Skocz do zawartości
Forum

Przy okazji strań o ciążę...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje ,ze którejs z Was pomoze te kilka zdań ode mnie.
A na mysli mam te wszystkie kobiety , które maja problemy z zapaleniem pęcherza moczowego.Niby temat na watek urologiczny - a jednak.

Ja czesto je miewałam i w czasie ostatniej wizyty u ginekologa dostałam odpowiedz - czemu tak jest??
Po pierwsze, kazda para starajaca sie o dziecko cześciej uprawia sex, a to daje wieksze prawdopodobienstwo zakazenia drog moczowych.Jak wiemy kobiece drogi moczowe, drogi rodne i niestety odbyt sa bardzo blisko ułozone, co powoduje silne przenikanie bakterii.
zasady higieny musza być priorytetem w walce z zakazeniem pęcherza.
Jest jednak druga bardzo wazna rzecz- musimy pić duzo płynów !!! Wazne jest ciągłe przepłukiwanie nerek, nie mozemy dopuscic do tzw.zastoju moczu w pęcherzu.
Zbwienna jest butelka wody pod reka z odrobina cytyny- zakwaszone srodowisko, zabija bakterie.Wazne tez jest czeste oddawanie moczu i nie wolno sie powsrzymywac od siusiania.
Dobrze jest jesli lubimy piwo zrobic przyługe nerkom i pęcherzowi i zrobic im kapiel.
Dostałam tez od ginekologa meodę szybkiego płukania układu wydalniczego.
Zarzyc dwie NO-spy i po 15 min wypic tyle wody ile jest sie w stanie np 1litr.
Nospa rozkurczy scianki pęcherza i nerek, a woda wszytsko wpłucze.

Wiem jak wazna est rola nerek, a szczególnie kiedy kobieta jest w ciąży.
Myśle ,ze nie jedna mama moze to potwierdzic, jak uciazliwe sa TE dolegliwości w naszym babskim - kobiecym - dziewczęcym zyciu

Pozdrawiam
Aga

Odnośnik do komentarza

Dziekuję ,ze dodałyście jeszcze te dwa "szczegóły".
Ja jako "weteranka" walki z tą przypadłością moge dodac jeszcze kilka spraw.
Nie wolno moczyc stóp w zimnej wodzie-bardzo zimnej, osłaniac nerki(nie polecam bluzeczek do pępka, choc seksowne:))) i nie lekceważyc bóli w okolicach kregosłupa, choć czasem myslimy ze to tzw. "korzonki" w wiekszosci przypadków odwracamy uwage od nerek własnie.

Wiem, ze jednym ze skuteczniejszych- dostepych na recepte leków- jest Furagina.
NALEŻY !!!! koniecznie wyjeśc całe opakowanie w zalecanych dawkach, a nie przerywac kuracje po 3 dniach, bo przeszło... podstawowy niestety ład(moj kiedys równiez ;/ )

Polecam równiez BARDZO DOBRY choć drogi lek Monural dostepny w polskich aptekach
szczegóły przeczytacie w Google- jeszcze nie moge podac linka...

Bierze sie tylko jedna saszetkę , druga w razie nawracających objawów.
Kiedy lek wypijamy wieczorem wg dawkowania, rano nie odczuwamy juz doegliwości !!
Polecam , ja leczyłam sie nim we Włoszech :)

A oprócz w/w profilaktyki i higieny, polecam co jakis czas zrobic badania kontrolne moczu, bezpłatne, na skierowanie od lekarza rodzinnego, przy okazji innych rutynowych analiz - krwi , cukru , cholesterolu itp.

Nie uznajcie mnie za hipochondryczke...
Taki "przegląd techniczny " warto sobie zrobić co najmniej 1-2 do roku.
musimy o siebie dbac , bo kto u nas zadba ???

Pozdrawiam i zdowia życze
Aga

Odnośnik do komentarza

Agoosia, polecam Ci rowniez picie soku zurawinowego. Zurawina bowiem leczy wszelkie infekcje ukladu moczowego, dziala antybakteryjnie i zakwasza mocz. Mozna tez kupic gotowe tabletki zurawinowe. Ja co prawda nie mam problemow z ukladem moczowym ale pije napoje zurawinowe ze wzgledu na to, ze zawieraja bardzo duzo wit C a poza tym profilaktyki nigdy dosyc.
pozdrawiam cieplo

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1kc8qciz.png http://emotikona.pl/gify/pic/niemowle.gif

:angel1: Aniolek 6tc :angel1: Synek 36 tc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...