Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe zaparcia


Gość lenka272

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lenka272

Ciągłe zaparcia to problem naszego domu od 2 tyg. Co pozbędzimey się tego problemu, to on wraca. masakra jakaś. Już nie wiem co gotować, jak gotowac, co robić by synek nie miał problemów. Chciałam podać mu jakiś lek ale nawet nie wiem co teraz dobrego na rynku. Śliweczki to mu robię co dzień z nadzieją a uregulowanie...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem warto odwiedzić lekarza, nie ma sensu zdawać się na znachorów z internetu. Z własnego doświadczenia wiem, że warto wypić zaraz z rana na czczo szklankę wody na pół godziny przed śniadaniem. Podobnie przed obiadem warto wypić szklankę wody lub kompotu ze śliwek czy samodzielnie wyciśniętego soku z cytrusów na pół godziny przed posiłkiem. Do tego przyrządzać lekkostrawne posiłki. Przez pierwsze 2-3 dni wizyty w toalecie powinny być częstsze niż zwykle, a potem się unormuje.

Odnośnik do komentarza

Lenka, napisz w jakim wieku jest Twoje dziecko. Czy podobny problem występował już wcześniej czy dopiero te 2 tygodnie temu?
Czy Twoje dziecko dużo pije w ciągu dnia i jakie napoje? Ile je warzyw i owoców? Z doświadczenia wiem że mój synek gdy nie zje dziennie choć jednego jabłka ma problem ze zrobieniem kupki więc może Twojemu synkowi brakuje w diecie owoców i warzyw?

Odnośnik do komentarza

Małe dzieci często mają problem z zaparciami. Przyczyną zaparć u dzieci może być oprócz diety zbyt mała ilość spożywanych płynów. Zastanów się nad tym czy Twoje dziecko pije odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Możliwe, że mimo tego, że sama gotujesz dla dziecka i starasz się by miało wszystko smaczne i zdrowe to w produktach, jakie mu podajesz brakuje odpowiedniej ilości błonnika. Zastanawiam się jeszcze czy byłaś u lekarza z problemem zaparć u dziecka czy póki, co próbujesz sobie sama z tym poradzić. Jeśli zaparcia powracają bardzo często to lepiej udać się do pediatry, który udzieli Ci wskazówek

Odnośnik do komentarza

lenka272, jeśli problem zaparć wraca co jakiś czas, to czy byliście z tym u lekarza? Może ma jakiś problem z jelitami? W jakim wieku jest synek?
Na własną rękę nie podawaj mu żadnych leków. Przyjrzyj się jego diecie, czy codziennie je owoce? Wyeliminuj banana, bo działa zapierająco, pilnuj za to by każdego dnia zjadł jabłko. Nie dawaj mu kakao ani słodyczy zwłaszcza czekoladowych. A najważniejsze w zaparciach, to co dziewczyny wcześniej pisały, to picie. Sprawdź ile pije w ciągu dnia? Jeśli samego picia było np. pół litra, to musi pić co najmniej drugie tyle, czyli litr. I chodzi o same płyny, nie wliczaj w to np. zup ;). Niech pije dużo wody, najlepiej ciepłej przegotowanej (dobrze przepłukuje jelita), z soków najlepsze będą jabłkowe.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...