Skocz do zawartości
Forum

Jakie zabawki dla przedszkolaków?


Gość Marysia33

Rekomendowane odpowiedzi

Byliśmy ostatnio w [reklama usunięta] (Wrocław) by wybrać jakieś zabawki dla naszych dzieci... Ale jak zobaczyliśmy ile tego jest to okazało się ze nie mamy pojęcia co będzie najfajniejsze!
No Tomek (mąż mój) od razu zaczął bawić się samochodami.. Ale przecież mamy jeszcze córkę!- mówię.
A to już zadanie dla mamy- odpowiedział. Dzisiaj po pracy idziemy na zakupy i chcemy im sprawić jakieś fajne zabawki rozwijające wyobraźnię.
Czym bawią się Wasze dzieci?

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach kiedy dostęp jest do wielu zabawek i dzieciaki mają dostęp praktycznie do wszytskiego to nieźle można się natrudzić aby kupić coś co nie będzie leżało w kącie po dwóch godzinach. Starszy syn ma 3,5 roku i tak jak Dziubala pisze trzeba zabawki dostosować do wieku. Klockami budujemy namiętnie od początku, tak samo jak tory z ikei. teraz powoli wprowadzam gry planszowe i gramy w warcaby ( oczywiście zasad jeszcze nie ogarnia do końca,ale już jest lepiej i tak :D ) nasz ostatni hit to Mini golf z Chicco :D wiecie ile radości ma z tego syn? :) a zwłaszcza jak trafi :D dla mnie bomba, bo ćwiczy koordynację oko - ręka i celność :) nie kosztuje majątku a u nas sprawdza się rewelacyjnie :) rośnie mi mały Tiger Woods ;p

monthly_2016_10/jakie-zabawki-dla-przedszkolakow_51652.jpg

Odnośnik do komentarza

Aga21, ale fajny ten zestaw do golfa :) Ja lubię zabawki Chicco, ale nie widziałam nigdzie takiego :)
My teraz mamy z nowych zabawek w domu Misia Podróżnika - który opowiada historie o podróżach i śpiewa w języku polskim i angielskim.
Moja 3 latka bawi się często w przedszkole - i jej "podopieczni" muszą właśnie słuchać i powtarzać po Misiu krótkie zdania po angielsku :D Śmiać mi się chcę, jak słyszę, jak córka udaje, że mówi za jakąś lalkę i mooocno łamanym angielskim próbuje powiedzieć "The sun shine high in the sky" :p

monthly_2016_10/jakie-zabawki-dla-przedszkolakow_51720.jpg

Odnośnik do komentarza

Jest wiele gier, które są dostosowane do wieku, oczywiście w różnych tematach, bo i o przyrodzie i o zawodach, literkach czy cyferkach. My mieliśmy na początek Lotto, czy memo, które czasami wykorzystywaliśmy po swojemu, a nie zgodnie z zasadami, ale synek bardzo lubi się nimi bawić. Tak samo dopasowywanie par np. jajko i kura czy małe zwierzątka trzeba połączyć w pary z mamą. Na długie jesienne popołudnia takie zabawki się przydają, a my możemy razem spędzić czas i przy okazji mały może się czegoś nauczyć. U nas pod choinką na pewno nie zabraknie nowych zestawów tego typu

Odnośnik do komentarza

U nas, z czasem jak coraz więcej dowiadywaliśmy się na temat zakażeń owsicą u dzieci, było oduczenie naszej Marty, aby nie wkładała zabawek do buzi. Jak się dowiedziałam o tym, że jedna z dziewczynek w przedszkolu miała podejrzenie o tę przypadłość, WSZYSTKIE zabawki naszego dziecka przeszły gruntowną dezynfekcję. Drogie mamy przy wyborze zabawek ważne jest także, aby dało się zachować je w czystości. O tym jak należy odkażać rzeczy przeczytałam na stronie bezowsikow.pl

Odnośnik do komentarza
Gość zuzawozniak

Klocki drewniane konieczność, są ciepłe w dotyku, zbliżają do natury, teraz wszsytkie mają atestowane farby na bazie wody i co ważne niezniszczalne, a więc potem można oddać innym dzieciaczkom w rodzinie albo sąsiadom [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że lalki to dobre zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Klasyczne barbie lalki to też dobra zabawka, choć wiele mam się im kiedyś sprzeciwiało. Ja nie uważam, że lalka, która ma kobiecą sylwetkę to coś złego, a jeśli dobrze wychowa się dziecko, to nie będzie chciało na siłę upodabniać się do lalki, tak jak to robią niektóre kobiety...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...