Skocz do zawartości
Forum

plamienia po luteinie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
planujemy z mężem dzizdiusia od około 4 miesięcy, ale niestety....
Byłam u giny, ktora dała mi luteine z zaleceniem 2x1 pod jezyk przez 10 dni 12 dni po miesiaczce.
2 dni po skończeniu 10 dniowego cyklu z luteina zaczęłam plamić , wydobywały się krwisto-brązowe "farcucle" przez około 2,5 dnia.
Dzwoniłam do giny -stwierdziła, że tak zaczyna się okres.
Dziś jest drugi dzień bez plamień, a ja nie mam okresu. Natomiast to co miałam było zbyt skąpe by traktowac to jako miesiączka.
Zawsze mialam regularne cykle 5 dniowe bolesne i dosyc obfite. Boje się, że luteina rozregulowała mi cykl miesięczkowy.
Teraz nie wiem jak odliczac kolejny cykl 12 dni by moc znowu brac luteine. Czy czekac jeszcze na okres , czy liczyc od dnia gdy zaczęły się "farfucle"?
P.S. Cytologia wykazała 2 --czyli zapalenie. Dostałam STORAGE i VITAMINE C. Nie wiem... może to one sa powodem tego wszystkiego.
Jeśli ktoś może mi pomoc proszę o info.
Pozdrawiam i dziekuje BJ

Odnośnik do komentarza

cześć ja biorę luteinę, najpierw brałam ją, żeby zajść w ciążę, a staraliśmy się prawie dwa lata, dopiero po luteinie udało nam się zajść, tyle że ja ją brałam od 15 do 25 dnia cyklu przez 3 miesiące. Nie rozregulowała mi cyklu.
Teraz biorę luteinę na podtrzymanie. na razie skutecznie.
Jest to lek, każda z nas jest inna, jednej może pomóc innej nie, tak samo jak duphaston. Nie uważam, żeby luteina była gorsza od duphastonu, różnica przede wszystkim jest w cenie, bo ja za luteinę po refundacji płacę około 4 zł, a koleżanka za duphaston płaciła około 40. Może niektórzy uważają ją za gorszą właśnie z tego powodu. najlepiej, jeśli wypowiedziałby się w tej kwestii jakiś specjalista, bo nie uważam, żeby lekarze wypisujący luteinę byli mniej kompetentni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...