Skocz do zawartości
Forum

Internetowy dziennik szkolny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .
W internecie natrafiłam na coś takiego jak internetowy dziennik szkolny, wygląda nieźle: Internetowy dziennik szkolny
"Internetowy dziennik szkolny dexter to bezpłatne narzędzie zarówno dla pojedynczych nauczycieli jak i całych szkół. Umożliwia prowadzenie dziennika szkolnego i udostępnianie ocen uczniów rodzicom przez internet"

Myślę że coś takiego ułatwiłoby naszą komunikację z nauczycielami...

Co o nim sądzicie? Może warto namówić nauczycieli na wprowadzeni takiego urządzenia do szkół naszych dzieci...

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem nauczycielką i u nas w szkole taki dziennik prowadzony jest obligatoryjnie. Rodzice godzinę po otrzymaniu oceny mają ją na monitorach a w razie nieobecności mają jak na dłoni każdy dzień. Przy ocenach jest informacja: kto wystawił, za co, na której lekcji. Odnotowywane są spóźnienia, nieprzygotowania czyli wszystko to, co w prawdziwym dzienniku... super sprawa, polecam

http://www.suwaczek.pl/cache/545ce0df7a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4eb0aee931.png
+28 kwietnia 2008 Julcia wróciła do Nieba:Aniołek:

Odnośnik do komentarza

ooo a to nowosc jakas, u mnie nie slyszalam zeby to bylo, chociaz dowiem sie we wrzesniu, ale wiem ze jest na stronie mozliwosc logowania, moze tam cos jest, nie wiem bo nie mam tam poki co dostępu.

ale bardzo fajna sprawa.
Owszem rozmowa z nauczycielem TAK, ale takie cos jest super bo jak rozumiem pokazuje wszystko na bieżąco tak? czyli w sumie dobre narzedzie do walki z wagarami bo jak sie nie pojawi w szkole to z reguly troche trwa zanim sie rodzic dowie.
Tylko z drugiej strony to taki BigBrother, "permanentna inwigilacja" jak to w Seksmisji było ;)

Odnośnik do komentarza

U mojego starszego Syna (I klasa gimnazjum) jest elektroniczny dziennik-dla uczniów;z planem lekcji,dniami wolnymi w szkole i dla rodziców;jak dla uczniów plus oceny,nieobecności,uwagi i korespondencja z nauczycielami i wychowawcą.Fajna sprawa.Dodatkowo w naszym gimnazjum dla zmotywowania mlodych ludzi jest punktacja np za udziały w konkursach,za obecności na lekcjach,za zajęcia dodatkowe.Na koniec roku za te punkty uczeń dostaje nagrode i ma podwyższoną ocene za sprawowanie.

U mlodszego Synka (V kl.SP) nie ma czegoś takiego i niestety-stety muszę chodzić do szkoły osobiście

Odnośnik do komentarza

Wszystko ma swoje dobre i złe strony.
Po pierwsze nie wszyscy rodzice(niestety) mają dostęp do internetu. Wiem to z doświadczenia. Jestem nauczycielką i mam maila od 3/4 częsci klasy. Wymieniamy się różnymi sprawami mailowo. Ale pozostaje jeszcze 1/4 niedoinformowanych rodziców. To co ja robię nie jest tak ważne, ale oceny???? wtedy by było dobrze, gdyby każdy miał do nich dostęp.
Druga sprawa to komputery. Powinny znajdować się w każdej sali, by od razu nauczyciel mógł wrzucić ocenę do netu. A większość szkół ma salę komputerową zajętą do południa i jednej komputer w pokoju nauczycielskim.

Ja jestem jak najbardziej za nowinkami technicznymi, ale myślę, ze nasze społeczeństwo nie w pełni jest na to przygotowane.

Dochodzi kolejna sprawa. Są rodzice, którzy na zebranie przychodzą dwa razy do roku, jak otrzymają kartkę z ocenami. Tu tu nie wiadomo, czy przychodziliby częściej (przy każdej złej ocenie) , czy też od razu przeprowadziliby rozmowę z dzieckiem i wcale szkoła by ich nie ujrzała?????

Odnośnik do komentarza

popieram idee dziennika elektronicznego bo np. moje smerfy a w szczególności jeden :) ma dysleksje rozwojową i mi bynajmniej ten dziennik ułatwia życie bo nie muszę wydzwaniac do nauczycieli i wypytywać co było zadane kiedy jest jakąś klasówka czy co trzeba przyniesć na lekcje - sami piszą mi wiadomości na Librusie i tu w końcu mam spokój. A i dzieci inaczej reagują bo nie mogą już ukryć ocen :) w każdym razie w naszych czasach nadzór musi być.
Oczywiście rozumiem, iż trudno jest osobom które nie maja netu zajrzeć do tego dziennika.

