Skocz do zawartości
Forum

Poród w wodzie


Daffodil

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś rodził w ten sposób lub czy zamierza? Jakie są plusy i minusy?
Ja do porodu mam jeszcze baaardzo daleko, ale czuję, że zleci szybciej niż mi się wydaje :) Slyszałam parę pozytywnych opinii na temat porodu w wannie i chciałabym się dowiedzieć jak to rzeczywiście wygląda i czy jest mniej bolesne i łatwiejsze.
Jakie są ewentualne przeciwskazania? I czy do wanny wchodzi się tylko na ostatnią fazę porodu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

ja rodziłam w wodzie pierwszego synka. Bardzo ale to bardzo polecam ;)
naprawdę woda działa cuda :)
synek po urodzeniu był taki spokojny, uśmiechnięty :)

drugi poród nie był w wodzie chociaż chciałam ale niestety za dużo porodow tego dnia było :(
młodszy synek zupelnie inaczej przyszedł na swiat, nie byl po urodzeniu taki spokojny, czysty ...
dużo głośniej krzyczał niż starszy ...

kolejny raz chcialabym w wodzie znowu ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

tak do wanny wchodzisz dopiero jak jest pewne rozwarcie wczesniej nie pozwala aby akcja sie nie zatrzymala, bo woda oslabia skurcze.
Wchodzi się co 30 minut na 30 minut ... a jak już zaczną się parte to zostaje się do konca ...
łożysko rodzi sie bez wody juz ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Moja przyjaciółka też miała zaplanowany poród w wodzie, także wpuścili ją do wanny na ostatnią fazę ale ta tak się przeciągała- była to pierwsza ciąża- że ostatecznie nie miała już siły na tą wannę, wodę i trzymanie pozycji więc ostatecznie i tak urodziła "na sucho" ;) Drugie dziecko rodziła już normalnie ;)

:bocian:martusiamamusi

Odnośnik do komentarza

ja nie płaciłam nic specjalnie za poród w wodzie, jedynie za poród rodzinny ale to jakaś mautka kwota była.
U nas trzeba było do szkoły rodzenia chodzić, innych zalecen nie było.
pamietam że szłam na "konsultację" do ordynatora oddziału położniczego i mnie badał i wydał żaświadczenie o pozwoleniu rodzenia w wodzie (ale to było 7 lat temu ;) )

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

ja też chcę rodzić w wodzie - od samego początku. ten sposób jako jedyny przechodzi mi przez myśl - jakoś najmniej mnie przeraża (bo boję się jak nie wiem co!!!) opinie są podzielone, z tego co sie orientuję, ale lepsze to (i mniej szokujace dla dzidzi) niż tak na 'sucho' brrrrr!!!! będę walczyć o wodę rękami, nogami i zębami ;)

Odnośnik do komentarza

bąbelkowa mamo na 1000000000000000% poród w wodzie jest dużo mniejszym szokiem dla dziecka ... bo maluszek przechodzi z wodnego środowiska do wody, nie ma rażąćych świateł, szoku zwiazanego z różnicą temperatur, bo woda ma też ok 37 stopni ...

takie maluszki są dużo spokojniejsze i potem ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

bąbelkowa mamo - tylko jedno co pamiętaj to poród w wodzie trwa dłużej ...
zwłaszcza przy pierwszym porodzie ...

Poród w wodzie - Poród i po porodzie - Jestem w ciąży - Onet.pl Dziecko

w podpisie wpisz sobie ten kod do cuwaczka gdzie jest URL... ten BBC COde ;) wtedy bedzie widoczny ;)

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

kaskasto
bąbelkowa mamo - tylko jedno co pamiętaj to poród w wodzie trwa dłużej ...
zwłaszcza przy pierwszym porodzie ...

w podpisie wpisz sobie ten kod do cuwaczka gdzie jest URL... ten BBC COde ;) wtedy bedzie widoczny ;)

Dziękuję za link :) skorzystam (jednak nie zniechęci mnie to :36_6_5:) czy tak czy siak, chcę wannę i woooodę :wanna1::wanna1::wanna1: nawet jakbym miała rodzić tydzień ;)

a co do suwaczka ... chciałam właśnie kogoś zapytać, ale wyprzedziłaś mnie ;) dziękować :o_master: mam nadzieję, że sobie jakoś z tym poradzę

