Skocz do zawartości
Forum

Ile wyniosla przeziernosc karkowa waszych maluchow?


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wyżej pisałam.....bez odzewu....ale napisze dalej....
W 15 tygodniu miałam zrobioną amniopunkcję w Szptalu bielanskim w wawie, wykonywała ją dr Dębska - cudowna kobieta. Nie bójcie się amniopunkcja nie jest przyjemna, ale nie boli, ważne zeby zrobil ją porządny fachowiec. Na wyniki czekałam 2 tygodnie. Przypomne nt 8.3mm, uogólniony obrzeęk płodu. Nikt nie dawał nam szans nawet na dotrwanie do porodu, wszyscy twierdzili na bank wielka wada genetyczna, testy pappa wyszly tragicznie 1:14 prawdopodobienstwo zespolu edwardsa. Miesiac siedzialam w domu bo mi powiedziano ze jestem jak tykajaca bomb, w kazdej chwili moze sie cos stac. Przekonani z mezem ze jest tragicznie, czekalismy na wyniki amnio....ale juz zdecydowalismy o terminacji ciazy.
Telefon z instytutu genetyki - kariotyp prawidlowy meski- nie ma wady genetycznej ! szok u mnie szok u lekarzy.....u mnie to nawet wkurzenie ze jak to? przeciez dziwecko jest bardzo chore a taka informacja zamyka nam droge terminacji......nie urodze dziecka ktyore zaraz umrze albo niedozyje....ja nie wytrzymam psychicznie. W 18tyg 4 dniu pojechalismy do specjalisty na usg....badal nas dokladnie ok. 50 minut......ja juz bylam zalamana, od kliku dni zaczelam czuc bardzo silne ruchy dziecka....przed wizyta mialam mdlosci i biegunke...ze stresu....po amnio zemdlalam...tak na marginesie....tez z nerw. Dobra. Lekarz robi usg...i jest w szoku.....wszystkie narzady moejgo dziecko rozwijaja sie ksiazkowo, serce mozg wszystkoo mały jest ruchliwy i oprocz obrzeku karku nachodzacego na glowe nic innego nie wykryto. obrzek sie jakby zmniejszyl.....oczywiscie dalej jest powod do starchu bo jest obrzek. Lekarz za telefon dzwoni do warszawy....mysla co zrobic....kazali wracac do poradni genetycznej w ktorej badali plyn owodniowy pobrany na amnio. Pytam co teraz? Dziecko sie urodzi>: chore zdrowe? Lekarz mowi ze daje tej ciazy szanse jak najbardziej...aczkolwiek trzeba sie badac bo moze to byc drobna wada genetyczna moze nie byc....moze infekcja jednak (wczesniej nawet o infekcji nikt nie mowil bo juz stwierdzilo ze na 100 proc ciezka wada)....pojechalam wczoraj do genetyka......no jakby na chwile obecna sa troche bezradni.....uspokoil ze amni wykluczyla powazne duze wady....ale sa tez mniejsze ktorych oni nie sa w stanie zbadac teraz....za tydzien powtarzam usg serca....oni maja jeszcze probowac badac reszki materialu a amnio pod katem infekcji....bo jak sie okzalao lekarz pownien to zlecic wtedy kiedy plyn byl pobierany.....teraz troche pozno......i zobaczymy co bedzie dalej....
ja poszlam dzisiaj na krew....powtorzylam toxoplazmoze....moze zlapalam po pierwszych badaniach krwi....mialam taki weekend w sierpniu kiedy skoczyla mi temp mialam dreszcze i zle sie czulam...moze to spowodowalo obrzek zwiekszona przeziernosc
bedziemy walczyc o malego!!! psychicznie jestem zmeczona...zwrorty akcji z tygodnia na tydzien....moze byc zle a moze byc dobrze....nikt mi nie da gwarancji....jezeli poronie....bedzie mi ciezko ale przezyje...mam dla kogo...ale nie poddam sie.....bo dla wszystkich to jest zadziwiajace....do konca ciazy bede zyla z wielka niewiadoma czy maly sie urodzi czy nie, a jak tak to chory czy nie??

Odnośnik do komentarza

Jestem teraz w 20 tygodniu ciąży.
31.10 jadę do wawy na ul. agatową na usg...a 2 listopada wracam do genetyka....mam nadzieje, że bedzie dobrze...albo znajda przyczyne wysokiego nt i obrzeku...najgorsza jest niewiedza...a jakas przyczyna jest.....moja badania krwi, moczu, toxo, cytomegalia....wszystko ok
Trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza

Ja mialam badanie w 12 tyg.3dni i przeziernosc wyniosla 3.3 za 4 dni powtorzylam wynik u dobrego specjalisty wyszlo mu 3.8 i skierowal mnoe na biopsje kosmowki, ale boje sie tego badania zeby dziecku sie nic nie stalo. Mial ktos takie badanie?

Odnośnik do komentarza

Pisalam o moim przypadku wyzej. Nt 8 obrzek uogolniony plodu. Wg szesciu lekarzy bez szans na donoszenie ciazy. Kariotyp prawidlowy meski. Od opieka poradni genetycznej.
Obecnie 26tydzien. Obrzeki brak. Po wielu usg echo serca u kilku lekarzy...i dodatkowych badaniach molekularnych.....wszystko u nas ok. Ciaza rozwija sie wzorowo. Maly jest ruchliwy bardzo. Wszystkie nazady rozwinely sie bardzo dobrze. Nie ma nic niepokojacego. Prawdopdobnie w pierwszym trymestrze musialam miec infekcje...ale tegk nikt nie sprawdzil. Moge teraz cieszyc sie ciaza...chociaz do porodu bede czula niepokoj...mam nadzieje ze nic sie nie wydarzy. Oczywiscie maly bedzie dokladnie badany pp porodzie.
Wysokie nt to nie wyrok....robcie badania...ile sie da...lekarze tez sie myla...tez nie moga przewidziec co sie stanie....myslelismy o terminacji...ale chcielismy njpierw przejsc maksymalna ilosc badan...i ciesze sie ze to zrobilismy...czekamy na syna.

