Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze, wczesne objawy ciąży, standardowe i niestandardowe


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie było typowo-ciazowych objawów. Starałam się z mężem 5 miesięcy wiec bylam przeczulona na wszelkie objawy. Moje objawy: kilka dni po współżyciu w przewidywana owulacje, klujący ból po prawej stronie macicy po zejsciu z roweru po przejazdzce, kilka dni przed @ do teraz problemy ze snem od 4.00 nad ranem, jeden dzien wilczy apetyt, drugiego dnia nie mogę patrzec na jedzenie, brak bólu piersi tylko ból samych sutków. Koniec!

https://www.suwaczki.com/tickers/4c3tyx8d1bp28gxx.png

Odnośnik do komentarza

U mnie objawy były typowe, czyli mdłości :) Trzeba pamiętać, że zróżnicowana dieta bogata w warzywa i owoce to kwestia kluczowa w ciąży. Ja całą ciążę przyjmowałam tylko jeden suplement mamadha premium z kw. foliowym, witD, kwasem tłuszczowym, który stanowi podstawowy czynnik budulcowy mózgu dziecka. Więcej nie było potrzeba a wyniki miałam zawsze książkowe a do tego dobre samopoczucie.

Odnośnik do komentarza

Przy pierwszej ciaży czułam się fatalnie, teraz jest ok jestem w 3 miesiącu, ale za to musiałam się długo starać bo prawie rok, niestety torbiele i niedoczynność skutecznie spowalniały ciążę, ale udało się min. pomagałam sobie komputerem do kontroli owulacji, wskazywał poziom lh i temperaturę i wiedziałam co i jak równiez w domu- bo w gabinecie co miesiąc

Odnośnik do komentarza

Hej! Jako, że źródła medycznopodobne podają różne wersje, co do terminu pierwszych objawów ciąży, to ciekawa jestem doświadczeń innych kobiet, może akurat któraś miała podobnie. 

Generalnie nie staram się o dziecko, ale doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia, po fakcie coś mnie tknęło, zerknęłam w aplikacje i okazało się, że to było dzień przed spodziewaną owulacją. Obserwacja śluzu i temperatura po owu wskazywałaby, że faktycznie do niej doszło. Najpierw wiadomo, mieszanka odczuć, przerażenie, bo chociaż nie tak łatwo zajść w ciążę, to jednak jak się nie planuje, to często ten jeden złoty strzał wystarcza. Potem po rozmowie z mężem uznaliśmy, że w sumie byłoby fajnie, a jak już stwierdziłam, że bym chciała, to uznałam, że na pewno nic nie wyjdzie. Ta wzmianka o uczuciach tylko po to, że jak już minęły pierwsze emocje, to złapała mnie obojętność na zasadzie wyjdzie w praniu, nie myślałam o tym jakoś bardzo, więc to nie tak, że nakręciłam psychikę i doszukuję się objawów. 

Jakoś tydzień po spodziewanej owulacji, czyli w momencie, kiedy przy ewentualnym zapłodnieniu mogłaby być implantacja, a ja zapomniałam, że to już, zauważyłam śluz podbarwiony krwią, najpierw jakby jasnoczerwone złogi, potem brązowaty śluz. Teraz drugi dzień doszły mdlosci, czułam tez lekkie skurcze, podobne jak przed okresem, ale lżejsze. Na test jeszcze za wcześnie.

Czy któraś z Was miała przypadek, że na test było teoretycznie za wcześnie, ale po zagniezdzeniu i początku produkcji hormonów, już na takim etapie ciąży miała jakieś objawy?

Odnośnik do komentarza
W dniu 29/1/2020 o 1:15 PM, Gość Hania napisał:

Hej! Jako, że źródła medycznopodobne podają różne wersje, co do terminu pierwszych objawów ciąży, to ciekawa jestem doświadczeń innych kobiet, może akurat któraś miała podobnie. 

Generalnie nie staram się o dziecko, ale doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia, po fakcie coś mnie tknęło, zerknęłam w aplikacje i okazało się, że to było dzień przed spodziewaną owulacją. Obserwacja śluzu i temperatura po owu wskazywałaby, że faktycznie do niej doszło. Najpierw wiadomo, mieszanka odczuć, przerażenie, bo chociaż nie tak łatwo zajść w ciążę, to jednak jak się nie planuje, to często ten jeden złoty strzał wystarcza. Potem po rozmowie z mężem uznaliśmy, że w sumie byłoby fajnie, a jak już stwierdziłam, że bym chciała, to uznałam, że na pewno nic nie wyjdzie. Ta wzmianka o uczuciach tylko po to, że jak już minęły pierwsze emocje, to złapała mnie obojętność na zasadzie wyjdzie w praniu, nie myślałam o tym jakoś bardzo, więc to nie tak, że nakręciłam psychikę i doszukuję się objawów. 

Jakoś tydzień po spodziewanej owulacji, czyli w momencie, kiedy przy ewentualnym zapłodnieniu mogłaby być implantacja, a ja zapomniałam, że to już, zauważyłam śluz podbarwiony krwią, najpierw jakby jasnoczerwone złogi, potem brązowaty śluz. Teraz drugi dzień doszły mdlosci, czułam tez lekkie skurcze, podobne jak przed okresem, ale lżejsze. Na test jeszcze za wcześnie.

Czy któraś z Was miała przypadek, że na test było teoretycznie za wcześnie, ale po zagniezdzeniu i początku produkcji hormonów, już na takim etapie ciąży miała jakieś objawy?

Hej, w pierwszej ciąży zanim zrobiłam test miałam dwa dziwne objawy: odrzuciło mnie od piwa, nie mogłam łyka zrobić ( to musiał być 3-4 tc) i miałam olbrzymia drażliwość na całym obwodzie pasa, zelaszcza w okolicach pępka. Ta drażliwość trwała do końca ciąży, chociaż brzucha nie było długo widać, nie mogłam mieć spodni z guzikiem, wiec chodziłam tylko w takich na grubej gumie. W dniu miesiączki plamilam na brązowo. Test zrobiłam w 6 tc, pierwsza wizytę miałam w 7tc i wtedy wystąpiły wymioty, które trwały punktualnie do końca trzeciego miesiąca. 

Odnośnik do komentarza

Czy mogą być to pierwsze objawy ciąży ? 

Posmak metaliczny . Coś obrzydliwego . Bardzo wrażliwe piesi na dotyk ,a do tego mam bardzo widoczne żyły niebieskie.  Zdazy mi się ,że w przeciągu dnia mnie mdli i wymiotuje .  Okres powinna dostać już nie długo 🙂 29 Października , 4 Listopada cykle nie sa regularne. 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość Mirandaaa napisał:

Czy mogą być to pierwsze objawy ciąży ? 

Posmak metaliczny . Coś obrzydliwego . Bardzo wrażliwe piesi na dotyk ,a do tego mam bardzo widoczne żyły niebieskie.  Zdazy mi się ,że w przeciągu dnia mnie mdli i wymiotuje .  Okres powinna dostać już nie długo 🙂 29 Października , 4 Listopada cykle nie sa regularne. 

 

Jeśli jesteś w ciąży od poprzedniego cyklu to mozesz mieć takie "ciążowe" objawy 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...