Skocz do zawartości
Forum

Podstawówka a gimnazjum


Rekomendowane odpowiedzi

Moja opinia jest taka, że gimnazja są demonizowane. Moje dziecko też się super uczy, jest teraz w pierwszej klasie gimnazjum i jest bardzo zadowolona! Klasa jest super, nauczycielom się chcę (trafiliśmy na świetną kadrę) i generalnie jesteśmy zadowoleni. Jakiekolwiek przejawy złego traktowania ucznia przez ucznia są wyłapywane. Ja też się bałam, ale teraz widzę, że kompletnie niepotrzebnie :) I tak mówi zdecydowana większość naszych znajomych.

Odnośnik do komentarza

Wypowiedź poprzedniczki powinna Cię trochę uspokoić. Jeśli jednak nadal się martwisz o przyszłość swojego dziecka, może pójdź do tego gimnazjum, porozmawiaj z dyrekcją o swoich obawach, poczytaj opinie o tej szkole, znajdź rodzica, którego dziecko tam uczęszcza i zapytaj o to co chciałabyś wiedzieć. Wiem, że gimnazja mają z reguły negatywne opinie, ale pamiętaj, że nie w każdym musi się to potwierdzić. Może akurat w tym, do którego będzie uczęszczała Twoja córka, pracują sami pasjonaci, z podejściem do nastolatków, mają wiedzę i potrafią ją przekazać swoim uczniom. Myśl pozytywnie! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od danej szkoły, w moim przypadku problemu nie było, bo szkoła sama w sobie uznawana była za jedną z lepszych w mieści, więc trzymano poziom, a i problemów z uczniami też nie było (jednostki się zdarzały, ale te znajdą się wszędzie). Muszę się jednak zgodzić, że instytucja gimnazjum sama w sobie jest niewypałem i planują już zmiany - zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

izabelazaczyk
Ja w sumie jestem zadowolona, że mają zlikwidować gimnazja:) A Wy?

Ja też jestem zadowolona i przerażona pomysłem zlikwidowania gimnazjów. Wróć, niestety rzeczywistością, że gimnazja są likwidowane. Sama kończyłam 8 klas podstawówki i po niej 4 lata liceum, po nim egzaminy na studia. I uważam, ze to kiszenie dzieciaków w jednym miejscy jest głupie. I tak 7 i 8 klasę zawsze separowali w różny sposób od reszty. Boję się, że moje młodsze dziecko będzie królikiem doświadczalnym, bo przy reformie szkolnictwa jest dużo zmian programowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...