Odnośnik do komentarza

hej,
ja bylam od poczadku porodu w wanie, jednak w wanie nie urodzilam jestem niska i troche walczylam przy bolach partych z duza wana :) Ale bardzo polecam, chociaz od samego prawie poczadku bylam w wodzie moj porod trwal 3,5 godziny wiec szybko nawet na pierwszy raz bardzo szybko. Wiec u mnie woda nie dzialala spowalniajaco. Urodzilam na siedzaco bo jak juz pisalam w wanie nie moglam sie zaprzec porzadnie.
Lena

http://www.suwaczek.pl/cache/853a0c1606.png http://s2.pierwszezabki.pl/019/0192459b0.png?5871

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczyny...
Ja rodzilam w wodzie i rowniez BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAArdzo polecam. Porod byl cudowny, mniej bolalo zapewne... Dziecko bylo rowniez spokojne i nie krzyczalo. :)
Nie bylam tez szyta gdyz nie peklam- mysle, ze tez dzieki wlasnie rozluznieniu i temu, ze skora w wodzie staje sie mieksza i bardziej elastyczna. Poza tym cydownie jest widziec dzieciatko wpadajace do wody takieee .......... czyste... bez krwi i innych paprochow... :D
Jakbym miala rodzic nastepne dzieci to nawet nie ma opcji, zeby nie w wannie... no chyba, ze bylyby przeciwwskazania od lekarza... ale tak to tylko woda!!!

Polecam i zachecam do rodzenia w wodzie.... To cos pieknego...

http://www.ticker.7910.org/an1cCx00aTD0012MDAwOTI1N3wwMDAwNTU0ZGF8SmFzb24gaXN0IA.gif

Odnośnik do komentarza

Też zamierzam rodzić w wodzie, a przynajmniej korzystać z wanny w czasie porodu. Rozmawiałam na ten temat z położną i moją lekarką i mówiły, że nie wszystkie panie potrafią zachować odpowiednią pozycję na ostatnią fazę porodu w wodzie, dlatego czasami trzeba niestety wyjść na sam koniec :( Zobaczymy jak to będzie.
U mnie taki poród rodzinny z wanną kosztuje 200 zł

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny nie jestem pewna czy temat rodzenia w wodzie byl juz poruszany chcialabym wiedziec za i przeciw dlaczego sie zdecydowalyscie jakie sa wasze doswiadczenia? i te ktore zastanawiaja sie nad tym co was przekonuje?
sama sie nad tym bardzo zastanawiam bo jestem bardzo wrazliwa na bol (wiem wiem woda nie zneiczula) ale ponoc jest wygodniej lzej i szybciej...
czekam na wasze opienie na ten temat pozdrawiam cieplutko

http://img34.glitterfy.com/10116/glitterfy-flpbk0170243696734.gif

Odnośnik do komentarza

Ja mogę tylko marzyć o porodzie w wodzie. W szpitalu, w którym będę rodzić jest wanna do porodu ale nie ma komu przyjąć taki poród. Szkoda, bo wiem, że wtedy poród byłby dla mnie i dziecka łagodniejszy. Zawsze o tym marzyłam. A nie mam odwagi jechać na poród ponad 100km do najbliższego szpitala, w którym są porody w wodzie.

MOJA MAŁA MAJA :smile_move:

Odnośnik do komentarza

Cześć Brzuchatki ;)
Ja też chciałabym rodzić w wodzie. Czytałam trochę o tym, oglądałam filmy z takich porodów i nawet całkiem niedaleko jest szpital, w którym takowe porody się odbywają. Jeśli tylko nie będę miała przeciwwskazań do tego, to na 98% się decyduję - 2% zostawiam do tego, że jeśli będę musiała leżeć plackiem, zamiast kucać w wannie, to wtedy mogę zmienić zdanie. Woda działa kojąco, rozluźniająco i relaksacyjne dla nas, a dla maluszka to mniejszy szok po takiej trudnej drodze ;)
Pozdrawiam

http://lb4f.lilypie.com/9HTap2.png http://lb2f.lilypie.com/y88hp2.png
http://pdgf.pitapata.com/PdLnp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BC9Ip2.png

Odnośnik do komentarza

Jak wcześniej pisałam, chciałam rodzić w wodzie i teraz jestem już "po", więc mogę coś bliżej powiedzieć. Korzystałam z wanny w czasie skurczy i było to naprawdę o wiele mniej bolesne, jakby można było to wcale bym z niej nie wychodziła, ale niekoniecznie trwa to krócej, czasami wręcz przeciwnie (tak było u mnie), no i niestety nie mogłam urodzić w wodzie, bo w pewnym momencie spadło tętno małej i sam poród odbył się na fotelu.
Ale gdybym miała powtórzyć to doświadczenie też bym korzystała z wanny jeśli tylko byłaby taka możliwość. W każdym bądź razie ja polecam!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...