Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem uczulona na krowie mleko i jego przetwory, cytrusy, orzechy, czekoladę-kakao- przy większych ilościach dostaje zmian na skórze. Do tego właśnie dochodzi AZS (atopowe zapalenie skóry) oraz uczulenie na pyłki traw, drzew i niestety bardzo silna alergia na pleśnie. Też w sumie duża nietolerancja większości kosmetyków, nawet tych dla alergików i dla skóry atopowej:( Ostatnio nawet bez leków się udawało, tak z kilka lat. Teraz jestem w ciąży i niestety nasiliła się alergia. Leki, wapno, maści i wspomaganie się sprawdzonymi kosmetykami.

Odnośnik do komentarza

znalazłam sposób na moje dolegliwości.Przynajmniej w domu rodzinnym. Za świat zewnętrzny niestety nie odpowiadam. Zamontowaliśmy wentylatory (INVENTER) z filtrami, które z jednej strony wydalają zarodniki i roztocza a z drugiej nie pozwalają wejść pyłkom.Tylko dom wcześniej musi być uszczelniony.

Odnośnik do komentarza

mona3
czy to alergia?

co dzień z rana wstaje i męczy mnie kichanie..ale takie, ze czasem trwa to pare minut i kicham non stop - kilkanaście razy pod rząd..Po czym kończy się to wodnistym wyciekiem z nosa..

Nie jestem zdiagnozowaną alergiczką, ale może to czegoś początek???

Macie takie doświadczenia?

Ja tak mam. Właśnie łapie mnie na przełomie lipca i sierpnia. I zaczęło się jakoś 3 lata temu. Jak zbiorę się w sobie, to wybiorę się w końcu na testy, bo chciałabym wiedzieć, co to za paskudztwo.... Najgorsze jest to, że kicham niezależnie od miejsca, w którym się znajduję - dom, praca, miasto, łąki... potem cieknie mi z nosa jak z kranu, a potem mam go permanentnie zatkany...Póki co ratuję się tabletkami bez recepty... no a teraz jest problem, bo nie za bardzo mogę cokolwiek oprócz wapna brać, a funkcjonować jakoś trzeba :(

Mikołajek, ur. 9.12.2012, godz. 17.00, 4470g, 57cm
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bi09kf7314tic.png

Milenka, ur. 26.08.2002, godz. 6.50, 4870g, 64cm
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bio4pcufyfugw.png

Odnośnik do komentarza

pola97
Ludka, zrób testy i zwalczaj przyczyny a nie tylko objawy.

Przy alergiach to niestety nie takie proste.
Ja jestem alergiczką, na szczęście nie mam alergii pokarmowych, tylko uczulenie na pyłki.
Testy mam porobione, wiem na co jestem uczulona i niewiele z tego wynika :) Jako nastolatka przez parę lat brałam szczepionki przeciwalergiczne. Nie pamiętam nazwy preparatu, ale były to krople podawane pod język przez parę miesięcy w roku. Pomogły minimalnie i na chwilę.
Tak więc teraz od kwietnia do sierpnia biorę Zyrtec, bo bez niego mogę się wykończyć. Na kolejną akcję odczulania nie mam ochoty, bo efekty marne, a kosztuje to majątek.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej zacząć od ustalenia tego, co nas uczula. Bo aby alergia była dobrze leczona, a tym samym nie sprawiała kłopotów, trzeba przede wszystkim wiedzieć, co ją powoduje. W tym celu warto wykonać testy alergiczne, a potem po prostu unikać uczulających czynników, jednocześnie dbając, by w diecie nie zabrakło niczego, co wartościowe. Jak to zrobić? Oto nasze rady.

Odnośnik do komentarza

This is what comes of AD and allergic to pollen, grass, trees, and unfortunately a very strong allergy to mold. Too big for a total intolerance of many cosmetic products, even those for allergic and a topic skin (even without drugs recently succeeded, so the couple of years. Now I'm pregnant and unfortunately intensified allergy. Drugs, lime, ointments and support of best cosmetics .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...