Skocz do zawartości
Forum

Jakie były wasze pierwsze objawy ciąży?


Gość aldonka23

Rekomendowane odpowiedzi

PanTera
A ja zasypiałam jak tylko usiadłam albo się położyłam :D przychodziłam do pracy siadałam przy biurku i oczy mi się same zamykały...

Ja mialam dokladnie tak samo. Siadalam, zasypialam blyskawicznie, ze nawet nie wiedzialam kiedy i spalam tak ze 3-4 godz, po czym wstawalam, mylam sie i szlam spowrotem spac :) No i ochota na owoce jak nigdy wczesniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6ydimiqwypp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/abnzlnkp1dcxwr9b.png

http://www.mamacafe.pl/suwak/12395.png

Odnośnik do komentarza

ta senność to chyba rzeczywiście jakiś mocny wyznacznik - generalnie kładłam się spać ok 23, a od pierszych tygodni ciąży ledwo co wytrzymywałam do wiadomości po wieczorynce :D co oczywiście nie oznacza, że się wysypiałam - wtedy właśnie odkryłam, że im więcej śpisz, tym bardziej jesteś niewyspana :P

„Poród powinien być Twoim największym osi

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

alisss
PanTera
A ja zasypiałam jak tylko usiadłam albo się położyłam :D przychodziłam do pracy siadałam przy biurku i oczy mi się same zamykały...

Ja mialam dokladnie tak samo. Siadalam, zasypialam blyskawicznie, ze nawet nie wiedzialam kiedy i spalam tak ze 3-4 godz, po czym wstawalam, mylam sie i szlam spowrotem spac :) No i ochota na owoce jak nigdy wczesniej.

ja z 1 synem tez
lozka nie odstepowalam na krok:15_8_217:

Odnośnik do komentarza

Pierwsze objawy pojawiły się o dziwo jeszcze tydzień przed @ - byłam w aquaparku z wieloma zjeżdżalniami i po kilku zjazdach było mi tak niedobrze i wylądowałam w toalecie, a potem na półgodzinnym leżeniu w cieniu. Następnego dnia zasłabłam pod prysznicem, czerwona lampka nam się zaświeciła, że może jednak a 3 dni później pokazała się słabowidoczna kreseczka. Następny objaw to senność i "brak mózgu" - czuję się po godzinie przyjścia do pracy jak po kilku godzinach a samo moje myślenie daje wiele do życzenia.

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza
Gość szczesliwamamaja

Hej ja zanim zaszlam w ciaze co miesiac mialam wszystkie mozliwe objawy a w tym szczesliwym miesiacu objawow typowych poprostu brak jedyne co to w sluzie 3 male ledwo widoczne niteczki krwi na bieliznie jakies 2-3dni przed @. A bolace piersi bole w podbrzuszu zaczely sie pozniej

Odnośnik do komentarza

Pierwsze objawy to był po pierwsze brak miesiączki, potworne mdłości do tego jadłowstręt i straszna wrażliwość na zapachy i dźwięki, byłam tez nieco poddenerwowana iwiecznie chciało mi sie spac. Odrzuciło mnie też od ulubionej czekolady mlecznej do tego cera troszke gorzej wyglądała:) objawy ustąpiły około 12 tyg. teraz juz 20 i jest lepirj niż wczesniej przed ciążą:) paznokcie włosy i rzęsy są pięne gęste i długie a samopoczucie wręcz idealne :)

Odnośnik do komentarza

Witam, a u mnie to zaczęło się od bólu piersi, który zaczął się w połowie cyklu. Później na parę dni przestały boleć i znów zaczęły boleć i bolą aż do dzisiaj. A dodatkowo cały czas miałam wodnisty śluz. No a dzień przed spodziewaną miesiączką wyszły 2 kreseczki na teście. A teraz z objawów to tylko senność w ciągu dnia, że mogłabym chyba zasnąć na stojąco ;)

Odnośnik do komentarza

U mnie to była mega senność, zwiększona ilość śluzu i spadek kondycji - robiłyśmy z koleżanką tę samą trasę rowerem rok wcześniej i to ja prowadziłam na rowerze, a jak byłam w ciąży, to na tej samej trasie zostałam w tyle. Choć na logikę powinnam mieć lepszą kondycję, bo dojeżdżałam do pracy rowerem, a koleżanka w ogóle nie ćwiczyła :D

http://www.suwaczek.pl/cache/2973b4603f.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megan1904

