Skocz do zawartości
Forum

cukrzyca ciazowa


agniechaQ

Rekomendowane odpowiedzi

didianka a chodziłaś do dr C czy K ;) ??? ja do C i baaardzo sobie chwaliłam.

dziewczyny, insulina nie jest złą, ja miałam wysokie cukry na czczo i po I sniadaniu, dostałam insuline Humulin N o przedłuzonym działaniu, dawałam sobie na noc i dzałała prawie 24 h. i tak tzreba bardzo kontrolowac bo musiałąm zwiekszac jednostki, ale dzidizek urodził sie zdrowy tyle ze duuuży ;) to minus cukrzycy ze nawet na diecie bedąc jest ryzyko duzego dziecka :)

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

Witajcie.. no tak wczoraj napróbowałam się różności przy tworzeniu specjałów w kuchni i cukier mi wzrósł na wieczór do 153...albo to wina pieczywa, bo nie kupiłam tego co jem ostatnio( wieloziarnistego) tylko jakieś ciemne ze słonecznikiem... bo rano też miałam wysoki..
Powiem wam, że w pierwszej ciąży tez miałam zły wynik testu na glukozę, ale nie wpadłam w taką panikę...może dlatego,że inne było podejście do tego mojego poprzedniego lekarza... powiedział mi tylko, że mam unikać słodkich owoców i tyle nawet cukru mi nie kazał mierzyć...a teraz zmieniłam lekarza i ten widać jest dokładniejszy w swoim fachu...
Ja juz mniej więcej wyczułam co mogę jeść a co nie.. np nabiał mogę i to nawet tłusty, zupy jarzynowe ze śmietaną też.. zauważyłam, że u mnie działają małe porcje... nie moge na raz dużo zjeść.A co do diety to tylko w poradni powiedziały mi co mi wolno a czego nie, zednych ilości ani nic z tych rzeczy nikt mi nie podawał:(
Życzę wszystkim ,,słodkim mamuśkom,, Spokojnych, zdrowych Świąt
Byśmy dały rade wytrzymać te wszystkie pyszne pokusiki dla naszych maleńst:)
:36_1_78::8_2_96:

Odnośnik do komentarza

Agula - teraz w zasadzie od kilku lat lekarze zaczeli bic na alarm - moze jakies gora 5 lat wiec nie dziw sie ze jest zmiana podejscia do tego!!
Moni - ja chodzilam do tej mega szczuplej czyli C - ja tez jestem zadowolona mimo ze zawsze do niej trzeba bylo dlugo czekac no i kazala mi rodzic na kopernika - a u ciebie tez to bylo konieczne??

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12696.png
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7d08d77b.png

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

No tak, a ja pierwszego synka rodziłam właśnie 5 lat temu... urodził się drobniutki iszczuplutki i tak mu zostało:)
A wogule to wszyscy się dziwią, że zamiast tyć w ciąży chudnę hihi. Jak narazie to od początku ciąży schudłam 7 kg w tym ostatnio kilogram;) ale taka już moja uroda i mam sie nie martwić.:36_4_13:

Odnośnik do komentarza

didianko- ja nie musiałam rodzic na K, powiem wiecej, miałąm planowane cc na Ujastku, wiec przynajmniej kopernik mnei ominął, ale miałam wizyte 1 raz na patologii na K i wbili mi w książeczkę poró na K, ale to jezeli rodzic sn.

dziewczyny, jak chodzi o chleb, wielozarniste , ciemne itp mają dodawany karmel, wiec w wiekszosci nei są dobrze przyswajalne, mnie np tylko graham podchodził i to tylko z 2 piekarni, kupowalam po 3-4 bochenki i mroziłam. wiec jak znajdziecie najlepszy chleb dla siebei to polecam metodę ;)
ja nie moglam jesc nalesników za to pierogi owszem, u kolezanki było na odwrót. tro samo z barszczem czerwonym i pomidorową. wiec nie ma reguły.

a co do wagi, ja w sumie przytyłam 7 kg z czego 9 juz schudłam ;) dieta jest fajna bo sie serio ni etyje i nie czuje jak wieloryb.

a co do dzieci to ja obu urodłam koloski- po 4200 odpowiedznio w 39 i 37 tc.

Monika,Wituś (25.04.2005 r.) i Pawełek (23.11.2008 r.)
www.witek.okama.pl -->1% podatku na operacje i rehabilitację Witusia !
www.dla-witka.blogspot.com
- kup i wesprzyj Witka
Profil Witka na FB - doł

Odnośnik do komentarza

Witam

Jestem "słodką mamuśką" na finiszu i moje doświadczenie z cukrzycą ciążową trwa od 24 tygodnia ciąży. Zgadzam się z opinią, że każdy organizm reaguje indywidualnie. Ja jedząc takie same obiady, w tej samej ilości jednego dnia miałam cukier 90 po h, a drugiego 150 po h. Podobno zależy to od wielu czynników - nawet drobne przeziębienie może mieć wpływ na cukry.
Moja dieta opiera się na paru zasadach:
- zero cukru, miodu, słodyczy, białego pieczywa
- soki 100% bez cukru grejfrut, pomarańcza lub jabłko znanych firm - reszta to podobno ściema - ja
dodatkowo rozcieńczałam z wodą
- regularne posiłki: 8.00 - jedna kromka, 10.00 - większe śniadanie, potem obiad - zupa i po godzinie
drugie danie, po 2-3 h kolacja. Przerwy między posiłkami w dzień to najlepiej 2-3 h, przerwa nocna -
max. 9h.
- chleb razowy - trzeba trafić na dobry, bo w niektórych piekarniach dosładzają miodem
- smażę na oliwie lub piekę
- warzywa - bez ograniczeń a owoce ostrożnie i mało słodkie ( odpadają np. winogrona, banany)
- poza tym jem w miarę normalnie, tylko w małych ilościach, częściej i uważam
- jak mi cukier zaszaleje to jem jogurt naturalny (ofkors bez cukru) i wtedy spada - gdzieś to
przyczytałam i u mnie działa

