Skocz do zawartości
Forum

Pomóżcie chcę karmić piersią


Rekomendowane odpowiedzi

Cześc DZIEWCZYNY

potrzebuje pomocy obecnie jestem w drugiej ciąży ( III trymest ) i staram się przygotować do karmienia piersią. Jest to moja druga ciąża córka ur sie w styczniu 2009 ale nie udało mi się jej karmić mimo że bardzo tego chciałam, mała praktycznie tylko dwa razy ssała pierś! mam wklęsłe brodawki ( mimo usilnych prób "wyciągniecia" ich za moment potrafią się zapaść a mała miała słaby odruch ssania ( poczatkowo karmiłam z mini kubeczka albo ze strzykawki ale opadłam z sił i podałam butle ( i tak już mała później nie zassała się nigdy) dodatkowo miałam mało pokarmu

przez ok miesiąc odciągałam mleko laktatorem ale ilości były raczej niewielkie aż w końcu nie było już co ściągać

mam prośbę do mam które miały podobne przejścia ale dały rade poradźcie jak sie nie poddac, czytam teraz duzo o karmieniu (wcześniej to było troche tak na żywioł)

i zastanawiam się co może mi być potrzebne np:
patrzę za czymś co pomoże mi szybko i skutecznie "wyciągnąć " brodawkę i znalazłam cos takiego może ktoś testował?

Lansinoh LatchAssist - ASYSTENT LAKTACYJNY Asystent laktacyjny Lansinoh LatchAssist | Dla mamy | Korekcja brodawek | MamaBebe.pl lub taki co się nazywa
Urządzenie redukcyjne Avent Niplette FAMILY SHOP - Urządzenie redukcyjne Avent Niplette - 1szt.

dodatkowo jaką herbatke laktacyjna ( naprawde skuteczna ) poradzicie, i czy mądrze bedzie zaczac pić ja cześniej tzn przed porodem? żeby pokarm pojaił się szybciej ( po tamtym porodzie pojawił się dopiero w 4 dobie)

laktatorem zniszczyłam brodawki jedna rana i jeden ból jaki krem, maść lub co ( oprócz własnego mleka) doradzicie

i myślałam też nad takimi muszlami z medeli AGD Perfect - artykuły dla niemowląt, pieluchy tetrowe, wyprawka, okrycia kąpielowe, krzesełka do karmienia, pieluchy flanelowe lub avent Akcesoria dla mamy , Laktatory mogą pomóc

patrzę tez na takie butelki zmedeli które w razie gdybym od poczatku nie miała za dużo pokarmu mają nie zakłócac ssania u dzieciaka są koszmarnie drogie ale może ktos mi powie że są warte swojej ceny?

butelka calma Medela Calma - rewolucyjna buteleka do karmienia niemowląt | Karmienie | Karmienie butelką | Butelki | MamaBebe.pl
lub Medela - Zestaw smoczka butelka HabermanaMedela - zestaw smoczka - specjalistyczna butelka ze smoczkiem | Karmienie | Karmienie butelką | Butelki | MamaBebe.pl

BEDE WDZIECZNA ZA KAZDĄ RADE

Odnośnik do komentarza

Aniamania ja akurat nie miałam takich problemów jak Ty ale też miałam wklesłe brodawki. dzięki laktatorowi udało mi się je wyciągnąć i mała teraz super ssie. A laktator mam z Tommee Tippee.

Co do tych urządzeń na brodawki to ten z Aventu cenę ma kosmiczną ale może być dobry. Za to ten drugi to myślę że działa na zasadzie laktatora więc jesli pozostał Ci laktator po pierwszej ciąży to może lepiej nim próbuj wyciągnąć brodawki.

Herbatka na laktacje jest niby dobra z Hippa. Chciałam sobie ją kupić ale mleka mam bardzo dużo więc nie potrzebuję.
Wątpie by herbata pomogła Ci by pokarm się predzej pojawił. To organizm sam decyduje kiedy rozpocząć produkcję.

Z muszlami Ci nie pomogę bo nawet nie znam nikogo kto by je używał więc nie wiem czy są skuteczne.

Na obolałe brodawki polecam maść bepanthen.

Butelki z medeli są drogie ale ja mam z Tommee Tippee i te bardzo chwalę. One też mają funkcję aktywnego ssania i moja mała chętnie chwyta i pierś i tą butelkę. A i cena nie jest aż taka wyskoka. Przez pierwszy tydzień mała dostawała tylko butlę bo miałam popekane brodawki i pokarm musiałam ściągać. Balam się że mała nie będzie chciała chwytać piersi ale nic się takiego nie stało i pije z niej normalnie.

