Skocz do zawartości
Forum

Czy ciąża jest możliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochane!

moje pragnienie posiadania dziecka jest tak wielkie, że pewnie odczuwa to samo, co ja większość z Was.

może opiszę Wam swoją sytuację.
Jakiś czas temu podjęliśmy z mężem decyzję, że będziemy starać się o maleństwo. Z natury należę do ludzi panikujących, więc morfologia i tarczyca musiała być przebadana. Morfologia ok, jednak wynik TSH wyszedł 4.15, gdzie norma jest do 4.2, niesamowicie się zdziwiłam, bo czuję się świetnie, nie miałam i nie mam żadnych objawów. Poszłam za ciosem i wykonałam USG tarczycy, bez zarzutu.
Następna w kolejce była wizyta u endokrynologa, pani doktor mnie zbadała i, jak tylko usłyszała, że chcemy się starać o dziecko, to przepisała mi Euthyrox 50 i na ponowne badania stawić się mam za 6 tygodni, tj. 12.11, a więc już niedługo :-)
mam nadzieję, że po tym leku TSH mi spadnie, choć słyszałam, że większość kobiet zachodzi w ciąże bez badań i nawet nie wiedzą, że mają podwyższony poziom TSH, a w ciąże zachodzą bez żadnego problemu!

8 października miałam ostatnią miesiączkę, zawsze cykle miałam 28-dniowe, jednak po odstawieniu tabletek wydłużył mi się do 32-dniowego. Kochaliśmy się 11, 12 i 14dc.
I teraz powstaje moje pytanie, CZY JEST JAKAŚ SZANSA?
Zaobserwowałam w tych dniach zwiększoną ilość śluzu, pobolewały mnie jajniki, więc postanowiliśmy działać.
Od trzech tygodni zażywam Euthyrox, wiec pozim TSH może już zmalał, co?
Moje dni płodne jeszcze się nie skończyły, wiec będziemy próbowali dalej.
Zastanawiam się tylko czy mamy jakiekolwiek szanse...
tak bardzo pragniemy dziecka! :(

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vtqyw267w5a6m.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...