Skocz do zawartości
Forum

Witam mam problem


Gość Marta944

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta944

Byłam w sobote u ginekologa jak co roku na kontrole sama dla siebie. zrobilam usg i ku mojemu zdziwieniu dostalam skierowanie na badania hormonalne w badaniu usg napisano:
Trzon macicy w przodozgięciu prawidłowej wielkości, endometrium hyperechogeniczne gr 8 mm typowe dla II fazy cyklu. Jajniki w typowym położeniu nieco powiększone z licznymi pęcherzykami o śr. do 10 mm. Brak obrazu pęcherzyka dominującego.
Co mam o tym myślec jestem przerazona, o czym to świadczy?? Wizyte mam prywatna dopiero w lutym po kolejnym okresie. Czy ktoras z was mogła by mi pomoc??? Z ory dziekuje licze ze ktos sie odezwie

Odnośnik do komentarza

~Marta944 przede wszystkim nie martw się na zapas, już teraz bez diagnozy swojego lekarza. Przodozgięcie - spokojnie, większość z nas ma tyło lub przodozgięcie i nie powinno to stanowić problemu w sobie samym. Pęcherzyki są nam potrzebne do zajścia w ciążę, czasem dominujący może nie być akurat widoczny. Enfometrium to już zagadka dla lekarza. Może oznaczać jakieś mięśniaczki, zmiany zapalne. Nie bój się, bo to niczego nie zmieni, a może jedynie zadziałać paraliżująco. Kolejną wizytę zapewne celowo ustawiono na fazę pęcherzykową kiedy organizm zaczyna przygotowania do owulacji. Spokojnie :) Nie każdą diagnozę można postawić z dnia na dzień po wykonaniu jednorazowo kilku badań, często potrzeba czasu. Daj znać po wizycie :).

http://fajnamama.pl/suwaczki/8v7wfad.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/jmfe3fj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marta944

Dzieki wielkie za odzew. Z rada co do nie czytania w internecie. za pozno przeszukalam wszystko wiem ze nie potrzebnie nie potrzebny stres i wszysko co po znajdywalam przypisalam sobie ze to napewno to... zapomnialam dodac z tego wszystkiego ze dostalam skierowanie na badanie hormonow po tym jak powiedzialam ze cykl mi sie rozregulował tz ogolnie mialam w "normie" natomiast z wrzesnia na pazdziernik moj cykl mial 49 z pazdziernika na listopad 35 i z grudnia na styczen 43 dodam ze cykle mam srednio 35 dniowe mam nadzieje ze cykle wroca do normy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...