Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza wizyta u ginekologa - nie za późno?


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie test pozytywny wyszedł w 5-tym tygodniu, natychmiast zrobiłam betę i za tydzień ją potwierdziłam, gdyż najważniejsze dla mnie było, czy rośnie prawidłowo. W 6-tym tygodniu byłam na pierwszym usg dopochwowym gdzie lekarz stwierdził, że jest pęcherzyk, zarodek i ciałko żółte więc na 99% jestem w ciąży. Następne usg miałam w 8-mym tygodniu, wtedy zobaczyłam serduszko:))

http://s10.suwaczek.com/20090808650114.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9haybio2qs.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny ostatnią miesiączkę miałam 18 września zrobiłam 2 testy ciążowe i wyszły pozytywne wizytę u ginekologa mam na 3 listopada a ostatnio pojawiły się delikatne krwawienia nie wiem co mam zrobić myśli się kłębią naczytałam się w internecie o różnych chorobach, powikłaniach itp. czekam na tego lekarza bo zawsze do niego chodziłam a nie chce pójść do pierwszego lepszego

dodajcie mi otuchy ...

Odnośnik do komentarza

Ja z pierwszą ciążą przeszłam horror. Poszłam do gin. juz w 4 tygodniu. Od początku nie było nic widać na usg. Kazał wrócić za dwa tygodnie, że ciąża za młoda. Dwa tygodnie stresu. Kolejna wizyta a na usg sam pęcherzyk bez zarodka (6tydz.).Wniosek lekarza: Może owulacja się przesunęła, zrobimy usg z dwa tygodnie, a na razie zlecimy badania. No to już byłam w depresji. Zmieniłam lekarza... Ale to nic nie dało w 8 tygodniu nadal nie było zarodka... Przeszłam zabieg łyżeczkowania. Dziś jestem w 5 tygodniu drugiej ciąży i nie mam zamiaru iść do lekarza wcześniej jak w 8 tygodniu. Nie chcę tej nierówności...

Odnośnik do komentarza

Do 10 tygodnia najpóźniej trzeba się zgłosić ale są takie kobiety,które dowiadują się o ciąży dużo,dużo później.Kiedys pytałam lekarza to powiedział że miał przypadek pacjentki która przyszła na 1 wizytę już po 15 tc.

Odnośnik do komentarza

Do 10 tygodnia trzeba się zgłosić aby ubiegac się później o becikowe. Moja mama miala przypadek kobiety w 25 tc na pierwsza wizyte w ciazy. I pozniej kombinowali co zrobic aby bylo becikowe. Babka tlumaczyla ze nie miała wcześniej czasu przyjsc bo ma 3 dzieci. Masakra. Na pozniejsze wizyty tez nie przychodzila. Wydzwaniali po nia i zeby krew zbadala itd. Szok. Ale to wyjatki. Ja od testu w 21 dc tel do gina i wizyta 5t4d.

Odnośnik do komentarza

Ja na pierwszą wizytę szłam w 7 tyg.Tak żeby już coś było widać i coś można było stwierdzić.Sama mam 3 dzieci i nie rozumiem tłumaczenia tej kobiety że wcześniej nie dała rady przez dzieci.Strasznie nieodpowiedzialna jakaś.Tak jakby jej nie zależało na dziecku.My chodzimy i chuchamy i dmuchamy a różnie bywa,a takie poręcze mamusie często mają zdrowe dzieci i 0 komplikacji.I gdzie tu sprawiedliwość?

Odnośnik do komentarza

Zobaczcie jak wiele się zmieniło przez te lata. Teraz na badania idzie się natychmiast. Im szybciej zrobisz, tym lepiej, nie ma na co czekać. To jedyny słuszny kierunek. Poza tym dobrego lekarza się szuka. Zanim trafiłam [reklama usunięta] obdzwoniłam trochę znajomych, szukałam kogoś polecanego. I trudno mi się o cokolwiek czepiać, bo odwaliła naprawdę kawał dobrej roboty. Dobry specjalista to podstawa. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...