Skocz do zawartości
Forum

niepokój... NT


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem w 13 tygodniu ciąży. Dziś miałam USG genetyczne i powiem, że kosztowało mnie to sporo nerwów. Moja pani doktor w pewnym momencie zdenerwowała się i powiedziała, że niepokoi ją moje NT - wynosi ponad 3mm. Trwało to tylko chwilę, zaraz potem stwierdziła, że to jednak nie to - że to kosmówka zlała jej się z maluszkiem i prawidłowe NT wynosi 0.8mm i tak też wpisała w karcie ciąży. Nie są to dokładnie jej slowa, bo jak się domyślacie - w tym momencie moje serce prawie stanęło, mój Ukochany prawie zemdlał a na pewno nam obojgu odebrało zmysły ze słuchem na czele, na te kilka chwil... Potem zaczęła się wycofywać z tej diagnozy. Powiedziała, że na 99% a właściwie nawet na 100% wszystko jest OK - i że to po prostu kwestia ułożenia dzidziusia - opierał główkę na macicy... Zleciła jednak test PAPP-A - i właśnie tym się bardzo martwię. Jutro jadę jeszcze na jedno badanie USG - do najlepszego specjalisty w okolicy. Ma podobno najlepszą aparaturę do tego typu badań, mierzy przepływ przez zastawkę trójdzielną serca , profil przepływu w przewodzie żylnym płodu, profil twarzy płodu oraz ocenę "kąta twarzowego płodu". Strasznie się stresuję tym badaniem i marzę o tym żeby ta przezierność była jej faktyczną pomyłką. Co Wy na to? Czy komuś zdarzyła się podobna sytuacja? Zdziwiło mnie też to że moja pani doktor nie wspomniała o badaniu obecności kości nosowej... Dodam że CRL wynosi 62mm i odpowiada 12.2 tygodniowi ciąży. Wszystko inne wygląda prawidłowo. Dzidziuś się pięknie rusza...
Chcę żeby już było jutro.

Odnośnik do komentarza

holly rozumiem twój niepokój i brak zaufania do pani doktor, czasami lekarze chlapną coś a potem człowiek się zadręcza, dobrze że idziesz na konsultację do drugiego specjalisty i robisz test PAPP-A bo mam nadzieję ze one wykluczą nieścisłość
wiele kobiet nie robi testów prenatalnych bo nie "musi" i żyją w błogiej nieświadomości a potem doznają szoku...

bądź dobrej myśli i daj znać o wynikach!!!
pozdrawiam i ściskam gorąco:)

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...