Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Irlandii


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy w jednej linii tylko rozrzucone po całej szerokości wyspy! :) Ja mieszkam w Dublinie. Wołałabym na zachodnim wybrzeżu, ale Małżon ma tu pracę którą uwielbia, więc na razie jesteśmy, a na Zachód czasami wpadamy w odwiedziny.
Monikagalway, czyli Ty masz opcję szpital i położne? Ja mam położną/GP i szpital, ale koleżanka Irlandka sugeruje mi community midwives. Słyszałyście o takiej opcji? Czy to jest właśnie to o czym mówisz?
Pyśka, gratuluję synka! :) Ja jeszcze muszę trochę poczekać zanim się dowiem. Jeśli synek, to z dogadaniem się będzie musiał pomóc Małżon, który ma dwóch młodszych braci, więc jakoś damy radę. Mam nadzieję że Twój Młody się jeszcze obróci, bo pewnie wolałabyś poród sn. Macie już wybrane imię? :) Monikagalway, a Wy już myślicie nad imieniem? ja na razie czekam.
Ja się czujecie? Ja już mam większy przypływ energii, mniejsze mdłości, dzisiaj pobolewa mnie brzuch, ale to najwyraźniej objaw rozciągania się, bo wydaje mi się że jakoś przyspiesza z rośnięciem. No i cycki! Muszę się wybrać na poszukiwanie nowego biustonosza, bo powoli się nie mieszczę w dotychczasowy. Strasznie nie lubię wybierać biustonosza, bo nigdy nie pamiętam jaki mam rozmiar.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza

hej szkoda ze tak daleko mieszkasz bo by sie zorganizowalo jakies spotkanie:) my znowu czesto odwiedzamy Dublin bo moj maz tam mieszkal kilka lat a potem sie do mnie przeniosl... Ahh ta milosc;)
Ja mam szpital, gp lub polozna u gp i wlasnie te midvives. Oni mnie tam przekierowali ze szpitala bo dla mnie szpital troche nie po drodze a midvives pod reka i nie musze sie martwic o parkowanie itd.
My powoli myslimy nad imionami .. Oczywiscie dla dziewczynek mam milion opcji moje ulubione to Martyna, Sophia, Laura i Hania mimo zw moj maz do Hanki nienprzkonany.za to dla chlopca mam wizje Jakub, Ben( Benjamin) ale jak powiedzialam mojej mamie o Benie to myslala ze to zart hahaha.aWy maciw jakies propozycje imion? Chetnie poczytam:)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że spotkanko damy radę zorganizować, od jednego krańca wyspy do drugiego w tej linii nie jest daleko, gorzej jakbyśmy mieszkały w Cork i w Burtonport albo Buncranie, wtedy to podróż w jedną stronę co najmniej jeden dzień. :)
Fajnie, muszę sprawdzić opcję tych położnych.
Nad imionami jeszcze nie myślę za mocno, poczekam aż Młode się ujawni i wtedy zacznę wybierać. Kiedyś miałam pomysł na Wandę lub Władysława, po mojej ukochanej cioci i tacie, ale w irlandzkiej rzeczywistości to chyba za duży hardkor. Podobają mi się celtyckie imiona, oboje jakoś ciepło myślimy o Aoífe, chociaż w zestawieniu z polskim nazwiskiem mógłby być efekt Dżesiki Kiełbasy. Jak już się uporam z zaliczeniami, czyli po 13 maja, będę dokładnie wertować imienniki i książki ciążowe. Czemu Twoja mama myślała że Ben to żart? :)
Pyśkaa, a jak u Was, imię wybrane?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza

Mi sie nigdy nie podobalo imie Piotr do czasu az poznalam mojego meza i teraz Piotrus to najpiekniejsze imie na swiecie:))
A moja mama myslala ze zartuje z imieniem Ben bo nigdy takiego nie slyszala:) mi tez sie podobaja celtyckie i irlandzkie imiona ale rzeczywiscie z polskim nazwiskiem to nie brzmi za dobrze:)
Dziewczyny rozgladacie sie juz za wozkami? Ja tak wstepnie zaczelam ogladac i mam kilka typow ale nie zdawalam sobie sprawy ze to taki temat rzeka:)

Odnośnik do komentarza

Pyśkaa nie ma sprawy, domyślam się że córeczka pochłania sporo Twojej energii i uwagi! :)
Coś czuję że nad spędzę trochę czasu nad imiennikami niedługo, ale chyba najpierw wolałabym znać płeć. Zapisałam się na badania prenatalne na niedzielę, może już będzie coś widać.
Nieśmiało zaczęłam oglądać rzeczy z dziecięcej wyprawki, ale jeszcze nie wsiąkłam. Wózki faktycznie wydają się być tematem rzeką. Wydaje mi się że najbardziej praktyczne są takie 3 w 1, ale na przykład jaka różnica w tym, że mają pompowane koła? Celujecie w nowe czy używane? Z wózkami moja mama opowiadała mi ciekawostkę z mojego urodzenia, kupiła dla mnie wózek głęboki 60 cm no i był problem, bo 60cm miałam jak się urodziłam... Nie pamiętam czy kombinowali na szybko nowy wózek czy jakoś sobie z tatą poradzili, ale w tamtych czasach to było wyzwanie. :)
Jak tam Wasze samopoczucie?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam graco evo 2w1 spacerówka+ fotelik. Można też kupić 3w1 ale ja wolałam bez bo spacerowka rozkłada się na leżąco. Wózek jest bardzo lekki a spacerowka przodem i tyłem zakladana. Różnica w kołach jest ta,że pompowane bardziej amortyzują w trakcie jazdy,jednak mogą się przebić. Piankowe za to są twarde,troszkę bardziej trzęsie w trakcie jazdy. Jednak zależy to też od wózka. Mój ma piankowe a prowadzi się jak na pompowanych.

