Skocz do zawartości
Forum

Nie ma tyle siły żeby się wyprostować i usiąść.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.
Moja 6-cio miesięczna córeczka nie ma jeszcze tyle siły żeby się wyprostować i usiąść. Przekręca się na boczek i podpiera na rączce próbując usiąść (podnosi wtedy również nóżki), ale ta rączka jest za daleko żeby mogła się wyprostować. Jeżeli podam jej rękę w tym momencie to podciągnie się sama i usiadzie normalnie. Siedząc nie kiwa się na boczki, siedzi bardzo sztywno i pewnie bez żadnego podpierania. Czasami łapie się za poręcz łóżeczka i próbuje się podciągnąć żeby ustać (3 razy udało jej się nawet ustać na parę sekund). Wiem że jest jeszcze za malutka żeby stać, ale nie wiem co robić z jej siadaniem.
Lekarka pozwoliła jej tylko leżeć na brzuszku i pleckach. Jak ją położe na brzuszek to moment i przekręca się na plecki i odwrotnie turlając się po całej podłodze oraz obracając wokół osi pępka, ale po jakimś czasie wszczyna przeraźliwy alarm bo chce usiąść i się bardzo denerwuje, że sama nie może tego zrobić. Pręży się wtedy i wygina. Proszę o pomoc w jaki sposób mogę nauczyć córeczkę żeby sama usiadła.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/24565.png

Odnośnik do komentarza

Kaśka27! Jest tylko jeden sposób, żeby dziecko samo usiadło: po prostu musi... do tego dorosnąć. :) I ćwiczyć. Właśnie w taki sposób, jaki to opisujesz. Bo z tego, co piszesz, to córeczka wykonuje wszystko, co powinna w tym wieku robić. Musi próbować siadać samodzielnie. Dużo, dużo, dużo razy. Możesz jej pomagać poprzez podanie ręki, ale nie podciągaj dziecka do siadu, Niech sama się "zbiera" do tej pozycji (ale nie przez podciągnięcie za rączkę, lecz właśnie poprzezpodnoszenie główki i zginanie nóżek). Jak będzie próbować, to się nauczy. Ma jeszcze czas na to. Dzieci samodzielnie siadają w wieku ok. 8-9 m-cy. Cierpliwości - tobie i dziecku życzę. :)

Odnośnik do komentarza

Acha: i jeszcze jedno. Pomagaj dziecku wtedy, kiedy ono rzeczywiście sobie nie radzi. Jak widzisz, że chce, że próbuje, to pozwól córeczce niech trochę sama sobie radzi, nie za szybko z tą pomocą wkraczaj. ;) Bo jak dziecko zauważy, że jej zawsze pomagasz, to będzie się domagało sadzania, a nie nauczy się sama. No i nie siadajcie za często. Nie ma jeszcze takiej potrzeby. :) A jak dziecko NAPRAWDĘ będzie chciało samo usiąść, to "dojdzie" do tego. Jest na dobrej drodze. Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...