Jak mi się coś przypomni to dopiszę.
A! Moja gin sprawdzała co jakiś czas hemoglobinę glikowaną - badanie krwii, ok. 20-30zł. U mnie wartość spadała więc uznała że trzymam dietę.
Oprócz stresu o zdrowie dzidziusia dieta ma plusy:) - ja lepiej się czuję i nie utyłam zbyt dużo, a pewnie gdyby nie te ograniczenia to bym sobie poleciała...
Pozdrawiam!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/54874c5fbe.png

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

czwarty tydzień ja o to pytałam eksperta na forum i powiedziała, że takie skoki co jakiś czas nie są groźne dla dziecka i że jak się trzyma diete i przeważnie cukier jest w normie to taki skok raz na jakiś czas nie ma na nic wpływu... zresztą poczytaj sobie
a mi się odpukać cukier na razie unormował. W święta jadłam wszystko tylko w odstępach czasu i małymi porcjami i bez chleba... nawet pozwoliłam sobie na kawałek ciasta i mi nie zwindował cukier:taniec1: może bedzie dobrze:36_4_1:

Odnośnik do komentarza

czwarty tydzien
ale 150 to już katastrofa???

Ja mam ustaloną granicę do 130 godzinę po posiłku i do 90 na czczo.Podobno to dosyć wyśrubowane normy więc jak raz na 2-3 tygodnie mi skoczy do 140-150 to się nie zamartwiam bo stres też nie jest dobry dla maluszka:)
Tylko z tego co wiem to cukrzyca ciążowa czyli nietolerancja glukozy zaczyna się w trzecim trymestrze i tak jest wykonywana krzywa cukrowa. Lekarka tłumaczyła mi że to jakieś substancje wytwarzane przez łożysko blokują produkcję insuliny.

http://www.suwaczek.pl/cache/54874c5fbe.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamy a szczególnie te słodkie
Mam cukrzycę od 4 lat a obecnie jestem w 4 mcu ciąży, od 5 tygodnia ciąży jestem na insulinie (4 wstrzykniecia dziennnie i mierzę poziom cukru 8 - 10 razy dziennie), staram się aby poziom glikemii wynosił od 70 do 120mg ale zdarza mi się i 160 a były przypadki 40mg a także 220mg nie wiem jak się to zakończy - to moje 2 dziecko długo wyczekiwane bo syn ma 12 lat, więc urodziłam go będąc młodą zdrową kobietą a teraz panicznie się boję jak szłam na pierwsze USG to chciałam się przekonać, że ma wszystkie kończyny, bo z tymi cukrami to nie wiadomo jak ta organogeneza u mojej dzidzi przebiegała, widziałam jak bije serduszko i kręgosłup CRP raczej w normie, teraz pełna obaw czekam na kolejne USG za 3 tygodnie i walczę z wiecznym głodem oraz ogromną checią na coś słodkiego!!Pozdrawiam i trzymam za Was wszystkie kciuki!!

Odnośnik do komentarza
Gość AgulaMamula

A u mnie się wszystko unormowało:taniec1: Mogę jeść wszystko i cukier mam w normie:taniec1::taniec1: myślę, że to dzidzia uciskała trzusykę i dlatego miałam te skoki. Podczas pierwszej ciąży też tak miałam.
Teraz badam sobie cukier tylko raz na kilka dni. :in_love:

Odnośnik do komentarza

no ja mam insulinę tylko na noc na razie ...ale jestem weteranka wśród ciążówek bo cukrzycę wykryto mi w 8 tygodniu ciąży. Czyli cała ciąża na diecie:(
jesteś z Krakowa to pewnie normy masz bardziej surowe niż ja , ja mam na czczo do 95, 1h po posiłku do 14o.

Zawsze trzeba próbowac czegoś nowego. Pamiętaj amotorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści- Titanica...

Odnośnik do komentarza

Nikula tak masz racje u nas normy drastyczne. do 90 na czczo po godzi 120 po jedzeniu po godz. Ja biore insuline 3 rzy dziennie i na noc:Kiepsko:

czwartytydzien mi tez czasem przekracza ale to podobno tak ma byc bo to oznacza że dziecko rosnie. Dlatego mi lekarka zalecila ze jak przekracza 120 po danym posiłku to potem mam zwiekszyc insuline i 1 jednostke a jak powyzej 130 to 2 jednoski , potem sie tych dawek nie zmniejsza mozna je tylko zwiększac i to jest bezpieczne:Oczko:
U mnie najwieksze skoki sa po sniadaniu:Szok:

http://www.suwaczek.pl/cache/41ec268854.pnghttp://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/201106123809.jpg
http://www.suwaczek.pl/cache/4a7b5ffe5d.png
www.sunriseband.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...