Skocz do zawartości
Forum

Strach przed porodem


Rekomendowane odpowiedzi

ja już sama nie wiem ... i boję się i nie. W początkowej fazie starałam się o tym nie myśleć, później jeszcze bardziej odganiałam te natrętne myśli, a teraz w sumie już mi wszystko jedno ;) (teoretycznie został mi tylko tydzień, więc nie mam wyjścia;)) Boję się, ale chyba nie samego bólu, tylko szpitala, tych wszystkich sprzetów i igieł! ;( ! ból jest zawsze do przeżycia, a lekarze-wampiry i lochy szpitalne to już niekoniecznie ;) no i czy ja sobie z tym małym człowieczkiem poradzę ?? !! ?? dylematy ...

Odnośnik do komentarza

Czesc.Jestem mama 14 Wiki rodzilam ja naturalnie 6 godzin tylko musieli mi podac Okscycyne bo mialam przez kilka dni male rozwarcie,nie moge Cie zapewnic ze porod nie boli ale jest to bol tak wyjatkowy ze kiedy tylko zobaczysz dzidzie to zapomnisz o wszystkim.Ja juz w godzine po porodzie planowalam z mezem nastepne czego skutkiem jest moja 2 miesieczna ciaza.Pozdrawiam goraco.

Odnośnik do komentarza

Matko!tak tu pięknie piszecie, że to niby nic, a ja się należałam trochę w szpitalach i nie powiem, żeby to było takie piękne przyjemne... to jednak kosztuje trochę bólu i trzeba mieć dużo siły!ja mam termin na jutro i pękam, nie mogę liczyć na zzo, a miałam ogromną nadzieję...moja mama twierdzi, że wszystko można przeżyć, także czekam i wariuję!

http://www.suwaczek.pl/cache/016c0c4b98.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie denerwujcie się na zapas.....ja mam pawie trzyletniego brzdąca, kiedy tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży pomyslałam: o cholera.....trzeba je będzie urodzić....moja ciąża to była jedna wielka panika i strach przed porodem, a tu straszą że jedna rodziła 30 godzin a inna 20....a ja poszłam i urodziłam błyskawicznie i bezbolesnie moja mama kiedy odwiedziła mnie w szpitalu zaraz po porodzie pytała czy ja na pewno urodziłam bo własciwie mogłam juz isc do domu.....wiec nie ma się co martwić na zapas....i tak nie mamy wpływu na to jak będzie. jestem w ciąży z drugim ;-D

Odnośnik do komentarza

Ja to się bardziej boję tego co będzie po porodzie się działo w domu z dwójką dzieci i tymi wszystkimi obowiązkami hehe... Mam tylko nadzieję, że mój drugi poród będzie nieco krótszy niż 4 dni:what: choć w karcie napisali mi że trwał tylko 6 godzin... bo przecież te wcześniejsze dni z bólami to się nie liczyły:what: I też nie chcę żadnego znieczulenia... uważam, że skoro człowiek męczy się ileś tam godzin bo nie można podać znieczulenia, to sam poród przetrzyma, a on naprwdę nie boli...

Odnośnik do komentarza

na dzisiaj mam/miałam ;) termin i jeszcze nic ... jak o tym myślę bardziej, to mnie bierze i panikuję. Ale jak wczoraj wydawało mi się, że zaczęły mi wody odchodzić powoli, to jakoś tak spokojnie do tego podeszłam *(chociaż byłam poza domem i to jeszcze komunikacja miejska) dzisiaj szpital, ktg i bad. i też spokojnie ... ciekawe jak to będzie jak przyjdzie co do czego ;) ale zapewne będę męza uspokajać ;)

Odnośnik do komentarza

hejka mi do porodu miejmy nadzieje ze zostanie 37 dni bo ogolnie grozi mi przedwczesny porod ale juz sie nie boje porodu czytalam wiele na ten temat i kazda kobieta inaczej przechodzi porod ale zobaczcie z drugiej strony tysiace kobiet rodzi i jakos musialy sobie poradzic z bolem i strachem.bol porodu wynagrodzi wam taki maly szkrab ze raz dwa zapomniecie o porodzie.strach to naturalna rzecz dziewczyny glowa do gory

http://fajnamama.pl/suwaczki/xnu9nz9.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/840da4k.png

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/cf8ca9bc.gif

Pamiętamy o Tobie nasz Aniołku 6.11.2011[*]

Odnośnik do komentarza

:)
Wiecie co... a mnie jeszcze strach przed porodem nie dopadł... może dlatego że do terminu pozostało troche czasu (w sumie to nie aż tak wiele)
Bardziej martwi mnie to że nie zdąże kupić wszystkiego co niezbędne bądź o czymś zapomne....
No i boje sie tego co będzie po porodzie....
Jeśli o sam poród chodzi... jakoś nie boje się go jeszcze... dość często myśle jak to będzie... ile będzie trwał, czy bardzo będzie boleć.... naturalny czy cesarka... ale jakoś nie wzbudza to we mnie jeszcze lęku... :)
Sraram sie tłumaczyć sobie to tak : Po co mam się teraz bać...panikować... tyle czasu przedemna... trzeba korzystac ... a bąc jak mam się bać będe jak poród się zacznie :)