Mam nadzieję że chociaż trochę Ci pomogłam.
Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9cwa1f4tcozfc.png
http://oliwia10-02.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

aniamania też miałam ten problem że moje dziecko nie potrafiło chwycić prawidłowo brodawki, ale ja niestety poddałam się prawie od razu i dalam mu butelke
z tych rzeczy które tu podałaś ja stosowałam tylko coś w stylu tych muszli, ale ja miałam tylko takie osłonki Akcesoria dla mamy , Laktatory
u mnie się jednak nie sprawdziły, bo jak tylko osłonka wypełniła się mlekiem to zaczęła się przemieszczać i mleko poprostu z tego uciekało. Ale dziewczyny w szpitalu sobie chwaliły, więc może ja coś źle robiłam. Jeśli bardzo chcesz karmić a nie będzie się udawało na początku to może co jakiś czas próbuj, moja koleżanka też odciągała mleko laktatorem a jak mała miała 2 miesiące to mała załapała i ciągnęła z piersi.
W każdym razie życzę wytrwałości i cierpliwości bo tego chyba najwięcej potrzeba i trzymam kciuki żeby się udało
P.S. Mój syn też urodził się w styczniu 2009 :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hrpuolg3r.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkanli9cf3r2dw.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/n59y3e5e2ipfdwq5.png

Odnośnik do komentarza

DZIĘKUJĘ DZIEWCZYNY!:36_3_8:

Miałam nadzieję że któraś sie odezwie, wiem że jest wiele wątków w podobnym temacie ale na stare watki zagląda chyba dużo mniej osób ( wnioskuje spoglądając na daty)

Wiem również że wklęsłe brodawki nie przekreślają karmienia, ale jednak utrudniają sprawe za pierszym razem byłam dwa razy w poradni laktacyjnej dostałam cała mase instrukcji ale prawda taka ze nawet tam na miejscu z pomocą nie potrafiłam prawidłowo przystawić dzieciaka

teraz mam inne podejscie do sprawy i psychicznie jestem spokojniejsza ale dodatkowym utrudnieniem moze byc moja jak do tej pory jedynaczka która wymaga sporo uwagi,

piszcie prosze jesli macie za soba udane lub nie udane początki karmienia

Odnośnik do komentarza

Hej!

A ja polecam na zranione i bolesne brodawki maść/krem Bevita - do kupienia na allegro choćby. U mnie Bepanthen nie działał, ale Bevita... mega! W kilka godzin była ogromna poprawa, do dziś stosuję ją na otarcia skórki przy paznokciach itp :-) Szybko goi, leczy, zawiera Ceramidy - poleciła mi ja położna, teraz iem, że przy drugiej ciąży żadne inne specyfiki na brodawki nie wchodzą w grę. Nie trzeba jej zmywać do karmienia.

Ja karmiłam (przez to, że mam dość małe sutki) przy użyciu nakładek Avent w rozmiarze small - i gdyby nie one, nie karmiłabym wcale chyba. Mały ssał samą pierś przez pierwsze 2-3 dni w szpitalu, potem miał trudności, ale te nakłądi do karmienia uratowały nam życie. Udało mi się karmić przez 4 m-ce, już dłużej mały nie chciał - bo w międzyczasie była butelka...
W domu mam Medelę Calmę...iii? Jest zupełnie inna niż reszta butelek. Jestem skłonna uwierzyć, że nie zaburza ssania piersi, bo ... nie ma smoczka. tylko takie hmm.. trudno to opisać -rurka,tubka, robi się próżnia jak dziecko ssie, tak jak na piersi i ponoć oddychanie dziecka w trakcie jedzenia z niej jest takie jak na piersi. Z tym, że ta butelka jest przeznaczona do kobiecego pokarmu.

