Skocz do zawartości
Forum

mahakala2000

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Warszawa

Osiągnięcia mahakala2000

0

Reputacja

  1. Małe dziecko jest jak tabula rasa... Tyle niespełnionych wyczekiwań odeszło razem z Zosią. Bardzo współczuję jej rodzicom... [*]
  2. WAŻNE I PILNE!!! Przesyłam prośbę o oddanie krwi dla Zosi, która w maju skończy 2 latka. Ma sepsę / paciorkowca. Zosia dziś mimo tego, że nadal jest w śpiączce farmakologicznej, ma lepszą, sytuację związaną ze stabilizacją organizmu – to informacja od jej taty z dziś. Tato Zosi to Andrzej Stołecki . Bardzo ważne, aby oddając krew, dopisać dla kogo ona jest – poniżej taka informacja się znajduje. Ta dziewczynka jeszcze długo będzie potrzebowała krwi – cały przyszły tydzień jest aktualny – jeśli chodzi o oddawanie krwi. W Warszawie stacje są czynne 7 do 13, jedna na ul. Saskiej 63/75, od 7 do 17. A krew dla niej można oddawać w całej Polsce i co ważne - to nie musi być grupa 0 - każda jest ok. Istotne aby nie próbować jej oddawać w szpitalu na Marszałkowskiej - tam nie mam stacji krwiodawstwa. Moja maleńka córka Zosia jest w stanie krytycznym. Zachorowała wczoraj na sepsę i potrzebuje krwi i płytek jak najszybciej. Najlepiej grupy 0, ale może być też każda inna. Gdybyś zdecydował/a się jej pomóc w ratowaniu jej życia, trzeba udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa , oddać krew lub płytki i podać dane: ZOSIA STOŁECKA SZPITAL MARSZAŁKOWSKA 24/LITEWSKA ODDZIAŁ INTENSYWNEJ TERAPII DZIECIĘCEJ. Oddajkrew.pl - KREW, oddawanie krwi, krwiodawstwo, PCK, RCKiK, oddaj krew - pomóż innym! - stacje w całej Polsce, gdzie można oddać krew
  3. WAŻNE I PILNE!!! Przesyłam prośbę o oddanie krwi dla Zosi, która w maju skończy 2 latka. Ma sepsę / paciorkowca. Zosia dziś mimo tego, że nadal jest w śpiączce farmakologicznej, ma lepszą, sytuację związaną ze stabilizacją organizmu – to informacja od jej taty z dziś. Tato Zosi to Andrzej Stołecki . Bardzo ważne, aby oddając krew, dopisać dla kogo ona jest – poniżej taka informacja się znajduje. Ta dziewczynka jeszcze długo będzie potrzebowała krwi – cały przyszły tydzień jest aktualny – jeśli chodzi o oddawanie krwi. W Warszawie stacje są czynne 7 do 13, jedna na ul. Saskiej 63/75, od 7 do 17. A krew dla niej można oddawać w całej Polsce i co ważne - to nie musi być grupa 0 - każda jest ok. Istotne aby nie próbować jej oddawać w szpitalu na Marszałkowskiej - tam nie ma stacji krwiodawstwa. Moja maleńka córka Zosia jest w stanie krytycznym. Zachorowała wczoraj na sepsę i potrzebuje krwi i płytek jak najszybciej. Najlepiej grupy 0, ale może być też każda inna. Gdybyś zdecydował/a się jej pomóc w ratowaniu jej życia, trzeba udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa , oddać krew lub płytki i podać dane: ZOSIA STOŁECKA SZPITAL MARSZAŁKOWSKA 24/LITEWSKA ODDZIAŁ INTENSYWNEJ TERAPII DZIECIĘCEJ. Oddajkrew.pl - KREW, oddawanie krwi, krwiodawstwo, PCK, RCKiK, oddaj krew - pomóż innym! - stacje w całej Polsce, gdzie można oddać krew