:36_13_3: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie zastępuje. Wywiadówki maja sie dobrze, przynajmniej w szkole mojego syna. Ja korzystam z Librusa, ku ogromnemu niezadowoleniu mojego ucznia. oszczędza mi to niepotrzebnego szoku na spotkaniach z nauczycielami, co zdarzało się w podstawówce i mogę szybciej reagowac w sytuacjach kryzysowych.
w przypadku jaska moja wiedza nie ma jednak wplywu na jakość tych ocen, ale to zupełnie inna bajka.
Ogólnie jestem za!

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

anetakam0
Iszpan - a jak to technicznie wygląda? - tez uczę w SP i tak sobie myślę, że fajna sprawa, ale KTO ma te ocenki wklepywać?

u nas wszystko wpisuje skaner... żadna robota, jeśli ktoś chce, może w sali wpisywać bezpośrednio do komputera... wybór należy do nauczyciela... jako wychowawca- super, przygotowanie do rady klasyfikacyjnej - 15 minut, na zebrania - tyle, ile drukarka drukuje...

Pojawiają się głosy na forum, że "nic nie zastąpi rozmowy z wychowawcą" - zgadza się. Dziennik elektroniczny nie zastępuje zebrań, konsultacji, spotkań. Ale jak często się one odbywają? Raz w miesiącu? Ja mam córkę w szkole, gdzie spotkanie z nauczycielem (nie tylko z wychowawcą) odbywa się jedynie w tych terminach, a że mam dziecko kłopotliwe, uważam, że to za mało. Musiałabym pracować do 12, żeby na 13 (wtedy panie córki kończą średnio lekcje) być w szkole. To niemożliwe. A i z racji tego, że pracuję w różnych godzinach na wywiadówkę nie zawsze mogę dotrzeć. Niestety w tej szkole nie ma nawet dyżurów telefonicznych... dziennik elektroniczny, który informuje nie tylko o ocenach, spóźnieniach czy nieobecnościach jest świetną sprawą, bo można korespondować bezpośrednio z każdym nauczycielem, który może podczas choroby dziecka informować o przerabianym materiale czy zapowiadanych lekturach, sprawdzianach, wyjściach itp.

http://www.suwaczek.pl/cache/545ce0df7a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4eb0aee931.png
+28 kwietnia 2008 Julcia wróciła do Nieba:Aniołek:

Odnośnik do komentarza

Ronia, jestem nauczycielem i w szkole w której pracuję mamy wprowadzonego Librusa już drugi rok, czy u ciebie wszyscy rodzice musieli wykupić "abonament" czy to było dobrowolne?
U nas to tylko ci rodzice którzy chcieli wykupowali więc sytuacja jest taka że na klasę powiedzmy 30 osobową 5 osób wykupiło a i tak nauczyciwl musiał prowadzić elektroniczny dziennik. Z doświadczenia moge powiedziec że to miałoby sens jak by to był jedyny dziennik prowadzony w szkole a do temu jest przecież jeszcze tradycyjny papierowy. Nie wiem czy wiecie na czym to polega, niestety nie ma komputerów w każdej klasie i wygląda to tak że nauczyciel zaznacza wszystko na specjalnych kartech (podobnych do kart totolotka) a potem to się skanuje w sekretariacie, więc nauczyciel musi wypisać wszystkp na tej karcie a potem to samo w zwykłym dzienniku i zajmuje to prawie połowę lekcji, poza tym system sie często psuje i myli dni albo skanej cos źle z kart oczyta i nauczyciele sie motaja z ocenami i nieobecnościami i dochodzą co sie źle wczytało... Mamy już dziennik drugi rok i myślę jeszcze rok góra dwa i damy sobie z tym spokój, bo to tylko dodatkowa praca dla nauczyciela kosztem czasu lekcji a i rodzice sa średnio zainteresowani, jako wychowawca klasy mogłam sprawdzac kto i kiedy ogląda oceny i obecności swojego dziecka i stweirdzam że aktywność rodziców jest minimalna, to dzieci częściej tam wchodzą żeby sprawdzić czy już sa oceny lub nieobecności czy nie.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to jest bardzo rewelacyjny pomysł taki internetowy dziennik
Dobrze jest wiedzieć jaką ocenę każdego dnia otrzymał nasz uczniak kochany
W razie wagarów od razu wiemy o tym
No ale oczywiście także każdy rodzic powinien przynajmniej raz na miesiąc szanownie zajrzeć do szkoły,pogadać z wychowawcą,bo w końcu net to nie to samo co rozmowa na żywo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...