Skocz do zawartości
Forum

Alergiczka w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałam wątki ale nie znalazłam takiego tematu, więc pozwoliłam sobie założyć nowy.

Jak w tytule jestem alergiczką w 21 tygodniu ciąży. To moja druga ciąża, od pierwszej dzieli mnie 9 lat. Z pierwszym dzieckiem na początku ciąży wiosną byłam leczona Claritiną, bardzo krótko bo wszelkie objawy alergii nagle minęły i nie wróciły przez trzy lata! Miałam całkowity urlop od alergii. W tej chwili w drugiej ciąży do 17 tygodnia miałam spokój, nie uczulała mnie nawet leszczyna, na którą zwykle cierpię dość znacznie i nagle alergia wróciła ze zdwojoną siłą! Objawy to duszności i przeraźliwy kaszel. Po konsultacji z alergologiem lekarz zalecił mi doraźnie zyrec, na jakiś czas, bo ponoć w szczególnych przypadkach można stosować. Wiem, że najlepiej nic nie brać, ale mój kaszel jest tak silny, że obawiam się o maleństwo. Przy okazji kaszlu mam tak silne skurcze mięśni brzuch, że to nie wpływa na pewno korzystnie na moją kruszynkę.

Czy ktoś ma podobny problem? Podzielcie się doświadczeniami, może jesteście już po porodzie a brałyście jakieś leki na alergię.
Proszę o Wasze doświadczenia na ten temat.

http://dzidziusiowo.pl/php/img2-23092010031_7346961904_Marysia_4.jpg
http://dzidziusiowo.pl/php/img2-16122001004_2098503445_Marcin_4.jpg

Odnośnik do komentarza

ariadnaa - dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że mojemu maleństwu też nie zaszkodzi, ale u mnie na pięciu tabletkach się nie skończyło. Jestem mimo tego pozytywnie nastawiona, bo w pierwszej ciąży na początku brałam przynajmniej dwa miesiące Claritine i synus jest zdrowy. A alergolog mówi teraz, że Zyrtec należy do leków z grupu B czyli dopuszczonych dla cięzarnych w razie konieczności natomiast Claritina jest nie wskazana (natomiast 9 lat temu pani alergolog zalecała właśnia Clar. jako lek wysokiej jakości i dokonale oczyszczony).

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się odezwie na ten temat. Proszę o Wasze doświadczenia z alergią w ciąży.

http://dzidziusiowo.pl/php/img2-23092010031_7346961904_Marysia_4.jpg
http://dzidziusiowo.pl/php/img2-16122001004_2098503445_Marcin_4.jpg

Odnośnik do komentarza

Moja koleżanka musiała odstawić wszystkie leki które zażywała na alergię. Zamiast tego jej lekarz kazał jej pić dużo wapna i stosować tylko środki zrobione na ektoinie. Na początku bała się czy to wystarczy ale okazało się że są one równie dobre a co najważniejsze bezpieczne i można je stosować bez ryzyka dla dziecka. Po urodzeniu została przy nich.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem przy mocno nasilonej alergi same wapno nic nie da. Jestem w 20 tygodniu i biore jedną tabletke zyrtecu co dwa dni, alergolog wprawdzie powiedziala ze nie powinno sie nic brac ale wrazie koniecznosci moze byc ten zyrtec. Po sobie wiem ze lada moment jak zacznie pylić brzoza nie wytrzymam bez tabletek ponieważ mam wtedy caly dzień prawie katar, psikam i lzawia mi oczy. Mysle ze jakbym kompletnie nic nie brala moglabym sie nabawic jakiejs astmy. Moim zdaniem jeśli będziesz czuła nasiloną alergie to ja bym poprosru brała ten zyrtec ale to jest Twoja decyzja. Ja pierwszy raz wzielam na poczatku czwartego miesiaca poniewaz mialam duzo plam na twarzy szyi dekoldzie i dloniach. pomoglo i wsumie narazie nie wrocila. Ale z kolei teraz na nieszczesna brzoza...:-( Wiem że nie powinno sie brac nic ale są leki ktore wrazie koniecznosci mozna zażyć. Moja ciocia bedac w ciazy miala dwa razy grype i nie brala nic. dwa razy nie wyleczyla grypy i dziecko urodzilo sie z niedotlenieniem mozgu...:-( wiec mysle ze nie ma konkretnej odpowiedzi czy jesli naprawde jest koniecznosci czy nie mozna zazyc jakis lekow. Oczywiscie takich wskazanych przez lekarza, nic nie brac na wlasna reke, ani bezsensu kiedy nie ma takiej koniecznosci. Mam nadzieje ze choc troche pomoglam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Detuś

Ja przyjmuje wziewne leki na astmę alergiczna tez sie tym martwię, ale wiem ze są przypadki gdy trzeba je brać aby nie dopuścić do niedotlenienia, które jest groźniejsze. Zminimalizowalam dawki i modlę sie aby Maleństwo było zdrowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...