Odnośnik do komentarza
Gość Anusiaje

Hej dziewczyny, jestem w 5 tyg ciazy i mieszkam w Dublinie (22). Mam pytanie czy mozecie polecic jakiegos dobrego GP, zupelnie nie wiem gdzie mam isc. Nigdy nie chorowalam ani nie mam kolezanek z dziecmi. Wiem ze jescze za wczesnie na wizyte ale chcialabym chociaz wiedziec gdzie mam isc :( Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj Anusiaje, gratulacje! :) Ja jestem z D12, chodzę do polskiej GP, dr Anny Wuczyńskiej. Trochę zakręcona, ale dobra do współpracy. Ostatnio byłam u niej zarejestrować ciążę, na razie czekam jeszcze na wizytę w szpitalu. U niej mam się pojawić latem (u GP czyli u położnej w przychodni, dr Wuczyńska przyjmuje w Crumlin Medical Clinic. To niezbyt daleko z Clondalkin, może spróbujesz?
Pozdrawiam serdecznie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza
Gość Anusiaje

Oooo super, dzieki za pomoc Louisianap !!Wlasnie ja znalazlam wczoraj na necie i mowilam mezowi ze chyba sie zdecyduje na wizyte u niej !!Teraz jestem jescze bardziej to tego przekonana. W ktorym tyg bylas na pierwszej wizycie i czy za nia placilas ? Dzieki wielkie :)

Odnośnik do komentarza

Jaka zgodnosc mysli ;)
Ja bylam w 10tc, ale sama ciaze potwierdzilam w PL bo bylam tam w 5tc wiec poszlam do mojego gina nastepnego dnia po pozytywnym tescie. Za pierwsza wizyte placilam, ale nastepne maja juz byc darmowe. Przekazala mnie poloznej ktora wypisala mi papiery i skierowanie do szpitala, czekam teraz na potwierdzenie wizyty, a w miedzyczasie (jutro =)) ide do dr Antepowicz na prenatalne. Mam nadzieje ze Maluch sie tak ustawi ze zobaczymy co mu tam wystaje albo nie wystaje. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza

Hej monikagalway :) fajnie że piszesz :) nieźle zleciało, 19 tydzień... ja 16tc... :)
Ale super że już czujesz bulgotki! Ja wczoraj miałam wrażenie że coś jakby, ale w sumie to jeszcze ciągle wcześnie. Byłam na pierwszym usg w szpitalu w poniedziałek, jutro mam pierwszą z dwóch wizyt u szpitalnego gina, liczę na badania krwi. Maluszek ślicznie rośnie, ciągle nie znamy płci, a termin przesunął nam się na 16.11. Zobaczymy czy się sprawdzi.
Czy idziesz w trybie public czy semiprivate? Ja semiprivate i bardzo się zdziwiłam że musiałam zapłacić za usg. Mam polisę VHI, więc kasę odzyskam, ale muszę się dokładnie dowiedzieć jak to wygląda z porodem, powinien być pokryty polisą.
Fizycznie czuję się całkiem dobrze, pogoda mi w tym bardzo pomaga :) staram się sporo przebywać na słońcu i łapać jak najwięcej vit.D. A jak Ty się czujesz?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8dsc498xox.png

Odnośnik do komentarza

do GP musisz isc, bo to GP wysyla list do szpitala informujacy, ze jestes w ciazy i rejestruje Cie w programie bezplatnej opieki dla matek i noworodkow. W ramach tego programu bedziesz miec wizyty i w szpitalu i u GP przed porodem, a pozniej dla dziecka w 2tyg i dziecka i matki chyba w 6, juz nie pamietam.
Do ginekologa ja chodze, bo usg w szpitalu (zazwyczaj nie wczesniej niz 12tydz) jest zazwyczaj bardzo pobiezne, np pierwsze usg jest tylko po to by ustalic wielkosc dziecka i domniemana date porodu. Ja chodze do szpitala w Cork, na wizycie kolejnej pierwsze co mi lekarka powiedziala, ze ona nie patrzy na plec tylko postawowe informacje wiec czy bije serce, ilosc wod prodowych i czy wszytko ok z lozyskiem. Dlatego jesli chcesz dokladniej sprawdzic dzidzie to polecam jakiegos prywatnego ginekologa.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

Hejka, czy ktoras z Was może teraz jest w ciąży? Mi jutro zacznie się 9 TC, czekam na list ze szpitala, nie mogę się doczekać na pierwsze USG, chyba jeszcze poczekam.. czy może warto zostać się do polskiego ginekologa żeby wcześniej sprawdził?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...