Skocz do zawartości
Forum

Zachowanie dwulatki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Chciałam poradzić się na temat zachowania mojej córki która skończyła w marcu dwa latka.Otóż chodzi o to że są sytuacje kiedy Pati wpada w furię np kiedy jej na coś nie pozwolę i nie wiem jak mam reagować w takiej sytuacji no i właśnie chodzi też o to że gdy przy takiej sytuacji jest babcia lub dziadek to sytuacja wygląda tak że dają jej to co chce i płacz zanika.Nie podoba mi się to bo Pati nauczyła się szantażować płaczem.Nawet jak siedzę sama z Pati i zaczyna płakać a ja nie reaguję to ojciec odrazu przylatuje i ją zabiera do siebie (na górę bo mieszkamy w rodzinnym domu) i daje jej wszystko co chce a na mnie się wydziera że ja maltretuje dziecko bo płacze.Doszło już nawet do tego że ja nie mogę nic powiedzieć do Pati przy rodzicach bo wpada w histerię a już nie wspomnę że nic nie daje sobie zrobić przy dziadkach a matula znowu nie pozwala jej nic robić na przymus.Co mogę zrobić w takiej sytuacji żeby to się zmieniło?Bo na dzień dzisiejszy nawet boję się wyjść z Pati na dwór gdy ojciec jest na podwórku bo potem nie będzie chciała odejść od zwierzaków które mamy na podwórku no i od ojca który jak twierdzi jest wspaniałym dziadkiem bo jej na wszystko pozwala...

Odnośnik do komentarza

Witaj katarzyna1234!

Przede wszystkim pamiętaj, że Ty jesteś mamą Pati i to Ty ustalasz zasady wychowawcze, nie dziadkowie (Twoi rodzice). Niewykluczone, że aktualnie Twoja córcia przechodzi bunt dwulatka, dlatego jest marudna, kapryśna, łatwo wpada w histerię, płacze. Jeżeli córka wpada w furię, bo np. nie chcesz jej czegoś dać albo kupić, nie wdawaj się z nią w długie tłumaczenia, tylko weź po prostu na ręce, przytul i powiedz krótko, że nie wolno. Oddal się od danego miejsca. Owszem, Pati z pewnością będzie manifestowała swój bunt, krzyczała, płakała, ale z czasem jej to przejdzie. Nie zostawiaj jej, przytul, powtarzaj, że kochasz, ale nie ulegaj jej płaczom. Dzieci muszą znać zasady i te zasady muszą być jasne, że jeżeli mama mówi, że nie wolno, to trzeba jej słuchać. Twoi rodzice robią krzywdę wnuczce, bo podważają Twoje reguły wychowawcze i robią dziecku w głowie zamęt. Pati nie wie, dlaczego raz coś może, a innym razem jest jej to zbaraniane, a że zazwyczaj Ty jej czegoś zabraniasz, to stajesz się „tą złą”, a babcia z dziadkiem są fajni, bo na wszystko pozwalają. Dziadkowie dyskredytują Cię jako mamę w oczach dziecka. Porozmawiaj z rodzicami na ten temat, że nie chcesz, by podważali Twoje reguły wychowawcze, bo potem masz problem z zachowaniem Pati. Dziadkowie rozpieszczają, a potem rodzice nie radzą sobie z własnymi pociechami. Mam nadzieję, że rozmowa z rodzicami będzie owocna, a Ty konsekwentna w swoich zasadach wychowawczych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...