Skocz do zawartości
Forum

kiedy na ktg


MAMUSIA

Rekomendowane odpowiedzi

ja ktg miałam robione w szpitalu jak trafiłam tam z rozwarciem. normalnie nie robi sie ktg... no moze raz ale to zalezy od lekarza. KTG robione jest dopiero przed porodem aby zbadac czestotliwosc skurczy.bo pewnie dziewczyny mysla ze ktg robi sie po to by ułyszeć tetno dzidzi, owszem po to tez ale to trwa baaaardzo krociutko. ktg trwa około 30-60 min i ma na celu sprawdzenie skurczy i akcji serduszka, czy oby napewno jest wszystko ok, a jezeli nie ma do tego powodu to po co?

Kardiotokografia (KTG) - jest to monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach intensywnej opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

W skład kardiotokografii wchodzi:

* tokografia - rejestracja czynności skurczowej macicy, która może odbywać się poprzez czujnik zewnętrzny umieszczony na brzuchu ciężarnej lub poprzez rejestrację zmiany ciśnienia wewnątrz jamy macicy, mierzonego przy pomocy cewnika
* kardiografia - ciągła rejestracja akcji serca płodu przy pomocy elektrokardiografu lub ultrasonograficznej sondy określające czynność skurczowo-rozkurczową serca przy wykorzystaniu efektu Dopplera

:36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21::36_1_21:

Odnośnik do komentarza

ja ktg mialam robione w ndniu porodu kiedy przyjechalam po tym jak odeszły mi wody płodowe.
ale na wizycie u ginekologa moja pani doktór powiedziala mi ze jezeli nie urodze do 3 stycznia (bo tak mialam termin) ma zgłosic sie do szpitala na kontrolne ktg. No ale nie musialam bo maly urodzil sie dokladnie w wyznaczonym terminie. wczesniej niemialam.
I z tego co wiem w ciazy jezeli niema zagrozen zadnych ktg nie jest robione dopiero przed porodem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...