Skocz do zawartości
Forum

szczepienia szczepionkami monowalentnymi


Gość dobramama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dobramama

Witajcie drogie mamy,
moje 14 miesięczne dziecko zaszczepiłam tylko na gruźlicę i jedną dawką pneumokoków, ze względu że naczytałam się o powikłaniach poszczepiennych. Boję się jednak ryzyka chorób zakaźnych. Czy są jakieś bezpieczne szczepionki na krztusiec, błonicę, tężec, ospę, pneumokoki i meningokoki, które mogę podać mojemu dziecku? Jestem w stanie nawet sprowadzic je z zagranicy, byle tylko nie były nafaszerowane konserwantami i adiuwantami.

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo, to szczepionek monowalentnych już się nie produkuje, ale pewna nie jestem. Poza tym szczepiąc nimi podałabyś chyba więcej konserwantów i adiuwantów niż szczepiąc szczepionkami skojarzonymi. A jak Twoje dziecko znosiło te dwie szczepionki, które dostało? źle, dobrze? Wiadomo, że szczepionka jak każdy produkt leczniczy niesie ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, ale trzeba się dokładnie zastanowić. Takie samo jest ryzyko, że Twoje dziecko zachoruje na daną chorobę. Życzę dobrych decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Gość AnitaKam

Ja na Twoim miejscu zaczęłabym szczepić i nie wydziwiać. Owszem, w składzie szczepionki znajdują się różne substancje, ale pełno chemii jest też w jedzeniu i w ogóle wokół nas. Szczepienia to podstawowy sposób, by dać ochron ę dziecku przed chorobami.

Odnośnik do komentarza
Gość JustynaKowal

dobramama powinnaś przede wszystkim zapytać o zdanie jakiegoś zaufanego lekarza, który podpowie Ci z jakich szczepień możesz zrezygnować, bo istnieje duże ryzyko powikłań a z jakich rezygnować nie powinnaś. Po drugie - wejdź sobie np. na stronę http://www.szczepienia.gis.gov.pl/ lub http://szczepimy.com.pl/pneumokoki/szczepienia/ i trochę poczytaj. Często nasze obawy i wątpliwości wynikają z niewiedzy.

Odnośnik do komentarza

JoannaSZz, a zgłaszałaś pediatrze, że dziecko źle znosi szczepienia? Bo jeśli tak, to sama pediatra powinna zaproponować odroczenie w czasie tego szczepienia.
A dziecko jest alergikiem? Jeśli tak, to możecie zgłosić się do alergologa, powiedzieć jaka jest sytuacja i mógłby wystawić Wam zaświadczenie o odroczeniu szczepienia.
Jeśli ani alergolog ani pediatra nie pomogą, to zwyczajnie Ty sama odwlekaj szczepienie w czasie. Jak będą dzwonić z przypomnieniem, to powiedz, że dziecko jest przeziębione i zadzwonisz jak wydobrzeje. I tak za każdym razem. Zawsze możesz powiedzieć, że ma mocny katar albo gorączkę, a dziecka nawet lekko zainfekowanego NIE WOLNO szczepić. Tak więc spokojnie, jak lekarze nie odroczą, to sama będziesz odraczać i już.

Odnośnik do komentarza
Gość Malwinka-90

Ja odraczałam szczepienie Priorixem dziecka w taki sposób jak mówi Dziubala, czyli mówiłam że mały jest ciągle chory. Zaszczepiłam dopiero niedawno, czyli jak córcia miała już 16 msc. Jak skończy drugi rok życia i będzie szła do przedszkola zaszczepię ją dodatkowo na pneumokoki.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina_Małgorzata

Najlepiej zapytać się swojego lekarza, moja pediatra zawsze wie, czy przysługuje jakaś refundacja czy są jakieś programy bezpłatne... Ale wydaje mi się, że akurat na meningokoki nie ma, jest tylko na pneumokoki, ewentualnie możesz popatrzeć na tej stronie czy są jakieś informacje http://www.szczepienia.gis.gov.pl/index.php/akcja_informacyjna/samorzadowe_programy_zdrowotne

Odnośnik do komentarza

~Klaudyneczka
Dziewczyny, czy szczepiłyście MMR czy Priorixem? W waszej przychodni był jakiś wybór? Czy Wasze dzieci miały jakieś NOP po tych szczepienieach?
P.S. ja szczepiłam na pneumokoki w 4 msc. - córka miała mniejszy apetyt.

Mój pierwszy syn był szczepiony Priorixem, a drugi syn był szczepiony MMRII i miał NOP :(
W przychodni nie było wyboru. Zazwyczaj jest tak, że raz mają dostawę Priorixu a raz MMR.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...