  4. WAŻNE I PILNE!!! Przesyłam prośbę o oddanie krwi dla Zosi, która w maju skończy 2 latka. Ma sepsę / paciorkowca. Zosia dziś mimo tego, że nadal jest w śpiączce farmakologicznej, ma lepszą, sytuację związaną ze stabilizacją organizmu – to informacja od jej taty z dziś. Tato Zosi to Andrzej Stołecki . Bardzo ważne, aby oddając krew, dopisać dla kogo ona jest – poniżej taka informacja się znajduje. Ta dziewczynka jeszcze długo będzie potrzebowała krwi – cały przyszły tydzień jest aktualny – jeśli chodzi o oddawanie krwi. W Warszawie stacje są czynne 7 do 13, jedna na ul. Saskiej 63/75, od 7 do 17. A krew dla niej można oddawać w całej Polsce i co ważne - to nie musi być grupa 0 - każda jest ok. Istotne aby nie próbować jej oddawać w szpitalu na Marszałkowskiej - tam nie mam stacji krwiodawstwa. Moja maleńka córka Zosia jest w stanie krytycznym. Zachorowała wczoraj na sepsę i potrzebuje krwi i płytek jak najszybciej. Najlepiej grupy 0, ale może być też każda inna. Gdybyś zdecydował/a się jej pomóc w ratowaniu jej życia, trzeba udać się do najbliższego punktu krwiodawstwa , oddać krew lub płytki i podać dane: ZOSIA STOŁECKA SZPITAL MARSZAŁKOWSKA 24/LITEWSKA ODDZIAŁ INTENSYWNEJ TERAPII DZIECIĘCEJ. Oddajkrew.pl - KREW, oddawanie krwi, krwiodawstwo, PCK, RCKiK, oddaj krew - pomóż innym! - stacje w całej Polsce, gdzie można oddać krew
  5. Ufff, Pola chwilowo śpi bidula. Ja się biorę za zupki dla niej. Polka ma obejzane, osłuchane gardło, nos, uszy, oskrzela, płuca - wszysko idealnie czyste. Z moczu nie wynika stan zapalny, czekamy jeszcze na posiew, z krwi - ewidentnie zapalenie bakteryjne. Miała jeszcze dziś robiony RTG pluc, zeby wykluczyc bezobjawowe zapalenie - płuca i serce czyste. Dostała antybiotyk Zinnat, 2 x po 2,5ml przez ... 10 dni i biogaje i decoflor - jako 2 rozne flory baktryjne. Jeżdze z nia do lekarza po zbiciu temperatury - wtedy jest "rozgadana", wesola i wszystko ja ciekawi - lekarka bardzo zdziwiona. W ciagu dnia, jak uda mi sie zlapac moment bez goraczki - zjada do 2 zupko-kaszek, wczoraj zjadla jeszcze kanapke i nawet mleko-kaszke na dobranoc. Wiec raczej nie ma problemu z jedzeniem; no chyba ze ma podwyzszona temp, wtedy nie je. Wlasnie sie obudzila, Piotrek poszedl do niej. Wyniki sie nieco poprawily (OB ma 45, 2 tyg temu miala 70, a norma to ponizej 10; Krwinki białe (WBC) 20,36 G/l, a norma to 5,00 - 19,50; Płytki krwi 524 G/l, norma 150 - 450; CRP (s) 18,37 mg/l, a norma
  6. Kurde mam juz niewyrobke... Mloda ma ok 38 - przy regularnie podawanym panadolu (czopki i syrop) i nurofenie... Nie moze zasnac od jakis 4 godz i naprzemniennie latamy z Piotrkiem do niej. Strasznie marudzi i usypia na max 5 min. Bylam dzis w Medicoverze u nastepnego lekarza, ostatni u ktorego bylysmy akurat ma tydzien urlopu. Oni tam nic nie wpisuja po wizycie i musialam wszystko od poczatku relacjonowac lekarce. Pobrali jej krew na OB, M cos tam i na jakis test z palca. Test wskazal (wynik po praru min), ze cos jest nie w porzadku, ale nie wiadomo co. Badania byly na CITO (ok 13; po ok 3-4 godz mieli dzwonic co z wynikami). Pola padla przed 19, a raze z nia. Piotrek obudzil mnie po 2 godz, ja za tel i obdzwanianie Medicoveru. W koncu polaczyli mnie z pediatra - OB - 45 (1,5 tyg temu bylo 70; norma - ponizej 10) biale krwinki pow normy i cos tam jeszcze - nie mam jeszcze dostepu do badan online, jutro bede znala te wszystkie parametry. Nie udalo mi