Odnośnik do komentarza
Gość Onananooaa

Zuu czytałam Twoja historię od samego początku...bardzo się cieszę że wszystko u Was dobrze, że maluszek jest zdrowy! Życzę Wam szczęśliwego rozwiązania i dużo zdrówka! Na pewno wszystko będzie już dobrze ;-) rośnijcie zdrowo!

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy pisałam tu czy gdzieś indziej.U mnie przezierność wyszła na poziomie 2,4 w 13t i 5d.Lekarz nie kazał się martwić bo mieści się to w granicach normy ale jednak wynik jest podwyższony.Mam 32 lata i 3 zdrowych dzieci.Jednak zawsze przezierność była dużo poniżej 2 (raz 1,1,a później 1,6,u 3 nie mogłam znaleźć)Nie wiem może powinnam zaufac lekarzowi i nie martwić się na zapas ale cały czas mam takie obawy gdzieś zmtylu głowy"a co jeśli".

Odnośnik do komentarza

Ja bylam w pon i wyszlo mi 2.24. Dodatkowo zrobiłam test pappa czekam jeszcze na wyniki. Ale dzis poszlam do innego lekarza wyszło 1.8. Trochę sie uspokoilam. Ale czekam jeszcze na wyniki. Podkreślę mam 31lat i to moja trzecia ciąża. Myślę ze zawsze warto sprawdzic jeszcze u innego lekarza niż się pozniej zamartwiac.

Odnośnik do komentarza

A mi mimo wyniku 2,5/2,4 mam lekarz nie kazał robić żadnych dodatkowych badań i powiedział że z dzieckiem wszystko jest w porządku.Mam 32 lata więc teoretycznie mógłby coś zasugerować,ale jego zdaniem nie było wskazań do testu PAppa a tym bardziej do amniopunkcji.Dziwie się że wy robiliście a tym bardziej że lekarze naciskają na amniopunkcję mimo dobrych wyników.

Odnośnik do komentarza

Akemi, test pappa robi się zwykle razem z usg prenatalnym i hopee by chyba chodzi o inne badanie- o te nierefundowane nifty/harmony itd lub amniopunkcję. Przy podejrzeniu Jakiejs wady lekarze w ten sposób chcą ją wykluczyć albo potwierdzić.

Hopee co to za lekarze?jakie ci wyszły prawdopodobieństwa? Bo o zakwalifikowaniu do amniopunkcji nie decyduje tylko wielkość NT ... i żaden z trzeźwo myślących lekarzy nie zrobi amniopunkcji jeśli nie ma wskazań (ja od 2 genetykow usłyszałam, że wskazanie do amniopunkcji jest wtedy,gdy prawdopodobieństwo wystąpienia wady jest większe niż 1:300-I to prawdopodobieństwo jest nie tylko z badań krwi, tylko tez z wywiadu i usg)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

U nas na usg w 11tc nt 1,7 przy crl 45, kosc nosowa widoczna, niskie prawdopodobieństwo trisomii, potem jednak przyszły wyniki biochemii, które wyszły źle, prawdopodobieństwo trisomii 21 1:188, ze względu na prawidłowy obraz usg lekarz zasugerował zbadanie wolnego DNA płodu pobranego z mojej krwi obwodowej (Panorama). Wyniki mają być za 10 dni.
Dziś byłam na usg u innego lekarza, 13tydz+5dni crl 74mm nt 2,3, wg tego lekarza wszystko jest całkowicie prawidłowe i w normie.

Odnośnik do komentarza
Gość Lima hdhsj

Czytając kilka historii o badaniu przeziernosci karkowej zastanawiam się nad sensownością tego badania. Jak wyniki są dobre to wszystko super ale jak są złe to zaczyna się piekło które w wielu wypadkach w ogóle nie ma uzasadnienia

Odnośnik do komentarza

~Zuu88
Przeczytalam wszystkie wpisy. Nie znalazlan przypadku tak moj wiec jestem zdolowala. Mam dziecko 2 letnie. Jestem w drygiej ciazy....14 tyg i 1 dzien. Na usg prenatalnym przeziernisc 8mm...obrzek uogolniony plodu...testy papa wskazyja wysoie prawdopdobiebstwo wad trisomia 18 1:14. Jestesmy mlodzi zdrowu chorob w todzinie brak ciaza pierwsza wzorowa. 27 wrzesnia mam amniopunkcje....o ile jak mowia lekarze doczekam..jestem zalamana nikt nie daje nam szans. Wiemy ze jezeli amnio wyjdzie zle decydujemy sie na terninacje....jezeli cudem....a tak mowia lekarze ze bedzie to cud...wyjdzie dobrze to badamy sie dalej......staram sie wierzyc chociaz wiem ze rokowania sa bardzo zle...

Jaki był finał tej historii??????

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 13 tygodniu ciąży. W zeszlym tygodniu mialam pierwsze badania prenatalne, usg super - przeziernosc ok, ryzyko niskie, a dzisiaj telefon w wynikiem z krwi pappa i wiadomosc: ryzyko wzroslo do granicznego czyli 1:300 (mam 37 lat). Teraz czekac tydzien na wiadomosc od genetyka, jestem przerażona. Staram sie o tym nie myśleć, ale jest ciezko. Czy ktoras z Was przeszla podobne doświadczenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...