Skocz do zawartości
Forum

Badania przed ciążą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytania odnośnie tego, jakie badania powinnam wykonać przed ciążą. Właśnie zakończyłam przyjmowanie hormonów i chcemy się starać o dziecko, oczywiście po czasie przerwy. Byłam u ginekologa i pytałam, czy powinnam wykonać dodatkowe badania. Pani powiedziała, że nie muszę żadnych badań robić. W sieci czytałam co innego, więc chciałam zapytać Was, które już przez to przechodziły. Jak to wygląda w praktyce.

Jeśli mój post jest w złym dziale albo się powtarza, to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza

Ja nie robiłam dodatkowych badań przed ciążą, bo przyszła niespodziewanie po 2.5 roku starań(niestety nie cieszyłam się nią długo), ale wcześniej miałam oczywiście badanie m.in hormonów czy cytologię, jeśli długo się nie udaje to warto też żeby partner zbadał nasienie

tutaj masz jeszcze o innych wskaźnikach, która warto zbadać:
https://parenting.pl/portal/badania-przed-ciaza

Odnośnik do komentarza

Zrób sobie następujące badania: 1) morfologia krwi, 2) badanie moczu, 2) glukoza 3) TSH, 4) grupa krwi i czynnik Rh, 5) toksoplazmoza IgG i IgM, 6) cytomegalia IgG i IgM. A u ginekologa to: 1) badanie ginekologiczne, 2)cytologia, 3) usg narządów rodnych. Jak te wyniki wszystkie będą dobre to dopiero wtedy radzę działać w kwestii dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...