sie zlapac moczu - tzn cos tam nasikala w torebke - przed lekarzem, ale tuz przed wyjsciem - obie juz bylysmy ubrane, mialam ja pakowac w chuste, a ona puscila pawika (zwymiotowala), ja sprytnie usiadlam na woreczku i jego zawartosc szlag trafil, moja spodnice i lozko - tez, jak bralam chustki aby ja wytrzec. Ma bardzo plytki, szybki oddech i czasem tak jakby go wstrzymuje - na ulamki sek, jakby cos ja bolalo. Noralnie nie wytrzymam - rano nastepna akcja z lapaniem siku i rano zapycham do Medicovera, chyba ich do gory nogami wywroce. Polka meczy sie 3 tydzien, jest taka biedna, totalnie rozwalona malutka dziewczynka. Tak mi jej zal, wracam do niej, zmienic Piotra Pozdrawiam cieplo
  7. Dziewczęta Kochane, rady pilnie potrzebuję. Pola najpierw miała temperature w okolicach 40stopni. Lekarz z dyżuru w szpitalu (Medicover)kazała zrobić badanie moczu. Zrobiliśmy nast dnia - wynik do powtórzenia, zrobiliśmy powtórkę. Kolejny lekarz (też Medicover) stwierdził, że to prawdopodonie 3-dniówka. Poza wys. temp. - nie było innych dolegliwości. Zadzwonił 4-tej doby - temp ciągle się utrzymywała, naprzemiennie nurofen i panadol z kąpielami chłądzącymi. 5-tej doby badanie krwi - znów złe wyniki, ponoć wykluczające wirusy, potwierdzające bakterie. Antybiotyk - przez 6,5 doby po 2,5ml Augmentin ES. Skończyła brać w czwrtek, dziś wieczorem temp zaczęła rosnąć - jest 38,5. Jutro idę do lekarza i powtórzyć badanie krwi i moczu. Jakie skierowanie powinnam wziąć aby precyzyjnie określić co jej dolega - wymaz(?), posiew(?) z gardła(?), ucha (?), nosa(?) cipki (?). Pola nigdy dotąd nie chorowała. Przed podaniem antybiotyku, gardło, uszy, nos, brzyszek - były w porządku... Będę wdzięczna za jakieś sugestie... U mnie nikt nie choruje i nie obyta jestem w nazywnictwie i rodzajach badań. Pozdrawiam serdecznie Sorry za ciszę, ale najpierw koniec roku i szkoły, potem tydzień z mamą, i teraz choroba Polki. PS. Średnia na koniec LO 4,7, matura z ustnego (pol i ang) - najlepiej w szkole 20 na 20 pkt. Pisemne - nieźle, wyniki 30.06 :)))) Buziaki i najlepszego dla wszystkich
  8. Dziewczyny, Potrzebuje konsultacji. Moja córeczka najpierw miała temperature w okolicach 40stopni. Lekarz z dyżuru w szpitalu kazała zrobić badanie moczu. Zrobiliśmy nast dnia - wynik do powtórzenia, zrobiliśmy powtórkę. Kolejny lekarz stwierdził, że to prawdopodonie 3-dniówka. Poza wys. temp. - nie było innych dolegliwości. Zadzwonił 4-tej doby - temp ciągle się utrzymywała, naprzeminnie nurofen i panadol z kąpielami chłądzącymi. 5-tej doby badanie krwi - znów złe wyniki, ponoć wykluczające wirusy, potwierdzające bakterie. Antybiotyk - 6,5 doby po 2,5ml Augmentin ES. Skończyła brać w czwartek, dziś wieczorem temp zaczęła rosnąć - jest 38,5. Jutro idę do lekarza i powtórzyć badanie krwi i moczu. Jakie skierowanie powinnam wziąć aby precyzyjnie określić co jej dolega - wymaz(?), posiew(?) z gardła(?), ucha (?), nosa(?) cipki (?). Pola nigdy dotąd nie chorowała. Przed podaniem antybiotyku, gardło, uszy, nos, brzuszek - były w porządku... Zęby - coś tam niby idzie, ale 4 poprzednie przeszły bez żadnych temperaturowych rewelacji, trochę częściej budziła się w nocy i tyle... Będę wdzięczna za jakieś sugestie...
