Skocz do zawartości
Forum

Dziecko na usg młodsze .. Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

A co na to lekarz, który robił usg?
Nie zamartwiaj się na zapas. Jak wypada dziecko na siatce centylowej (jesli nie dostałaś wykresu od lekarza to wygooglaj sobie siatkę dla swojego tc)?
Jedne dzieci rodzą się mniejsze, inne większe, a przecież rosną całą ciążę. O ile w pierwszym trymestrze wszystkie są niemal jednakowe, to w późniejszych etapach ciąży różnice są coraz bardziej widoczne. Poza tym mógł być błąd pomiaru. To tylko tydzień różnicy. Trzeba obserwować dalej dziecko, ale na razie nie ma co panikować. Może będzie drobniejsze od swoich rówiesników, a może jeszcze nadrobi. Znam kilkoro dzieci, które były "mniejsze" o 2-3 tygodnie w drugiej połowie ciąży, a teraz to zdrowe, rezolutne kilkulatki. Czasem drobniejsze od rówieśników, ale z reguły ich rodzice też nie są wyrośnięci. A ty i ojciec dziecka jesteście wysocy, przeciętni czy raczej drobni?

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. To nawet dobrze, że wizyte u swojego lekarza masz o te kilka dni później, bo od razu będzie można ocenić o ile dziecko urosło przez ten tydzień. W przypadku niewielkiej różnicy po prostu obserwuje się rozwój dziecka, robi ponowne usg po kilku dniach i nic wiecej.
Co masz w opisie do usg? Jaka jest faktyczna waga twojego maluszka?
Wklejam link do tabeli wagi wg tygodni ciąży: http://www.kalendarzciazy.com/kalendarz/waga-dziecka-w-ciazy-tabela.php.
I jeszcze przypomniałam sobie, że na usg połówkowym (wykonanym w tym samym tc) moje dziecko było o jakieś 70-80 g mniejsze niż dziecko koleżanki, a teraz moja jest jedną z najwyższych dziewczynek w grupie przedszkolnej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...