Skocz do zawartości
Forum

Chcę zajść w ciążę a nie mogę odstawić antykoncepcji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem na antykoncepcji juz jakies 12 lat. Nie tyle zeby nie zajsc w ciaze co mam strasznie nieregularne cykle i prawdopodobnie zachwiana gospodarke hormonalna. w ciagu tych dwunastu lat mialam ok pol roku przerwy bez antykoncepcji, i objawy byly poprostu okropne, nieregularny okres, wysyp pryszczy, opadniecie biustu, zwiekszony apetyt. Teraz jestem w takim wieku ze mysle o dziecku, boje sie natomiast odstawic antykoncepcji, czy w zwiazku z tym jest jakas alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Gość Magda KK.

Witaj,
Antykoncepcja nie jest rozwiązaniem na nieregularne miesiączki. W zasadzie jest to zatrzymanie cyklu - nie ma owulacji. Są inne tabletki - np. Orgametrill, Luteina nie blokujące owulacji.
Niestety problemy z cerą będą się pojawiać, oby okresowo.
Idź do ginekologa z powołania - pomoże.
Po odstawieniu antykoncepcji biust wróci do swojego pierwotnego rozmiaru (skoro bierzesz tabsy od 12 lat pewnie już nie pamiętasz, że kiedyś był mniejszy).
Przerabiałam to. Cykle od 20 do 79 dni. Samo krwawienie od 3 do 19 dni. Antykoncepcje też przerabiałam, za obfitym biustem tęsknię.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Szyszunia1806

Nie nie mozesz tylko nie chcesz a to roznica. Nie regularne miesiaczki ma co 3 kobieta I mozna z tym zyc bo to nie choroba I zajsc w ciaze tez. A tradzik to tez Norma I nie choroba. Jak chce sie miec dziecko to trzeba sie troche poswiecic. Rozumiem jakbys brala tabletki na cos od czego mozna umrzec lub jest to uciazliwe bardzo. A bierzesz je dla wygody wiec spokojnie mozesz je odstawic w kazdej chwili. A moze I ciaza ci pomoze. Tez cierpialam na tradzik I w ciazy mi to ustapilo I teraz po porodzie tez nic nie mam.

Odnośnik do komentarza
Gość Szyszunia1806.

Skoro bierzesz od 12 lat to wszystko po odstawieniu moze sie dziac. Po za tym nwm kiedy zaczelas brac ale miesiaczki u mlodych kobiet czesto sa nieregularne I towarzyszy im tradzik czesto ustaje to do piero kolo 25 lat. A czasem nigdy. A po odstawieniu tez rok mija za nim wszystko wrocicy do normy. Ja po odstawieniu 3 mies wogole nie mialam okresu a potem co 2 tyg do piero po 6 mies sie unormowal

Odnośnik do komentarza

widzę watek odżył. to mały update zrobie: nie odstawilam tabletek , rozstalam sie z tamtejszym partnerem i mieszkam w zupelnie innym kraju, i szczerze powiem, nie wiem czy chce mieć dzieci. jak na ironie pracuje z dziecmi juz jakies 7 lat, wiec nie to ze nie lubie czy cos, nie wuem czy jestem gotowa na bycie matką. 3 lata temu to pewnie byl zryw hormonów i lekka desperacja a teraz myślę ze nic na siłę.

co do antykoncepcji, teraz juz będzie jakies prawie 16 lat jak biore, różne metody: tab. plastry, nuvaring, zastrzyki z depo provery...przeszłam /przetestowalam wszystko. próbowałam odejść od hormonów 2 razy, raz wytrzymalam 3 m-ce, innym razem 6. to byl horror: syfy nie tylko na twarzy ale i szyi, plecach, ramionach, wachania samopoczucia (stany depresyjne), przybranie na wadze (gdzie chodzenie 3x tydz. i personalny trener nie pomógł!) . zaczelam brac spiwroten i wszystko jak ręką odją, juz w ciągu pierwszego miesiąca. więc biorę dalej bo czuję sie i wygladam normalnie i nie widzę narazie powodu do odstawienia i skazywania sie znowu na ten horror.

Odnośnik do komentarza

Odstawienie na 3 miesiące to zdecydwanie za mało. Lekarze uznają, że organizm 6 miesięcy potrzebuje żeby wrócić do stanu "sprzed". Jeśli masz problem z trądzikiem polecam kurację vit.A. Sama po 14 latach odstawiłam Orgametrill (na regulowanie) i cykle się rozchwiały od 29 do 49 dni (lewy jajnik 49 dniowy cykl, prawy 29 dniowy), przytyłam 13kg. Trądzik już przeszedł, schudłam i szczęśliwie zaszłam w ciążę (5tydzień) - po 10 miesiącach starań. Dla chcącego nic niemożliwego. Znajdź przyczynę. Powodzenia :)
Jeśli zmieniłaś zdanie też ok, jednak ja bym sprawę pociągnęła do końca.

Odnośnik do komentarza

Po odstawieniu antykoncepcji takie objawy są przejściowe, ja jak odstawiałam dwa razy tabletki z powodu chęci posiadania malucha to pierwsze dwa miesiące miałam rozchwiane, pojawiały się wahania nastrojów, trądzik ale potem wszystko wracało do normy. I w ciążę zachodziłam. Z tymże ja biorę z tymi przerwami tabletki antykoncepcyjne belara, nie z każdą formą (plastry, zastrzyki) może być podobnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...