  9. Witam, moja córeczka najpierw miała temperature w okolicach 40stopni. Lekarz z dyżuru w szpitalu kazała zrobić badanie moczu. Zrobiliśmy nast dnia - wynik do powtórzenia, zrobiliśmy powtórkę. Kolejny lekarz stwierdził, że to prawdopodonie 3-dniówka. Poza wys. temp. - nie było innych dolegliwości. Zadzwonił 4 doby - temp ciągle się utrzymywała, naprzeminnie nurofen i panadol i kąpielami chłądzącymi. 5-tej doby badanie krwi - znów złe wyniki, ponoć wykluczające wirusy, potwierdzające bakterie. Antybiotyk - 6,5 doby po 2,5ml Augmentin ES. Skończyła brać w czwrtek, dziś wieczorem temp zaczęła rosnąć - jest 38,5. Jutro idę do lekarza i powtórzyć badanie krwi i moczu. Jakie skierowanie powinnam wziąć aby precyzyjnie określić co jej dolega - wymaz(?), posiew(?) z gardła(?), ucha (?), nosa(?) cipki (?). Pola nigdy dotąd nie chorowała. Przed podaniem antybiotyku, gardło, uszy, nos, brzyszek - były w porządku... Będę wdzięczna za jakieś sugestie...
  10. How to Multiply Your Baby's Intelligence: The Gentle Revolution: Amazon.co.uk: Glenn Doman, Janet Doman: Books Wysylaja do Polski :) Maja tez pozostale ksiazki z serii
  11. Mój konik - szczepienia. Juz kiedys się "mądrzyłam" w temacie. Ja Polci nie szczepiłam na nic - od urodzenia. Musialam tylko podpisac papiery w przychodni. Starsze dzieci, rodzone w Niemczech, byly szczepione pod koniec podstawowki - i pomimo tego, ze chodzily do zlobka, przedszkola - to raczej nie wiedzialam co to choroba... Nie mam czasu na rozpisywanie sie teraz, cos skrobne pozniej. Tymczasem sciskam i pozdrawiam serdecznie wszystkie Mamutki
  12. Acha, i jeszcze strona instytutu iahp.org : | : The Institutes for the Achievement of Human Potential
  13. na chomikuj.pl, można pobrac książkę Glenna Domana Jak nauczyć małe dziecko czytac. W wersji oryginalnej mozna kupic na amazon.co.uk i ebay.co.uk (How to teach your baby to read; Polecam pozostałe książki z serii Cicha rewolucja: How to teach your baby math, How smart is your baby, How to give your baby encyclopedic knowledge, How to multiplay your baby's intelligence, How to teach your baby to swim, How to teach your baby to be physically superb,i wyszła jeszcze What to do about your brain-injured child). Na stronach genialnymaluch.pl, wczesnaedukacja.pl - mozna kupic zestawy do nauki czytania i do nauki matematyki, wraz z dokladnymi instrukcjami. Mozna tez kupic czyste karty i szablony do odrysowywania liter. Na tych stronach jest tez wiele informacji - o wielkosci tekturek, czcionek, kolorze, ilosci sesji itd itp Ja ucze moja 4 miesięczną córeczkę :))) Milej zabawy
