Skocz do zawartości
Forum

wieloletnia antykoncepcja a ciąża, badania przed...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich bardzo serdecznie,
Planuję ciążę. Na razie odstawiłam tabletki, które brałam przez blisko 9 lat.
I tu moja pierwsza wątpliwość, czy od razu po odstawieniu tabletek można (powinno się) zajść w ciążę? Zaczęłam czytać na ten temat i znajduję sprzeczne informacje: zachodzić zaraz po odstawieniu (po np. wówczas łatwiej, bo sprzyja do ciąży mnogiej...) lub odczekać min. 3 miesiące (bo organizm musi się "oczyścić"). Czy można na ten temat uzyskać konkretną odpowiedź?
Poza tym, chciałam wybrać się do ginekologa na badania kontrolne i po informacje na temat przyszłej ciąży. Chciałam pójść z kompletem badań i o skierowanie na nie poprosiłam lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny odesłał mnie tylko do ginekologa twierdząc, że badania na np. na toxoplazmę, na różyczkę, CMV (...) nie są mi wogóle potrzebne (?!?). Jak więc jest z tymi badaniami?

Odnośnik do komentarza

Hej bilia
Jak w kazdym emacie , a takze i w tym zdania sa podzielone.
Generalnie lekarze zalecaja ostawienie tabletek na 3-6 mieś przed planowana ciążą , aby organizm wrócił do normalnych cykli, zeby jajeczkowanie sie unormowało,a takze zeby jak napisałaś "organizm sie oczyscił".Mysląc logicznie jest to słyszna argumentacja. Po odtawieniu tabletek, moze sie zdarzyć nagłe "wypuszczanie " mnogich jajeczek co może byc być przyczyna mogiej ciąży. Dobrez to lub nie - zalezy jako ktos na to patrzy. jak chcesie mieć bliźnięta, można próbowac...
Z drugie strony lekarze w leczeniu "niepłodności" zalecaja branie tabletek, bo po ich odstawieniu owulacja jest natęzona i wzrasta szansa na zajście w ciąże. Co specjalista to inna opinia...
Co do badań mam ten sam problem- niestety.
iadomo ,ze wizyta kosztuje albo trzeba na nia czekać w kolejce, wiec zeby oszczedzic czas lepiej miec juz badania w ręce. A tutaj niespodzianka!
Większośc badań typ toksoplazmoza, rózyczka, cytomegalia itd ekarze zlecaja gdy kobieta jest juz w ciąży- sa one wtedy bezpłatne. A gdzie wiec profilaktyka?? Ja tez zostałam praiwe wysmiana przez Pania dr rodzinną, ze robie drogie badania, jak ie jestem w ciązy... Czasem trzeba zmienić lekarza :)

Ja radzę znleść w necie - badania przed ciążą- zrobić te które można w miare bezpłatnie, a resztę - u dobrego ginekologa- zdobyć skierowanie i wykonac pakiet tych najpotrzebniejszych badań, ktore w wiekszosci moga byc płatne.
Wiecej bede wiedziała w przyszłości , bo tez czeka mnie taki maraton lekarski...

Pozdrawiam i zycze zdrowia i cierpliwości
A:))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...