Moje pierwsze objawy ciazy zaobserwowane w pierwszym tygodniu od owulacji (potwierdzonej testami owulacyjnymi):
*bol sutek (przy dotknieciu,bol nie mocny lecz naprawde duzy dyskomfort)
*bole glowy,tuz po przebudzeniu utrzymujace sie do godziny
*straszna ochota na slodycze co dalo mi do myslenie poniewaz ja nigdy nie bylam za slodkim a wrecz przeciwnie, uwielbialam rzeczy slone:chipsy,paluszki,precelki
*Zjedzenie zupki pomidorowej amino,zagryzienie ogorkiem kiszonym oraz czekolada,kapuste kiszona z marchewka to juz w sklepie bym otworzyla i jadla ze sloika..ale donioslam do domu i zapomnialam o zachciance
*dzis obidzilam sie z lekkim bolem gardla i podwyzszona temperatura( byc moze to przeziebienie lub nie nakrylam sie w nocy dobrze koldra,ale pamietam rowniez iz w rodzinie 2 ciaze zaczely sie objawami grypy)
*od owulacji pobolewaja mnie delikatnie jajniki, tak jakby kluja, nie tyle bol co dyskomfort
*lekki bol/dyskomfort w podbrzuszu, przychodzi i odchodzi trwa kilka sekund tak jak uklucia jajnikow
*bombelkowanie w podbrzuszu,b dziwne ale fajne uczucie, smieszne czasami az sie dotykam aby poczuc,to oczywiscie jakies plyny w brzuchu sie przelewaja ale nigdy tego nie mialam.
*Zmeczenie tuz po przebudzeniu
*wzdecia i gazy
*moje nogi (kostki) sa b szybko zmeczone i puchna. Dzis wyszlam do skleu aby kupic cos na obiad, jak juz wrocilam i go ugotowalam to poczulam straszne zmeczenie w nogach,ktore byly b spuchniete, a bylam na tzw”nogach”moze lacznie 4godz jak nie mniej.
To by bylo na tyle. Dodam iz mam 28lat,nie potwierdzone PCOS, b nieregularn miesiaczki, owulacje mialam 27-29dc czyli b pozno,oba testy ovu wyszly pozytywne,uprawialam sex pelny bez zabezpieczenia. Dzis jestem 7-9 dni po owulacji, testowac moge dopiero 24 grudnia.
Buziaki.

Odnośnik do komentarza

Od owulacji bylam mega pozytywnie nastawiona do zycia pelna optymizmu mimo np. Problemow w pracy nieporozumien kłótni nie przejmowałam sie tym i caly czas bylam piekna seksowna z wdziękiem takim jak w dni plodne ;) to akurat moj maz zauwazyl. Plus piersi pelne wieksze.
Ogolnie zauwazylam ze mam duzo energii i spokoju a z reguly przed okresem nastepowal spadek wydajnosci i humoru.
W 21 dniu test pozytywny (29dniowe cykle) bo musialam zrobic przed rezonansem ktorego juz nie mialam. I dobrze.
Potem brak miesiaczki pobolewanie podbrzusza i cala reszta ksiazkowych objawow.

Odnośnik do komentarza

U mnie najpierw spózniający się okres, ale generalnie mam nieregularny,a pracę stresujacą, więc nie byłam zaskoczona. Natomiast czułam się tak inaczej. Trudno było to wyjaśnić, ale czułam, że coś się zmieniło. Praca układu pokarmowego zaczęła zwalniać, byłam mega zmęczona, w tym samym czasie zaczęły się nocne pobudki i wycieczki do toalety oraz ból piersi,jak ten zwiastujacy nadejście okresu,a podbrzusze było jakby nabrzmiałe. później zaczęły się bóle głowy na każdą zmianę pogody, zawroty głowy, zrobiłam badania krwi i wyszło, że ciąża.
Dalej poszło z górki - wilczy apetyt,który budził nawet w środku nocy, omdlenia, potworne mdłości, zaparcia, sporadycznie zgaga,wzdęcia i ból kręgosłupa... Gdy mdłości ustaly, przyszła permanentna zgaga, refluks. W końcówce 4 miesiaca do połowy 6 miesiąca pęcherz przestał dokuczac w nocy,apetyt też był do opanowania, ale wszystko wróciło ze zdwojoną siłą w ostatnim trymestrze, w dodatku z bezsennością i potwornymi bólami pleców.

Odnośnik do komentarza
Gość mamusia 33 lata

Hej dziewczyny
Z objawami to jest różnie
Po pierwsze mogą byc bolące piersi brak okresu test pozytywny a nie koniecznie ciaza
Ja miałam ciaze z pustym pęcherzykiem wszystkie objawy książkowe
Po pierwsze gdy zrobicie test to umówcie sie na wizytę do zaufanego ginekologa ja miałam zabieg w 11 tygodniu bo poszłam najpierw do państwówki
I tam niestety nie kapnal sie gin ze cos nie tak powiedzial
Po tym wszystkim zaszlam w ciążę brałam przed tym kwas foliowy
Objwy to głównie duże piękne piersi i brak miesiaczki

Odnośnik do komentarza

mi było ciągle niedobrze i czulam że coś jest na rzeczy, ciąża byla trochę z zaskoczenia i martwilam się ze bedzi cos nie tak, od reazu poszłam do ginekologa, polecił mi bra mama dha premium, na szczęscie wyniki miałam wzrorowe i wszystko do samego ońca było ok

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...