Skocz do zawartości
Forum

grupy krwi


Gość ania1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na świeżo w tym temacie , bo własnie odebrałam wyniki badań ja mam konflikt wykryto przeciwciała i mam krew RH- ... możesz mieć konflikt płytkowy z RH+ , ale jest to coś innego.Konflikt serologiczny tylko jak kobieta ma RH-

Krew RH+ nie wydzielają antygenu D któy jest groźny, niestety kobiety z RH- je wytwarzają ...

Odnośnik do komentarza

chodzi mi o konflikt miedzy głównymi grupami krwi, a nie o konflikt serologiczny Rh. Czytałam ze grupa O rh+ i grupa ojca dziecka AB rh+ są najbardziej narażone na taki konflikt. Nie wiem tylko czy to jest niebezpieczne dla naszego dziecka. Co mu grozi.

Odnośnik do komentarza

Pozwolisz ze wkleje
"Barbara Grzechocińska | Ginekolog - położnik

Konflikt w grupach głównych jest chorobą noworodka nie płodu. Rozpoznawany jest w ciąży na podstawie obecności przeciwciał przeciwko antygenom grup głównych. Nie zagraża płodowi. Natomiast u noworodka objawem konfliktu jest żółtaczka i anemia. Poważniejsze powikłania mogą pojawić się, jeśli konflikt nie jest rozpoznany i dziecko nie jest leczone."

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Konflikt moze zaistniec o ile dziecko odziedziczy grupe po tacie, w pierwszej ciazy raczej nic groznego niepowinno sie wydarzyc, moze wystapic ta nasilonazoltaczka u malucha, zaleca sie jednak dluzsze odstepy pomiedzy kolejnymi ciazami, po to aby "wyciszyc" uklad immunologiczny u matki, bo przeciwciala moga przenikac przez lozysko i atakowac dziecko,a to moze sie skonczyc porodem przedwczesnym i choroba hemolityczna maluszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...