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Aniamania ja w pierwszej ciazy mialam podobny problem ale sie nie poddalam. brodawki byly wklesle i malemu trudno bylo je zlapac. pomogla mi pani polozna!! przystawila mi kilka razy synka do piersi, pozniej jak juz bylam w domu pomogla mi nasza polozna srodowiskowa. Filip w koncu nauczyl sie prawidlowo lapac i karmilismy sie 15 miesiecy. 2 razy mialam kryzys...brodawki pogryzione, krew, ropa i nie pomagaly zadne masci tylko wlasny pokarm i chodzenie bez stanika zeby brodawki sie troszke wietrzyly.
W drugiej ciazy juz bylo latwiej.

zycze powodzenia z karmieniem. moze wizyta w poradni laktacyjnej rozwiaze Twoje problemy? I pozwoli Ci cieszyc sie z karmienia na dlugie miesiace??

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Ewcia K

mam nadzieję że mi też się uda, a w poradni laktacyjnej jak już pisałam byłam dwukrotnie i niestety nic mi to wtedy nie dało ( ale nie uważam ze teraz też tak będzie) napewno bede o niej myśleć a co do położnej środowiskowej to niestety u nas nie jest to takie proste bo mała mieścina jedna babeczka która robi co robi bo robi tzn olewa swoją prace:cry:

mam pytanie do Redberry czy nie masz na myśli jednak butelki z zestawu Habermana? bo jakoś nie znalazłam nigdzie butelki calma z tym niby dziubkiem-lejkiem

Odnośnik do komentarza

Aniamania, wklęsłe sutki rzeczywiście mogą stanowić problem, ale spokojnie. Są sposoby, abyś wyciągnęła sutki i mogła bez problemów karmić piersią. Polecam zakup nakładek na sutki Niplette Philips Avent. Jest to mały kapturek, który należy nasadzić na sutek. Niplette delikatnie zasysa sutek powodując jego wyciągnięcie. Nakładek można używać w I i II trymestrze ciąży. Ty, jesteś już w III trymestrze i nie powinnaś teraz stosować nakładek Niplette. W tym okresie rozpoczyna się proces pobudzania laktacji. Stosowanie Niplette w III trymestrze mogłoby tylko zbyt wcześnie ją rozbudzić. Moja rada jest następująca: po pierwsze nic się nie martw. Po drugie, kup nakładki Niplette Philips Avent i zacznij ich używać po porodzie. Po trzecie, kup osłonki piersi Philips Avent i używaj ich podczas karmienia. Są to silikonowe osłonki, które pełnią dwie funkcje: pomagają złapać dziecku sutek oraz chronią brodawki przed pęknięciami i ranami.

Jeśli będziesz miała pytania, pisz śmiało. Życzę powodzenia i nic się nie martw!

---
Ekspert Philips Avent, udziela porad i odpowiada na pytania internautów związane z produktami Philips Avent, a także opieką nad dziećmi i karmieniem. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

Odnośnik do komentarza

Witam, aniamania ja urodziłam dziecko przez cc więc także miałam problem z tym, żeby mała ssała. Przez pierwsze dni masakra, mała spadała na wadze, więc ściągałam pokarm i podawałam przez butelkę, ale w międzyczasie jak najczęściej ją dostawiałam. W końcu mała załapała jak się ssie i było ok. Kryzys przyszedł ok 2-3 mc-a życia małej, mało pokarmu, ciągły płacz małej już myślałam że się poddam. Piłam hebratkę hippa litrami, ściągałam w międzyczasie pokarm ale nic z tego. Szukałam porady na forach i gdzieś wyczytałam że pomaga herbatka FITO-MIX fix IV. Mogę ją śmiało polecić, produkcja pokarmu zwiększyła się, piłam ją potem kiedy miałam mniej pokarmu i zawsze mi pomagała. Od niedawna producent zmienił jej zastosowanie (wcześniej była opisywana jako laktacyjna) teraz jest na zaburzenia trawienia (ze względu na brak badań że pomaga w laktacji), jednak jej skład się nie zmienił. Niektóre mamy polecają picie kawy zbożowej z mlekiem. Mi pomogła ta herbatka. Polecam i życzę powodzenia i wytrwałości!!!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf6yr4el5k7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6yhdp217r.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za kolejne dobre rady.

Kajka84 O herbatkę na pewno zapytam w aptece, po tamtym porodzie piłam taka jakąś tez aptekoą do zaparzania ale przyznam szczerze że była obrzydliwa a dodatkowo mam ogromną niechęć do ziół i taka herbata wcale mi na dore nie wychodziła, ostatnio widziałam takie granulowane z hipp i muszę kupić żeby przetestowac smakowo

z jednej strony chciałabym mieć już za sobą ciąże ale z drugiej jakoś tak się boje tego początku że nigdzie mi nie spieszno

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...