas od 1 ciazy juz? Ale co do porodu... ja sie niby nastawiam na naturalny ale nie bede walczyc jak sie nie da... mam 31 lat to moja pierwsza ciaza powiklana cukrzyca wiec kto wie jak to wszystko sie skonczy. Napewno nie chcą czekac do 40 tc a wydaje mi sie ze chyba nie tak latwo wywolac naturalny porod.. dziecko moze miec inne plany. Co do cesarki jakos sie boje bo nie mialam nigdy operacji żadnej nie wiem jak moj organizm to zniesie aleVena widze jesteś dzielna dziewczyna i dobrze ze nie czekalas z ciaza bo cudownie jak dzieci sa zblizone wiekiem :D Natalka 2 miechy to nie tak duzo... a jak pisalysmy wczesniej jak staniesz na wadze to sie usmiechniesz i podziekujezz cukrzycy ja mam teraz wage z lipca ; ) choc mala bynajmniej nie stoi w miejscu ; )

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73fvraorzy.png

Odnośnik do komentarza

Hehe, no tak cc można czytać różnie :)
Tak w pierwszej ciąży cukrzyca z insuliną od 16tc ciąży do końca. Ciążę kończyłam na 100jed insuliny na dobę.
W drugiej ciąży miła niespodzianka i cukrzyca się nie pojawiła. Teraz od 10 tc już stwierdzona na testach z obciążeniem. Jak widać reguły nie ma, bo i w drugiej i w trzeciej ciąży dieta od dnia pozytywnego testu na ciążę.
Miłe to nie jest bo lepiej zawsze być zdrowym, ale trzeba myśleć, że mogło być gorzej i do przodu ;) są gorsze rzeczy niż dieta, czy nawet insulina. Głowy do góry Dziewczyny!

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam jeszcze pytanka, podpowiedzcie proszę:)
- czy piłyście wodę w czasie między posiłkiem a pomiarem?
- czy spacerowałyście, sprzątałyście tj. ruszalyscie się pomiędzy posiłkiem a pomiarem?
- w którym tygodniu zaczęły Wam szaleć cukry? Ja zaczęłam 30 i zaczyna mi się z nimi coś dziać...:(

Z góry Wam dziękuję za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...