Skocz do zawartości
Forum

linea nigra


Gość Jul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,

wiem że w ciąży zaciemnia się linia od pępka do wzgórka łonowego tzw. linea nigra. Porszę odpowiedzcie (te z Was, które oczywiście ją mają, miały) jak szybko ją zauważyłyście, czy była bardzo ciemna (ciemnieje pewnie z wiekiem ciąży) i czy rzeczywiście może pojawić się jeszcze przed @ (jak na niektórych forach dziewczyny piszą). Jak to wygląda w praktyce? Czy rzeczywiście tak jest i czy po jej pojawieniu się można domyślać się ciąży?
Pytanie jest czysto teoretyczne w moim przypadku (choć może nie tak do końca ale nie chcę schizować).

z góry dziękuję za odpowiedź :Uśmiech:

Odnośnik do komentarza

czytałam o tym... ciemnieje gdy coraz bliżej jest terminu porodu... no ale nic więcej na ten temat nie pisali... tak więc nie pomoge

a to z wikipedi... :"Linea nigra (łac. "czarna linia") - w drugim trymestrze ciąży u niektórych kobiet Linea alba może zmienić barwę na ciemniejszą z powodu zwiększonego wytwarzania melaniny. Krótko po porodzie zmiana ta zazwyczaj ustępuje.

W bardzo rzadkich przypadkach może dojść do takiego przebarwienia również u osób nie będących w ciąży"

Odnośnik do komentarza

Ogólnie u kobiet z ciemną karnacją linia jest bardziej wyrazista, u blondynek może być nawet niewidoczna (to samo robi się z sutkami brunetki mają prawie, że czarne, blondynki różowe).
Co do włosków to nic takiego nie słyszałam, no chyba że się Wam linia włosów łonowych do góry przeciągnęła i stąd te owłosienie :Oczko::Oczko:

Odnośnik do komentarza

Izabelin
Ogólnie u kobiet z ciemną karnacją linia jest bardziej wyrazista, u blondynek może być nawet niewidoczna (to samo robi się z sutkami brunetki mają prawie, że czarne, blondynki różowe).
Co do włosków to nic takiego nie słyszałam, no chyba że się Wam linia włosów łonowych do góry przeciągnęła i stąd te owłosienie :Oczko::Oczko:

:Psoty::Psoty:

Odnośnik do komentarza

a ja myslalam ze ja jakas dziwna jestem.... caly brzuszek mialam w ciemnych, grubych wloskach.. ale gole bo mnie wkurzaja (wiem ze sie wzmacniaja ale bede potem o tym myslec, moze po ciazy woskiem je pare razy machne to sie oslabia, a moze nie trzeba bedzie bo zanikna jak juz mi hormony sie uspokoja)

http://www.suwaczek.pl/cache/a094a721a3.png

http://www.suwaczek.pl/cache/513e076da8.png

Blog Zosiaczka i Tiny
http://casamitch.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza

kata
a ja myslalam ze ja jakas dziwna jestem.... caly brzuszek mialam w ciemnych, grubych wloskach.. ale gole bo mnie wkurzaja (wiem ze sie wzmacniaja ale bede potem o tym myslec, moze po ciazy woskiem je pare razy machne to sie oslabia, a moze nie trzeba bedzie bo zanikna jak juz mi hormony sie uspokoja)

raczej znikna...moja znajoma maiła sporo tego na brzuchu a po ciąży wszystko wróciło do normy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...