Skocz do zawartości
Forum

Strony z grami - odpowiednie dla dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chciałem się zapytać, czy znają Państwo jakieś ciekawe strony internetowe z grami przeznaczonymi dla dzieci w wieku ok. 10-12 lat.

Moja córka pochłonięta jest ostatnio Panfu - to wirtualny świat, gdzie dzieciaki mogą poruszać się postacią pandy, grać w minigry i czatować.

Początkowo byłem negatywnie nastawiony (w końcu tak często mówi się o różnych zboczeńcach, co zaczepiają dzieci w internecie), ale przyjrzałem się z córką bliżej stronie i muszę powiedzieć, że w tym przypadku chyba nie muszę mieć obaw - czat monitorują moderatorzy, którzy wyrzucają niepożądane osoby, sami administratorzy zaś ciągle przypominają dzieciakom, aby nie podawały swoich danych osobowych.

Co Państwo o tym sądzicie? a może znacie jeszcze inne strony, które zrobione są z myślą o dzieciach i w których bezpieczeństwo użytkowników odgrywa dużą rolę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Ja moge polecić wam stronkę minimini i tam zakładkę gry. Fajne edukacyjne gry dla dzieciaczków. Moja Wercia ma 4 latka i lubi liczyć i kolorować swoich ulubieńców. Natomiast ze strony jimjam można ściągnąć darmowo coś co się zwie magic desktop. To taki jakby pulpit dla dzieciaków, który zabezpiecza nasz pulpit przed ingerencją dzieci. Znajdują się tam również gry dla najmłodszych. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Odświeżę może nieco temat. Również uważam, że najlepsza zabawa to ta w prawdziwym świecie, ale musimy pamiętać, że wszystko jest dla ludzi a złe nie jest do końca używanie czegoś, tylko częstotliwość i sposób. Jeśli zależy nam żeby posadzić dziecko przed komputerem, żebyśmy mieli chwilę wolnego, w moim odczuciu robimy mu krzywdę. To nie znaczy, że gry same w sobie są złe. Moje córeczki bardzo lubią gry, ale zasada jest taka, że zawsze gramy razem. Tym sposobem łączymy wspólne spędzanie czasu z zabawą i jakby nie patrzeć też obyciem z komputerem, bo świat idzie swoim torem i a ten tor zawiera i komputery i inne urządzenia z internetem. Dzieci i tak będą z tego korzystać, a zabraniając im tego tylko podsycimy ich ciekawość. Ja stosuję zasadę taką samą jak z przejściem dla pieszych. To niebezpieczne miejsce, ale jeśli znamy zasady zachowania się na nim nic nam nie grozi i możemy z niego skorzystać. Jeżeli dziecko jest świadome czym jest komputer, jakie z niego można wynieść korzyści ale również jakie spotkać niebezpieczeństwa, to chyba jest okej.

Do wspólnej gry z dzieciakami polecam https://gryna2.pl/dla-dzieci , portal nastawiony na gry wieloosobowe, a w tej kategorii możemy mieć pewność, że wszystkie gry są bezpieczne pod kątem zawartości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...