Skocz do zawartości
Forum

Diagnostyka problemu z zajściem w ciążę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o odpowiedź na pytanie, ponieważ tracę już nadzieję i wiarę w to, że będę mogła mieć jeszcze trzeciego maluszka. Mam obecnie prawie 39 lat, mąż 41. Mamy dwoje dzieci - 15 i 12 lat. Od prawie czterech staramy się o trzeciego maluszka. Niestety nie jest to takie łatwe. Mój lekarz zbagatelizował problem, nie zlecił mi żadnych badań twierdząc, że nie ma potrzeby. Mam niedoczynność tarczycy, obecnie poziom tsh mam w okolicach 1, biorę Euthyrox 100. Po długim czasie starań, około 3 lat, zaszłam w ciążę, ale obumarła w ok.7 tyg. Badanie histopatologiczne niczego nie wykazało. Lekarz, pytany o badania, odpowiedział, że nie ma potrzeby ich robienia, mogę próbować zachodzić w ciążę, ale że będzie to ciąża ryzyka ze względu, na poronienie i wiek. Zmieniłam lekarza bo nie takiej diagnozy oczekiwałam. Nowa ginekolog, zleciła mi badania, które potwierdziły zespół antyfosfolipidowy. Badania usg, wykazały, że wszystko jest ok. Biorę od listopada acard, mogę się starć o ciążę, a po zajściu w nią, mam brać Clexane. I tak zaczęłam starania, już 2 cykl. Sprawdzam temperaturę, program wyznacza mi owulację. Cykle mam 27 - 28 dni, owulacja w 1 i 2 cyklu wystąpiła w 13 -14 dniu cyklu, faza lutealna trwa 13 -14 dni . W tym cyklu byłam na usg w 11 dc - endometrium trójlinijne 8mm, pęcherzyk 20mm. W 14 dc czułam ból owulacyjny z okolic jajnika, na którym był pęcherzyk.W 5 dpo zrobiłam badanie Progesteronu - wynik 10, 26mg/ml. Powtórzyłam w 7dpo - wynik 12, 86 ng/ml. W 8dpo bolał mnie jajnik i miałam jednorazowe plamienie. Myślałam, że mam za niski Progesteron i wzięłam (do tej pory biorę) Duphaston 2X2tabl. Obecnie jestem w 12 dpo, temperatura utrzymuje się na wyższym poziomie tzn u mnie rano jest ona zazwyczaj niska (przy niedoczynności tarczycy)w Ifazie cyklu, teraz utrzymuje się od czasu owulacji. Ale zrobiłam test ciążowy w 11dpo i w 12 dpo i niestety wynik był negatywny. Bardzo proszę o poradę, czy powinnam czekać tak jak mówi mi moja ginekolog do pół roku i dopiero wtedy badania czy już zacząć diagnostykę, biorąc pod uwagę wiek (chociaż tutaj moja ginekolog co do mojego wieku nic nie ma, twierdzi, że wiek nie jest przeciwwskazaniem). Jeśli okaże się, że jednak i w tym cyklu nie zaszłam w ciążę to może powinnam już zacząć robić jakieś badania? Tylko od czego zacząć i w jakich dniach cyklu? Może mogłabym brać coś wspomagającego w zajściu w ciążę. Co mogłabym zrobić żeby zwiększyć swoje szanse na ciążę i urodzenie dziecka. Tak bardzo chciałabym w ciągu najbliższych kilku miesięcy zajść w ciążę. Dodam jeszcze, że biorę od dawna witaminy, kwas foliowy, mąż również bierze witaminy, zdrowo się odżywiamy, mąż uprawia sport, oboje nie palimy i nie nadużywamy alkoholu.Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie i poradę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...