  14. Anulka taaa, o sab simplex chodzi. Zamówiłam w czeskiej aptece, ale przyslali mi info, że dopiero w piątek będzie wysłane w Polsce, więc nie dotrze wcześniej niż w pon, wtorek. Jeśli można się uśmiechnąć - to ja chętnie ten specyfik bym od Ciebie odkupiła... Bo dziś szykuje się chyba 3 dnień rewolucji. Później zdzwonię - Asia ma szkołę w okolicach Wilanowskiej (stacji metra) ma szkołę, może mogłaby podjechać po szkole)... Udanej wizyty kontrolnej rena_674 taka kawka i ciacho - to spełnienie moich marzeń dziękuję anula_73 witam w klubie nazwijmy go na ten przykład zmamuciałe derpesantki :))) żartuję, u mnie nieco lepiej - czego i TObie z całego serducha życzę No i wybrania fajowskiej tapetki życze Monia38 w Almi24 maja wędliny z krakowskiego kredensu - i tam kupuję (tylko dlatego, że Piotr nie je, ja - wybitnie sporadycznie, więc tylko dla Asi na kanapki do szkoły). Sporadycznie, kupuję mięso i wędliny (zdecydowanie częściej niż w Almi ) u okolicznego, świetnego rzeźnika. Ma zawsze świerze, bardzo dobrej jakości mięso, w dużym wyborze. Warzywa kupuję na targu koło domu (wtorek i piątek). W Almi kupuję pieluchy, papier totaletowy, ręczniki papierowe, całą chemię sprzątaczo-piorącą + szampony, pasty do zębów, mydła - często korzystam z promocji. A, no i jeszcze kawy, herbaty, mleko, masło, śmietany. Dużo różnych - poza warzywami i mięsem. Robię też zakupy - Hipermarket E.LECLERC - Bielany zaprasza na zakupy to strona leclerca. Jest taniej, ale placi się za dowóz - liczą ilość km + waga zamówienia. Czasem niewiele taniej niż w Almi. W obu można płacić kartą u kuriera. Zdrowe, eko ryże i spółkę kupuję w warszawskiej firmie - dowóz gratis, chyba przy zamówieniu od 200zł, na nast dzień, mam już u nich 4% rabat Zdrowa żywność, Żywność ekologiczna, Produkty ekologiczne, Orkisz (poza Wawę chyba (?) też dowożą). No i jeszcze Evergreen.pl - chemia ecovera - ale ostatnio, po Froschu (Alma), to już nawet płynem do naczyń Ludwik się*przeprosiłam ale oni mają tofu i tempeh. No i jest jeszcze krakowski Naturo ::: produkty i żywność naturalna i ekologiczna - internetowy sklepik :::. Sklep Biofuturo - faceta, który jest importerm z 12 zagarnicznych marek - dość tanio (w porównaniu ze skleami ze zdrową żywnością - zwł tymi w centrach handl - ceny niższe o 50%). No, to by było tyle zakupach. Jak zaczęłam pisać, przyjechał kurier. Ale Polka była w trakcie arii - sopran "Ryczando" odstawiała, więc ukochane lody spożyłam w wersji płynnej. Ale to nic i tak najbardziej z lodów lubię orzechy (tam mają pekan - to ciekawe, bo suchych nie lubię za bardzo ) monika4 nie, sprawdzałam z myślą o Pawciu (on we Wro). Zamówienie pow 150 zł, dowóz gratis. Ale Ty chyba tuż pod Wro? powodzenia z przedszkolem :) lecę, bo c.d. arii ma miejsce... Chyba zejdę niedługo. OD 3 dni Polcia daje z siebie wszytsko....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...