Skocz do zawartości
Forum

Jaka jest możliwość zajścia w ciąże po antykoncepcji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Staram się z moim partnerem o dzidziusia, lecz już sama nie wiem jaka jest możliwość zajścia w ciąże po zaprzestaniu brania doustnej antykoncepcji? Czytałam wiele wątków w internecie o tym i jedni twierdzą, że od razu można zajść po zaprzestaniu brania tabletek, a drudzy twierdzą, że organizm będzie potrzebował się doprowadzić do stanu przed zaczęciem brania tabletek i może potrwać kilka miesięcy, aż uda zajść się w ciąże. I nie wiem jaka jest prawda. :( wie ktoś, coś na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

pewnie wiele zależy od samego organizmu, doustne środki antykoncepcyjne nie są obojętne dla kobiet i po prostu organizm musi mieć czas na powrót do normalnego funkcjonowania, czasem trzeba się starać miesiąc czasem kilka, nie ma reguły, trzymam za Ciebie kciuki i życzę Ci, abyś jak najszybciej została mamą:) czas oczekiwania na ciążę, to też jest dobry czas, myśl o tym w ten sposób i będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza

Pewnie masz rację. Dziękuję bardzo za odpowiedź wiele dała mi do myślenia. :) Mam nadzieję, że w końcu wszystko się uda, że starania o dzidziusia się w końcu udadzą w najbliższym czasie. :) A to prawda, że przed zajściem w ciążę na podwyższenie szans zajścia powinno się brać kwas foliowy? Bo tak słyszałam, a nie wiem czy zakupić i zacząć już je brać.

Odnośnik do komentarza
Gość oczekując

Hej, ja mam ten sam problem. Bardzo długo używałam plastrów antykoncepcyjnych, początkiem grudnia odstawiłam. Aby mieć pewność ,że wszystko jest ok. poszłam do ginekologa na konsultację. Pani powiedziała, że jak najbardziej wszystko zależy od organizmu czy potrzebuje regeneracji czy nie, jednak ona twierdzi ( z obserwacji) ,że po odstawieniu antykoncepcji łatwiej zajść w ciążę. Liczę, że i mi się niedługo uda, po badaniu USG okazało się,że zbliża mi się owulacja więc liczę, że uda nam się jak najszybciej :)
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Brałam antykoncepcję hormonalną przez dziesięć lat. Tylko raz zapominałam wziąć jednej tabletki i niedługo będę szczęśliwą mamą. Nie ma reguły. Chociaż pamiętam, że z 5 lat temu odstawiłam antykoncepcję i przez pół roku nie miałam okresu, więc prawdopodobnie owulacji też nie. Wydaje mi się, że to też zależy od tego jakich się używa tabletek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...