Skocz do zawartości
Forum

Sposób na lepszy poród


Rekomendowane odpowiedzi

amda
Gabryś dokładnie to samo - jak już się drapie po głowie to używa prawej ręki, albo w nocy włoski sobie wije...

Oj niech młoda trzyma rączki przy sobie, bo jak pomyślę o tym co przechodziłam po porodzie to dziękuję...

Lilka tez wije, przez sen i w dzień :D A co lepsze, często podchodzi do mnie i moje też wije albo głaszcze itp. No szaleństwo z tymi włosami :hahaha:

Odnośnik do komentarza

curry
amda
Gabryś dokładnie to samo - jak już się drapie po głowie to używa prawej ręki, albo w nocy włoski sobie wije...

Oj niech młoda trzyma rączki przy sobie, bo jak pomyślę o tym co przechodziłam po porodzie to dziękuję...

Lilka tez wije, przez sen i w dzień :D A co lepsze, często podchodzi do mnie i moje też wije albo głaszcze itp. No szaleństwo z tymi włosami :hahaha:

Widać co zazwyczaj w brzuchu robili...:hahaha:

A Wiesz - mój syn ma włosiska długie po ramiona i za pierona nie da sobie obciąć...
Może to też jest jakoś powiązane - hmmmm.....

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o te żele to też pierwsze słysze:)

Ja o tym wiesołku słyszałam..o piciu naparu z malin tez..ale ja jakoś powiedziałam sobie po tym jak zamiatałam ogród hehe chodziłam po schodach itd..że lepiej poczekam,az mały sam sie zdecyduje(siostra piła olej rycynowy..itd i nie pomogło..-pomogło to,że poszliśmy na kręgle o 19 a o 12 w nocy zaczęły sie bóle hihi)..a moj malutki urodził sie 12 dni po terminie.W sobote 24.11 miałam wstawić sie do szpitala na 8 na wywołanie..a z piatku na sobote o 4 wzieły mnie skurcze hehe uparciuch do ostatniego momentu czekal:) Poród szybki w miarę był..ale pękłam..-szczerze? to jak już była końcowa akcja to miałam to gdzies. Każda z nas ma inne zdanie..ale ja jestem zdania co ma byc to bedzie..kazda z nas jest inna i ma inny poród..i jakies wynazlazki (czego oczywiscie nie odradzam) :) to po prostu stare rady naszych babć i mam.. ale mozliwe,że sie myle.bo komu innemu mogły pomóc:)

Najwazniejsze to byc przygotowanym psychicznie..zaczna sie bóle miec w głowie to,że juz nie długo kruszynka bedzie z nami i oczywiście wsparcie partnera lub kogoś z rodziny:)

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3k5kbcrgeo.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-71923.png

Odnośnik do komentarza

Moja też się z lewą rączką urodziła - nie dość że wielka 4.4 kg to jeszcze tak mnie zmasakrowała ta rączką ale cóż najważniejsze że jej nic się nie stało oprócz wielkiego guza na rączce.

Z tym stosunkiem przed porodem słyszałam 2 zupełnie odmienne teorie lekarzy- jedni zachęcają inni odradzają 2 tyg przed bo może dojść do zakażenia i bądź tu mądry :/

Odnośnik do komentarza

Ja myslę, że te żele takiego wspaniałego działania nie mają... - no chyba żeby je do macicy wsadzić:Oczko:
Jak już zejdzie niżej, to ekspresowo idzie.

Wg mnie większe znaczenie ma pozycja. Starszego rodziłam na leżaco i nigdy więcej, Parte miałam przez 2h. A młodszego rodziłam na klęczkach i 5 partych było i koniec. I w sumie nie parłam tylko na samych skurczach macicy się urodził. Na ostatnim go trochę "popchnęłam";)
Tu też pewnie miało znaczenie, ze 2 poród, więc dlatego ekspresem było.

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

iwonek
Ja myslę, że te żele takiego wspaniałego działania nie mają... - no chyba żeby je do macicy wsadzić:Oczko:
Jak już zejdzie niżej, to ekspresowo idzie.

Wg mnie większe znaczenie ma pozycja. Starszego rodziłam na leżaco i nigdy więcej, Parte miałam przez 2h. A młodszego rodziłam na klęczkach i 5 partych było i koniec. I w sumie nie parłam tylko na samych skurczach macicy się urodził. Na ostatnim go trochę "popchnęłam";)
Tu też pewnie miało znaczenie, ze 2 poród, więc dlatego ekspresem było.

Bo ogólnie taka pozycja na klęczkach/ kucaniu jest dogodniejsza - lepiej się znosi ból, szybciej idzie ( to chyba naturalne )

A nie weź i leż na skurczach partych...

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza
Gość dwumiesiecznamama

Ja kupiłam żel Natalis, bo położne na szkole rodzenia bardzo chwaliły że pomaga i przyśpiesza poród. Mąż uznał, że skoro jest coś co może ułatwić poród to warto spróbować. Jednak poród zakończył się cesarką i żel nie został wykorzystany. Gdyby któraś chciała niech poda swoj mail kontaktowy. Termin ważności do września 2017r. Szczególnie polecany przy pierwszym porodzie

Odnośnik do komentarza

~dwumiesiecznamama
Ja kupiłam żel Natalis, bo położne na szkole rodzenia bardzo chwaliły że pomaga i przyśpiesza poród. Mąż uznał, że skoro jest coś co może ułatwić poród to warto spróbować. Jednak poród zakończył się cesarką i żel nie został wykorzystany. Gdyby któraś chciała niech poda swoj mail kontaktowy. Termin ważności do września 2017r. Szczególnie polecany przy pierwszym porodzie

jestem zainteresowana zelem, czy moze Pani podac swoj mail? mialam podany zel przy drugim porodzie i bylo znacznie lepiej j szybciej, jest to swietny wynalazek dla tych ktore mialy np duzo wczesniejszych ciec..

Odnośnik do komentarza
Gość nikoleta

~dwumiesiecznamama
Ja kupiłam żel Natalis, bo położne na szkole rodzenia bardzo chwaliły że pomaga i przyśpiesza poród. Mąż uznał, że skoro jest coś co może ułatwić poród to warto spróbować. Jednak poród zakończył się cesarką i żel nie został wykorzystany. Gdyby któraś chciała niech poda swoj mail kontaktowy. Termin ważności do września 2017r. Szczególnie polecany przy pierwszym porodzie
ja jestem zainteresowano odkupieniem moj mail nikoleta_blotnicka@onet.eu:)
Odnośnik do komentarza

Jest wiele sposobów by poród przebiegł sprawniej, ale zastosowanie żelu położniczego to na pewno jedna z lepszych metod. U mnie skrócił on poród, jednocześnie nie narażając moich narządów rodnych na uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...