Skocz do zawartości
Forum

Co za dużo to nie zdrowo?


Gość iszmaona

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie czasem wrażenia, że ilosc kosmetyków pielęgnacyjnych kobiet jest wprost porażająca? Balsamy do ciała, żele antycelulitowe, poprawiające jędrnosć brzucha/posladków/biustu.
Jeśli spojrzeć na skład to chemia na chemii:36_2_21:, nie macie obaw, ze wklepując to w siebie robicie sobie krzywdę?
Mnie taka myśl naszła jakiś czas temu, i jak sobie przypomnę jak bardzo dbałam o ciało w wieku około 20 lat stosując rózne specyfiki, to czuję lekkie przerażenie.

Odnośnik do komentarza

Ja się chemii strasznie boję, bo generalnie mam na dużą ilość specyfików uczulenie. Ale jeśli chodzi o wklepywanie to inwestuję w twarz :hahaha: Znaczy wklepuję w gębę :hahaha: A ciało tak symbolicznie (balsam itp.), oprócz dekoltu i cycków bo tam dbam ;)

Ale nie można przesadzać, bo potem nawet najsilniejsze kremy już nie zadziałają.

Odnośnik do komentarza

Iszmaona, składniki zawarte w kosmetykach mogą być pochodzenia syntetycznego bądź naturalnego. Każdy z nich jest badany pod kątem działań niepożądanych w stosunku do naszej skóry. Co więcej, nad bezpieczeństwem składników kosmetyków czuwa Komisja Europejska oraz organ doradczy – Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (Scientific Committee on Consumer Safety – SCCS). SCCS to zespół ekspertów złożony z niezależnych toksykologów z instytucji naukowych i organów administracji.

Nie ma takiej możliwości, aby na rynek wprowadzono kosmetyk, który zagrażałby naszemu zdrowiu :)

Odnośnik do komentarza

Curry, jeżeli masz skórę wrażliwą lub alergiczną to idealne dla Ciebie będą kosmetyki pozbawione potencjalnych alergenów (które często stanowią kompozycję zapachową), oraz barwników. Tych składników nie zawierają typowe kosmetyki do cery wrażliwej. Niestety nie jest to gwarancją, że dany produkt nie podrażni skóry, jednak w tym przypadku zmniejsza się znacząco ryzyko wystąpienia takiej reakcji :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...