Skocz do zawartości
Forum

Ciąża przez płyn preejakulacyjny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Nie wiem czy to odpowiednie forum na tego typu posty, ale mam problem. Jestem ze swoją dziewczyną już dłuższy czas i postanowiliśmy razem współżyć, ona nie bierze żadnych tabletek antykoncepcyjnych, a ja się nie zabezpieczałem. Kochaliśmy się parę razy, ale z nie wiadomo jakiego powodu nigdy nie mogłem 'dojść', ale ostatniego czasu ona zaczęła strasznie dużo jeść, więcej niż zawsze, bardzo mnie to nie pokoi mimo że nie doszło do wytrysku. Czy to może być oznaka ciąży? Nie wiem co o tym mam myśleć, możliwa jest ciąża przez płyn preejakulacyjny? Podobno w nim są śladowe ilości plemników. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Narazie tylko tyle zauważyłem, chętnie bym zrobił taki test, ale ona w ogóle nie chce rozmawiać na ten temat... Dodam, że od ostatniego stosunku minęło dokładnie 8 dni, w środę teoretycznie miała mieć okres i jak mówiła coś ją brzuch bolał, ale po tabletkach przeciw bólowych przeszło i do tej pory nic nie ma.

Odnośnik do komentarza

masz dziwne źródlo informacji plemniki nie przezyją na odzież nawet w śluzie to podstawa na lekcjach biologii...
wpis z forum medycznego :
Preejakulat jest to płyn produkowany przez prostatę mężczyzny i wydzielający się z członka, gdy mężczyzna jest podniecony, np. w czasie stosunku, jeszcze przed wytryskiem. Płyn ten niejako przygotowuje cewkę moczową na wytrysk nasienia (oczyszcza ją z bakterii, zapewnia większą ruchliwość plemników).

Płyn ten sam w sobie nie zawiera plemników, ale mogą się z nim mieszać plemniki pozostałe po poprzednim wytrysku. Badacze nie są zgodni, czy jeśli nawet w tym płynie znajdują się plemniki, to czy są one zdolne do zapłodnienia komórki jajowej, ale 100% pewności nie ma. W związku z tym istnieje ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunku, który nie zakończył się wytryskiem (tzw. stosunek przerywany) lub w innym przypadku, jeśli preejakulat dostał się do pochwy kobiety. Ryzyko jest wprawdzie mniejsze niż przy prawdziwym wytrysku, ale istnieje.

Ponadto, w preejakulacie może znajdować się wirus HIV, dlatego należy stosować prezerwatywy zawsze gdy dochodzi do stosunku z penetracją.

Preejakulat może się wydzielać także w wyniku pocałunków czy pieszczot, jego ilość jest zróżnicowana, zazwyczaj jest to kilka kropli, taka wilgotność członka na czubku żołędzi. Absolutnie wydzielanie się prejakulatu nie jest chorobą, to normalna sprawa, chyba że ten płyn brzydko pachnie, ma dziwny kolor lub swędzi cię lub piecze członek czy cewka moczowa - wtedy należy iść do lekarza.

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

Na przyszłość polecam jakąś antykoncepcję prezerwatywa + pigułka anty, bądź są pigułki po stosunku zawsze mozna się jakoś zabezpieczyć... Polecam bardziej profesjonalne fora :)

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...