No i myśle tak samo jak happymum :)

trzymam kciuki za nas wszystkie... tak jak i za te które dopiero się dowiedzą o tym że zostana matkami....

wkońcu nie bez powodu bóg nas stworzył do rodzenia dzieci :D

Odnośnik do komentarza

to prawda, co ma być to będzie ... zawsze strach ma wielkie oczy i gorszy jest od samego bólu, ale mimo wszystko niewiedza, jak to dokładnie będzie wyglądało, kiedy i jak się zacznie, jest paraliżująca. Jak się zacznie, na pewno będzie już lepiej. Z faktem, że w każdej chwili może mnie złapać, już się pogodziłam ... teraz zaczynam się martić tym, czy sobie poradzę z dzidzią, czy będę umiała karmić, czy będzie pokarm itp. itd. schizuję ;):alajjj:

Ale damy radę !!!:36_4_12:

Odnośnik do komentarza

marciołka
A ja już się przestałam bać porodu... Teraz, po nocnych kopniakach w pęcherz nie mogę się go doczekać!!!!!
Nie boję się też opieki nad maleństwem. Za to boję się, czy uda mi się poskromić zapędy wychowawczo-pielęgnacyjne teściów ;)

dobrze że o tym wspomniałaś kochana :) teściowie ... a raczej teściowa ... matko!!!! zapomniałabym ... a to najgorsze z najgorszych!!!!:whoot:!!! po tym, co widziałam u szwagierki, jak teściowa wtrącała swoje 5gr ... :whoot: uciekać jak najdalej, albo ją zakneblowac i związać! masz rację, to bije wszystko ... weź powiedz zatroskanej i gotowej do pomocy mamusi swojego synusia, która z dobrej i nieprzymuszonej woli, z sercem na dłoni .... że nie potrzebujesz jej rad i uwagi Cię wq*** ... w nerwicę można popaść

Odnośnik do komentarza

Bąbelkowa, dokładnie tak jak mówisz...
Dobrze, że ja z tych niepokornych i odważnych, co to się trzymają swojego zdania. Już miałam na starcie rozmowy nt. szpitala, bo mama małża ma jakąś koleżankę (której co prawda dawno nie widziała itd.) która jest w jednym ze szpitali pielęgniarką... Ja rodzę w szpitalu, w którym pracuje mój gin prowadzący i koniec!!!
Teraz za to mieszkamy drzwi w drzwi, i już się pojawiają teksty s tylu - wy nie umiecie kąpać, my będziemy WRRRRRRRRRRRRRRR

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

ja też do niepokornych należę, ale odwagi mi brak trochę ... mam nadzieję, że jak się już dzidzia pojawi, to będę miała siłę się bronić skutecznie przed natarczywą 'pomocą' mamusi ... narazie wiem (i to mnie bardzo bardzo cieszy), że jest ze mną mój K. już zapowiedział swojej mamusi, że co najmniej na 2 tyg zabija drzwi dechami i dziadkowie nie maja prawa wstępu do nas haha! mówił to na serio ;) i wiem, że będę miała w nim oparcie jeśli chodzi o mówienie 'nie' dziadkom uf!

Odnośnik do komentarza

marciołka - dobrze coś takiego przeczytać :) jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że trzeba walczyć o swoje i się nie poddawać! nawet jeśli na początku czuje się niepewnie ... no, ale kurka! teraz jest czas na nas! teraz to my będziemy rodzicami naszych dzieci. Oni - dziadkowie, już swoje wychowali, no! miło oczywiście wiedzieć, że są i chętnie pomogą, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy my tego chcemy

Odnośnik do komentarza

tez niedawno urodzilam bo jestem mamusia 2 miesiecznej vivenne!! balam sie tak strasznie..ze z nerwow nie moglam powstrzymac swego trzesocego ciala..i wiecie co..niejest to takie wcale straszne jak niektore kobitki opisuja..wiadomo tak jak tu wczesniej padlo haslo kazda przyzywa to na wlasny sposob jedna lepiej 2 gorzej..przyznajmy sie babki jednak ze kazda z nas jesli to wlasnie jej dotyczy lubi sie troche nad soba pouzalac..a w rzeczywistosci wcale nie bylo tak zle..z doswiadczenia wiem ze lepiej nie sluchac strasznych opowiesci na temat porodow..bo i po co?? bolu ci nie odbiora..a urodzic i tak musisz..jednak kazda z nas powinna byc dumna z siebi9e do konca zycia za to co przeszlysmy a nasi faceci powinni nas na rakach nosic pamietajcie o tych slowach..i glowa do gory nie jest tak zle..malo tego to chyba jedyny bol ktory sie tak szybbko zapomina..gdy juz poloza wam malenstwo na brzusio..mysli sie dla niegoprzeszlabym to zaraz jesczce raZ powodzenia!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...