Skocz do zawartości
Forum

Ziele ostrożenia


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoras z was drogie panie kapala dzieci w czarcim zebrze(ziele ostrozenia)ja jakies 2 mies temu kapalam corke i woda byla czysta a teraz jakis tydzien temu znowu kapalam bo corka w nocy spac nie mogla marudzila plakala czesto i po kapieli w ziolkach woda byla metna miala fafoly i jak reka odjal teraz spi ladnie jest grzeczna czyli ktos musial na nia rzucic czar ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) po 3 dniach Natalka dostala 40° goraczki akurat mielismy leciec do domu do belgi ale naszczescie odwolali lot i pojechalismy odrazu do szpitala okazalo sie ze nic jej nie jest jak juz wrocilysmy do moich rodzicow do domu znowu wykapalam ja w czarcim zebrze i woda znowy byla metna ale goraczka przeszla i juz jest dobrze czy wiecie moze ile razy trzeba wykapac dziecko by calkowicie oczyscic jej organizm ??? moze nie kazdy w to wierzy kja akurat wierze i mam nadzieje ze znajda sie mamy ktore mi podpowiedza :) pozdrawiam i wesolych swiat zycze

Odnośnik do komentarza

ziele ostrozenia mozna kupic w dobrej aptece lub w sklepie zielarskim.dawniej wierzono ze ostrozen ma wrecz cudowna i magiczna moc.wedlug literatury ostrozen moze byc stosowany jako herbnatka wspomagajaca oczyszczanie organizmu z toksyn lub do obmywania calego ciala tymi ziolami sie nie myje tylko z gory na dol obmywa by zdjac z siebie rzucony urok.duzo ludzi rzuca urok nieswiadomie np przechwalajac siebie czy tez dziecko (gdy jakas stara baba chwali mi dziecko np na spacerzee lub mowi jaka ona jest sliczna itp to po cichu w myslach ja przeklinam najrozniekjsze wyzwiska na nia mowie) ponoc tak sie robi a niektorzy celowo rzucaja urok zle zyczac .cos w tym jest ja osobiscie sie nie kapalam jeszcze w tym ale planuje w srode bo bede miala czas :) jezeli u kogos w rodzinie panowal spokoj i lad a teraz wrecz przeciwnie radze sie w tym wykapac i jezeli dzieci marudza lub zachoruja tez wykapac to ma tez dzialanie relaksujace nawet jesli woda jest czysta nie ma fafolow to i tak dziecko lkepiej spi .albo jesli komus jakies przydkie chrostki wyjda na buzi tez sobie tym obmyc pomaga.a teraz przepis na kapiel z czarcim zebrze: 2luzki ziol zalac wrzaca woda trzymac pod przykryciem az do ostudzenia i wlac przez sitko do wanny dodac szczypte soli i troche wody swieconej i po obmywaniu czekac jakas godzinke by sprawdzic jaka jest woda.jezeli metna takie fafoly to znaczy ze byl rzucony urok no i wlasnie niewiem co dalej robic rzeby calkiem ten zly urok z siebie wyrzucic a jezeli woda czysta bez fafolow to nie bylo zadnego uroku :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

nathalie - z ciekawości poczytaam troche w necie o tym - ciekawa sprawa - mistyczna - ale szczerze mówiąc to bałabym się mieszać do tego dziecko - czytałam że osoby które się w tym kapały były bardzo wyluzowane ale i osłabione - taka kapiel nie powinna trwać dłużej niz 15 minut - a po kapieli i jak juz woda odstoi i zobaczymy w niej to co mamy zobaczyć (podobno osoby wtajemniczone (wiedźmy) zobaczą nawet twarz osoby która rzuciła urok) nalezy wode wylać na rozstaju dróg lub w miejscu i o porze gdzie nikt nas nie zobaczy

takie to troche zatrważajace ale i pociagajace

a tak logicznie mysląc to ja bym sie bała maluszka w tym kąpać - bo jeśli to tak dział na starego to co dopiero na maluszka z niedojrzałym układem nerwowym

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73mq7jshre.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44j4vsm7c39.png

http://www.suwaczki.com/tickers/oxp71zajtmx0mb6v.png

Odnośnik do komentarza

znam bardzo duzo osob ktore kapaly swoje male dzieci i naszczescie nic im nie jest no mama nadzieje ze nie zrobilam nic zlego kapiac moja corke . kapiel trwala zaledwie 2 gora 3 minuty nie dluzej no i jak pisalam wczesniej wszystkie dolegliwosci przeszly corce.w srode ja sie w tym wykapie i zobacze jak pozniej bede sie czuc no i jaka woda bedzie tylko ciekawe gdzie ja wyleje jak mieszkam w miescie w samym centrum hhe.moja kolezanka juz umierala lekarze nie wiedzieli co jej jest ale mama ja szybko wykapala w tym ja powoli zaczela zdrowiec przez tydzien ja kapâla bo woda caly czas byla metna i wyzdrowiala teraz jak tylko jej cos dolega to kapie sie w tym i jest dobrze.cos w tym jest ...ale kurde terz zaczynam myslec czy dobrze zrobilam kapiac w tym male dziecko tak jak piszesz ma niedojrzaly uklad nerwowy i wogole...jest malutka.....

