Razem wiemy więcej

Ciąża a leki na astmę

Anuszka Anka

Anuszka Anka

Mam pytanie zażywam leki na astmę tzn: Miflonide i Zafiron???
Planuję ciążę, czy można te leki zażywać przed ciążą i w trakcie??? Jaki to ma wpływ na rozwój dziecka??? Czy lepiej odstawić te leki????
Proszę o porady pozdrawiam Anka :)

--

30886 anuszka-anka Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~IWA23

~IWA23

Anuszka Anka
Mam pytanie zażywam leki na astmę tzn: Miflonide i Zafiron???
Planuję ciążę, czy można te leki zażywać przed ciążą i w trakcie??? Jaki to ma wpływ na rozwój dziecka??? Czy lepiej odstawić te leki????
Proszę o porady pozdrawiam Anka :)

Mój alergolog powtarza mi ,że nie powinno się odstawiać leków na astmę w ciąży,że one są bezpieczne (ja brałam singular10,foradin i alvesko) a kiedy poszłam do gin to on mi powiedział że alvesko jak jest taka konieczność to jak najbardziej ale te dwa leki to nie wiadomo jaki by miały wpływ.Ja po konsultacji z gin i sparawdzeniu saturacji odstawiłam leki ale to była moja decyzja bo ja czułam się dobrze i wiedziałam że jak by coś to mogę zaraz do nas na oddział i oni by tam szybko zareagowali,oczywiście mój alergolog myślał że ja dalej biorę te leki.Teraz mam jeden jakiś nowy lek ale też nie biorę.
Ale wiem,że są astmy kiedy w ciąży się nasilają i trzeba brać leki,najlepiej skonsultuj się i ze swoim gin i tym co prowadzi astmę oni ci doradzą ewentualnie zmienią leki na te bardziej bezpieczniejsze :)

Mari

Mari

Ja już dobrze niapamiętam, jak to było z tymi lekami. Na bieżąco byłam, jak byłam w ciąży, ale to było jakośtak, że są one podzielone na różne grupy i te z jednej z tych grup można brać. Potrzebny jednak jest dobry alergolog.
Mój ginekolog siedo mojej alergii i problemów z oddychaniem nie wtrącał, bo to nie była jego działka ;P a moja alergolog poratowała mnie wziewnym - i tyle moglam brać. Brałam bodajże Alvesco, ale dobrze już nie pamiętam. Urodziłam zdrowego, bystrego, silnego chłopczyka - wszystko z nim w porządku, a lek biorę dalej, cały czas karmiąc piersią.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

28342 mari Kobieta, 29 lat, Zielona Góra
mika_152

mika_152

ja też mam astmę i w ciązy barałam leki normalnie oczywiście pod nadzorem mojego ginekologa prowadzącego,muszisz zapytać swojego lekarza ,na pewno wszystko ci wytłumaczy.

--

21283 mika-152 Kobieta, 32 lata, Wilkołaz
Tesiorek

Tesiorek

leki na astmę, w ciąży można brać, okej.
ale co z lekami na alergię?
pół roku temu stwierdzono u mnie alergię na prawie wszystko co pyli. do tego jestem w 2.miesiącu ciąży...
a co zażywam? Xyzal.

--

moje maleństwo... lubi pościel z satyny : )

31561 tesiorek Kobieta, 23 lata, Inowrocław