Skocz do zawartości
Forum

Duuuże dziecko


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko...Bo byłam wczoraj u lekarza... no i wyszło szydło z worka, ze moje malenstwo jest o wiele za duze...oczywiscie juz mnie poinformowal ze trzeba bedzie prawdopodobnie wykonac ciecie cesarskie...ale to mnie tak nie martwi jak fakt ze moj dzidzius w 21 tyg ciazy wazy juz 564,4g !!!!!! i ogolnikowo BDP (śR. GłOWKI) 57,4 mm FL(dł. kości udowej) 46,6 mm AC(obw. brzuszka) 179,0 mm. Czy to wszystko oby na pewno normalne?!?!?!

Odnośnik do komentarza

Hm.. bywa, ze lekarz wykonujacy usg zle postawi krzyzyk lapiac wymiar... U mnie w jednym dniu jeden stwierdzil ze orientacyjna waga dzidzi jest 2600, a drugi robiacy 3D ze 3150. Takze wcale nie jest powiedziane, ze Twoj gin sie nie pomylil. Niestety nie pamietam jakie wymiary miala w 21 tyg. moja mala, ale o cesarce decyduja chyba dopiero blisko rozwiazania (ja mam ustalona na tydzien przed terminem - Tosia ma teraz pewnie ponad 4 kilo). Duze dzieci rodza sie czesto ze wzgledu na cukrzyce ciazowa, czy mialas juz robiona krzywa cukrowa?

Odnośnik do komentarza

Czyli cukier masz OK.
Znalazlam swoje USG z 22 tygodnia i mala miala tak:
HC (obwód głowki ) 198 mm (BPD to jest wymiar dwuciemieniowy glowki tego mi nie napisali)
AC (obwód brzuszka) 171 mm
FL (dł. kosci udowej) 37 mm
No i tak : AC mamy podobne, FL Twoja dzidzia ma wieksze, no a HC i BPD sa nieporownywalne wiec nic to nam nie da.
Z tego co mi mowil gin cechy rozwoju kadej dzidzi sa rozne - jednym szybeciej rosna nogi, innym brzuszek. Maluchy nie rosna w brzuszku kazdy tak samo, wiec wydaje mi sie, ze nie ma co sie martwic, tylko spokojnie czekac na nastepne usg (moze profilaktycznie u innego gina). A straszenie cesarka juz w polowie ciazy to wg mnie jest skandal.
Nie daj sie zwariowac, oni tez sie myla.

Odnośnik do komentarza

No to sluchajcie moj maz ( lat 39 i pol hihi ) wazyl 6300!!! Tesciowa urodzila go naturalnie ale wtedy RTG zamiast USg stosowali to wagi chyba nie okreslili wczesniej ;)
Nasze dzieci na szczescie sa malutkie pierwsza Natalka wazyla 2295 a teraz druga raczej tez na duza sie nie zapowiada dzieki Bogu ;)

:36_27_2:

http://lbyf.lilypie.com/ubjqp2.png
http://lb4f.lilypie.com/mZFRp2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...