Odnośnik do komentarza

niby wszędzie pisza o tym ze się kapie w tym małe dzieci - ale ja bym sie bała (to moje prywatne odczucia) bo np u takich malutkich dzieciaczków aromatoterapia jest niewskazana - a to tez jednak jest zioło - nie wiem czy to ma jakiś zapach czy nie - ale zawsze pozostaje jakies ale - i mysle ze nie masz się czym przejmować skoro juz wykapałaś i innych efektów ubocznych nie ma

a tak z ciekawosci to zapytaj o to pediatre na forum - czy widzi jakieś przeciwskazania - bo ogólnie rzecz biorąc to to zioło jest ponoć swietne na problemy skórne - wiec napewno nie jest zakazane - tylko czy nie jest szkodliwe dla maluszków

no i napisz koniecznie po kapieli jak było i jak sie czułaś

a jeszcze sobie przypomniałam ze pisali coś o tym że najwieksze działania magiczne są przy ubywającym księżycu czyli tuż po pełni i ze należy zapalić świeczke dla swojego anioła stróża

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73mq7jshre.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44j4vsm7c39.png

http://www.suwaczki.com/tickers/oxp71zajtmx0mb6v.png

Odnośnik do komentarza

witam jestem mamą 2 letniego Jakuba ja syna kąpie od urodzenia w ostrożeniu osobiście wierze w jego działanie , ja kapie syna 3 dni pod rząd i 3 razy maczając lewą rekę, właśnie wczoraj zaczełam go kąpac bo ktoś mi go przechwalił kazdy mi mówi że tak ładnie mowi a ma dopiero 2 lata itd.... kilka dni temu nie mogłam sobie z nim poradzić krzyczał nie sluchał masakra..... pobiegłam do apeki i wczoraj 1 raz go umyłam w tej serii dzis jest o wiele lepiej jest spokojniejszy bawi sie nie wydziwia, właśnie ugotowałam ziele i zaraz go kąpie, jeszcze jutro i koniec, niektorzy myją 7 dni i po 7 razy. najlepsze jednak ziele jest z łąki i majowe i samemu wysuszone wiec z niecierpliwosćią czekam na maj i robimy zapasy...... pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

też pierwsze słyszę, ogólnie jeżeli to nie szkodzi to nie ma problemu, ale myślę, że jest dużo osób, które wierzą w magię ziół....ja może nie należę do nich ale też uważam, że nie należy ze wszystkim przesadzać...a co do sytuacji rozwojowej dziecka to myślę, że krzyczenie to naturalne zachowanie dziecka w tym wieku, bo zwyczajnie przechodzą fazy rozwojowe i trudno mi uwierzyć by z powodu ziół stał sie grzeczniejszy....bo gdyby tak było to mielibyśmy aniołki za dzieci każdego dnia:D

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Mówcie co chcecie, ale cos w tym jest. Moj synek we wrześniu zachorował na zsm od tego momentu totalnie wszystko zaczęło sie walić. Przypomniałam sobie jak byl malutki i często kąpałam go w zielu ostrozenia. Po wyjściu ze szpitala postanowiłam go umyć w tym zielu. I co? Wyniki syna poprawily sie diametralnie. Lekarze byli zdziwieni tym co widza...

Odnośnik do komentarza

~Krama
Mówcie co chcecie, ale cos w tym jest. Moj synek we wrześniu zachorował na zsm od tego momentu totalnie wszystko zaczęło sie walić. Przypomniałam sobie jak byl malutki i często kąpałam go w zielu ostrozenia. Po wyjściu ze szpitala postanowiłam go umyć w tym zielu. I co? Wyniki syna poprawily sie diametralnie. Lekarze byli zdziwieni tym co widza...

to dobrze, ze się poprawiło, a jak jest teraz?

Odnośnik do komentarza

To świetny zakup. Bardzo polecam. To naprawdę bardzo pomaga i ma ogromną moc. To ziele jest cudowne. Warto je mieć w domu, a nawet w zapasie, ponieważ jest dobre na wszystko i działa wspaniale. Można je wykorzystać w różnych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza

Uważam, że ziele ostrożenia jest wspaniałe. Przydaje się w wielu sytuacjach i jest dobre na różne rzeczy. Coś cudownego. Działa świetnie na wszystko. Zawsze można spróbować tego użyć, ponieważ może pomóc. Ta roślina jest niezwykła i wyjątkowa. Ja tak sądzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...