Skocz do zawartości
Forum

okres co 40 dni to kiedy te dni płodne


Rekomendowane odpowiedzi

No kochana nie ma tak latwo.
Jak dlugo sie juz staracie ? Robiliscie sobie badania ?Jakosc nasienia, prolaktyna itp ?
To ze jeszcze nie zaszlas w ciaze nie znaczy ze jest cos nie tak.Uważa się, że okres płodny (i możliwość zapłodnienia) u każdej zdrowej i młodej kobiety trwa tylko 5 dni (podczas każdego cyklu). Z czego trzy dni przed i najwyżej dwa dni po owulacjiA czujesz kiedy masz owulacje - jakis bol jajnikow czy cos ? Masz dlugie cykle, przyjmuje sie ze w 28 dniowych cyklach owu wystepuje w 14 dc.Dla dluzszych czy krotszych cyklach przyjmuje sie czesto zasade ze owu wystepuje na 14 dni przed @ wiec u Ciebie ok 26 dc ale to regula nie jest.

Stosowanie metody termicznej jest uciazliwe i trzeba brac pod uwage wszelkie czynniki jak stres, alkohol itp. Moze testy owulacyjne sprawdza sie bardziej ?

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

antalis nie uważam żeby metoda termiczna była jakaś wyjątkowo uciążliwa :D
wychodze z założenia że jesli się starasz to nie pijesz nie wiadomo jakich ilości co za tym idzie tempka zakłócona nie będzie

asiek pary do 6 miesiecy a czasem do roku starają sie o dziudziusia takie są teraz normy niestety i to nie oznacza że coś z nami nie halo jest. Kiedyś widziałam wykresik że w każdym cyklu szanse trafienia na jajeczko przez plemniki i zapłodnienie to niestety tylko 25% w każdym cyklu wiec bardzo mało. Co jeszcze... każda zdrowa kobieta w ciągu roku może mieć tzw cykl bezowulacyjny i to jest jak najbardziej normalne, może akurat teraz ci się taki trafił :) główka do góry dasz radę

Odnośnik do komentarza

badam już od maja bo wtedy odstawiłam tabletki, ale czy już zawsze będę miała tak długie cykle???Czy to tylko po odstawieniu tabletek??? U mnie naogół wystepują bóle brzucha od dwóch tygodni przed okresem i utrzymuje sie cały czas do okresu. A teraz mam gesty, biały śluz i swędzą mnie sutki, jestem wyczulona na zapachy, śmierdzą mi papierosy i ciągle ten ból brzucha. Dziś zrobiany test wydszedł negatywnie, okres pewnie przyjdzie jutro albo w niedzielę.Pozdrawiam i dzieki za rady...::wybierz_mnie:

Odnośnik do komentarza

asiek82
po odstawieniu tabletek mam okres co 40 dni. Pytanie jak planować dziecko skoro nie wiem kiedy mam dni płodne??? Obserwacja śluzu nie pomaga.

Moje cykle też takie bywały...35-40-45 dni. miewłam nawet cykle bezowulacyjne.Staraliśmy się 8 miesięcy o dzidzie,obserwowałam siebie,robiłam testy owulacyjne i nie wychodziło....Kiedy pod koniec lipca lekarz stwierdził cykl bezowulacyjny odpuściliśmy sobie...i tak jestem w 7 tygodniu ciąży.Okazało się,że moja owulacja wystąpila ok. 35 dnia cyklu,kiedy już czekałam na okres.
Spróbuj może testów owulacyjnych....a najlepiej nie licz,nie myśl i na pewno się uda!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...