Skocz do zawartości
Forum

usg w 12 tyg ciazy-dopochwowo czy brzusznie


Rekomendowane odpowiedzi

aska1182
Dziewczyny moze ktoras mi doradzi cos w tej sprawie.31 lipca mam usg pierwsze,jestem w 12 tyg ciazy,na stale mieszkam we Wloszech,i niewiem jakiego usg mam sie spodziewac dopochwowo czy brzusznie.Prosze o rade,moze ktoras z Was mi pomoze.:Aniołek:

to USG w Polsce jest juz wykonywane przez powloki brzucha (z mojego doświadczenia)

Odnośnik do komentarza

Dziekuje Hadaka.Szperalam troche w internecie na ten temat i znalazlam rozne opinie,jedni pisza ze do 12 tyg ciazy robi sie tylko dopochwowo ,inni ze przez brzuch.Ja wolalabym chyba raczej przez brzuch,bo juz pierwsze mialam robione w 6 tyg ciazy dopochwowo i nie czulam sie z tym komfortowo,no ale jak bedzie trzeba robic dopochwowo trudno-bede musiala jakos to przezyc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cóż - wszystko chyba zależy od lekarza. Jeżeli miałabyś jeszcze raz dopochwowo to pomyśl sobie o kawale jak lekarz w trakcie badania pacjentki odebrał telefon od kolegi i tłumaczył ile rond i skrzyżowań ma przejechać żeby do niego dojechać. Gdy skończył pacjentka westchneła "Panie doktorze jeszcze rondo poproszę" - z góry przepraszam wszystkich zdegustowanych. Pozdrawiam i nie martw się wszystko będzie dobrze.

[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

http://zasuwaczki.bejbej.pl/suwaki.php?id_suwaka=387

Odnośnik do komentarza

aska to tylko zasłyszane, miałam koleżankę która miała USG dopochwowo bo lekarz mówił że tak dokładniej zbada. A ja przy obu ciążach miałam przez brzuch jednocześnie ze wszystkimi pomiarami (fałd karkowy itp). To tylko tak zasłyszane. W każdym razie ja pisałam o moim doświadczeniu, dopochwowo miałam tylko w 6 tc

Odnośnik do komentarza

Ja moje pierwsze usg miałam w 9tyg i 6 dni i mialam robione je dopochwowo...
nie zwracalam na to uwagi jak jest wykonywane....wazne ze lekarz twierdzil ze tak lepiej sie mnie zbada bo dziecko jest jeszcze za male zeby robic przez brzuch ....no ale wydaje mi sie ze rto tez od lekarza zalezy....

no i jak sie umawialam z lekarzem powiedzial mi ze bedzie to narazie dopochwowe usg a nie przez brzuszek :p

Odnośnik do komentarza
Gość Izabelin

hadaka
Cóż - wszystko chyba zależy od lekarza. Jeżeli miałabyś jeszcze raz dopochwowo to pomyśl sobie o kawale jak lekarz w trakcie badania pacjentki odebrał telefon od kolegi i tłumaczył ile rond i skrzyżowań ma przejechać żeby do niego dojechać. Gdy skończył pacjentka westchneła "Panie doktorze jeszcze rondo poproszę" - z góry przepraszam wszystkich zdegustowanych. Pozdrawiam i nie martw się wszystko będzie dobrze.

Dobre :sofunny::sofunny:

Odnośnik do komentarza

hadaka
Cóż - wszystko chyba zależy od lekarza. Jeżeli miałabyś jeszcze raz dopochwowo to pomyśl sobie o kawale jak lekarz w trakcie badania pacjentki odebrał telefon od kolegi i tłumaczył ile rond i skrzyżowań ma przejechać żeby do niego dojechać. Gdy skończył pacjentka westchneła "Panie doktorze jeszcze rondo poproszę" - z góry przepraszam wszystkich zdegustowanych. Pozdrawiam i nie martw się wszystko będzie dobrze.

Hadaka dziekuje poplakalam sie!!:sofunny:

Odnośnik do komentarza

Ja przez powłoki brzuszne miałam w 16. tygodniu, co i tak było dla mnie niespodzianką, bo lekarz uprzedzał, że to jeszcze będzie dopochwowo. Ale przyszłam z mężem i jakoś tak wyszło, że lekarz stwierdził, że już spokojnie możemy robić przez brzuszek:)
Ale uprzedziłam K. jakie widoki go czekają - nie te na ekranie, ale te na fotelu :Oczko:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

Zamierzam zabierac swego synka juz na kazde nastepne usg,niespodziewalam sie takiej reakcji u niego.A juz jak wrocilismy do domu to zaskoczyl mnie mowiac:mama widzialas jak dzidzia ruszala raczkami,jaka fajna byla.Naprawde dzieci potrafia zadziwic czasami.A mnie synus zaszokowal i to bardzo.Na nastepne wezmiemy jeszcze tate i pojedziemy cala rodzina,bo maz teraz pracowal i nie mogl jechac.Ale synio mu wszystko streszci jak wroci z pracy,bo zawsze mu wszystko opowiada,co robil przez caly dzien.

Odnośnik do komentarza

hadaka
Aśka gratuluję - trzymamy kciuki za następne 6 miesięcy

Dziekuje bardzo,mam nadzieje ze te 6 miesiecy przebiegnie bez problemow i ze wszystko sie skonczy pomyslnie.Tym bardziej ze na poczatku mialam troche problemow i sie martwilam bardzo zeby tylko wszystko dobrze bylo.A to jest moje drugie upragnione dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...