Skocz do zawartości
Forum

Mamy 6-latków w szkole


Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje Panie i może panów.
Moja Małgosia idzie 1 września do 1 klasy i oczywiście pewne jest to że bardziej się denerwuje niż ona.... bo czy iść na mszę przed rozpoczęciem roku? a czy sobie poradzi? a jakie będą jej pierwsze dni... mam tyle obaw tyle pytań że robię się kłębkiem nerwów. No i podstawowy problem co dać do jedzenia? myślałam żeby przez ten pierwszy okres dawać bułki z nutellą albo dżemem czy marmoladą czyli bardziej na słodko a z czasem dokładać ser i wędlinę. a do picia? mój znajomy daje dzieciom (mleko w kartoniku) ale moje dziecko za tym nie przepada, myślałam bardziej nad kubusiem waterrr a wy co dacie swoim dzieciom??

Odnośnik do komentarza

bozena222
moja Dominia ma już skończone 6 lat i od września idzie do 1 klasy, zobaczymy jak będzie czas pokaże, ale mam znajomą co tez córka poszła wcześniej i ona jest zadowolona.

Małe dzieci mają wiele wspólnego z naukowcami: chcą odkryć dlaczego coś jest jakieś i dlaczego jest właśnie takie. Uczą się w naturalny, niewymuszony sposób. Zadają pytania i szukają odpowiedzi. Sześć lat to bardzo dobry wiek na naukę :)

Odnośnik do komentarza

Moja mała poszła jako sześciolatek do szkoły - już w zeszłym roku - teraz jest już dumną drugoklasistką. Też miałam obawy, czy sobie da radę, bałam się, że je te wszystkie dzieci osaczą i będzie taka mała bidula w kąciku siedziała, i jeszcze głodna bo się będzie wstydzić wyjąć kanapki. Wtedy się bałam - a teraz jestem szczęśliwa, że sobie tak świetnie poradziła :). Ma koleżanki - lepsze i gorsze - jak to w życiu. Ale widać po niej, że jest bardzo zadowolona.
A co do jedzenia - podpowiem co u mnie się sprawdza - kanapka z wędliną i zwykła woda w butelce. Jak daję smakową to wtedy woda znika - a kanapki nie :).

Odnośnik do komentarza

Moja Dominia na razie zadowolona , w jej klasie są tylko 4 dziewczynki 6 -letnie, jedna to znajoma koleżanka z reszta juz się zaprzyjażniła, chodzi na obiady i świetlicę i swietnie sobie radzi, ostatnio powiedziała że po obiedzie z koleżanką same poszły na świetlice nie czekały na starsza koleżankę co je odprowadzi bo przecież one sa już duże są w 1 klase, usmiechnęłam się no i bylam bardzo dumna. bardzo jej się podoba na basenie. Ta więc na razie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...