Skocz do zawartości
Forum

Spotkanie z dyrektorką przedszkola - o co pytać?


Rekomendowane odpowiedzi

Od września moja córka pójdzie do przedszkola. Jakiś czas temu odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców, na którym nie mogłam być bo akurat byliśmy na wakacjach. Muszę więc teraz wybrać się na indywidualne spotkanie z dyrektorką przedszkola i popytać co i jak. No i stąd moje pytanie- o co powinnam spytać? To moje pierwsze dziecko które pójdzie do przedszkola nie bardzo wiem co powinnam wiedzieć. Na razie zamierzam zapytać o wyprawkę, o to co będzie jej potrzebne, czy będzie leżakowanie, o godziny posiłków, przyprowadzania i odbierania, o to czy dziecko będzie miało swobodny dostęp do wody pitnej (to pytanie poleciła mi koleżanka). Na pewno wszystkie byłyście kiedyś na takim spotkaniu informacyjnym, pamiętacie co mówiła dyrektorka, jakie Wy miałyście pytania?

Odnośnik do komentarza

u nas takie informacje podawały nauczycielki, dyrektor przyszła i się przywitała, powiedziała o przedszkolu, o zespole, o stronie internetowej, o aktywności dla rodziców (trójki klasowe, jakieś występy dla dzieci), o tym, jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, o kuchni, tego typu rzeczy, konkrety mówiły nauczycielki już osobno w grupach.

Odnośnik do komentarza

uważam że dyrekcja to raczej od spraw takich organizacyjnych ale Pani Nauczycielki z przedszkola to największe źródło informacji, trzeba pytać o wszystko nawet najbardziej błahe sprawy one wiedzą najlepiej i uwierz nic ich nie zdziwi a z drugiej strony chodzi o nasze dzieci dlatego każda informacja jest ważna i tutaj nie ma miejsca na gdybanie prawda?

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

U nas o konkretnych szczegółach będą rozmawiać z rodzicami nauczycielki dopiero na początku września. U dyrekcji dowiadywałam się ogólnie o szkolne wycieczki, o zgody rodziców na wyjście poza teren przedszkola, ceny posiłków i dodatkowych godzin, godziny posiłków. Wypełniałam także ankietę w której były pytania o ulubioną zabawkę dziecka (jest możliwość zabierania jej do przedszkola), o wyjścia, ewentualne alergie, samodzielność dziecka itp. A u dyrektorki pytałam też jak wygląda sprawa z alergią pokarmową, bo Kinia nie może jeść wszystkiego. Jeśli chodzi o konkretne rzeczy na wyprawkę, podręczniki itp. to dopiero we wrześniu. Nawet panie przedszkolanki jeszcze same nie wiedzą które dzieci do nich trafią (tzn. wiedzą jedynie jaką będą miały grupę wiekową).

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Proponuje zapytać się o:
- możliwość zobaczenia prowadzenia zajęć
- ile jest nauczycielek na grupę?
- jeżeli jest już godzina zamknięcia przedszkola, a się spóźnię. To czy są jakieś kary?
- jeżeli moje dziecko jest chore to czy może przyjść do przedszkola
Jeżeli na powyżej pytanie jest odpowiedź, że dziecko musi zostać w domu. To wtedy zapytać o
- zaświadczenie od lekarza, że dziecko jest zdrowe
- czy są dodatkowe opłaty np za jedzenie, wycieczki, zajęcia
- jakie będą zajęcia i co rozwiną u dziecko
- o dodatkowych specjalistów np: psycholog, logopeda
Te pytania dadzą Pani zarys funkcjonowania przedszkola.

Odnośnik do komentarza

Jak wysyłałąm swjego synkado przedszkola to na spotkaniu raczej powiedzieli wszystko. Wszystko ładne nam przedstawili ale warto zapytać o zajęcia dodatkowe, opłaty za obiad, ewentualne spóźnienie gdy odbierasz dzieciaka :) warto tez przejzec strone przedszkola. U nas [reklama usunięta] byly podane wszystkie informacje mi potrzebne :)

Odnośnik do komentarza

ja pytałam na przykład o przykladowy plan dnia, jak wyglada sprawa z wyżywieniem i jakie są zajęcia dodatkowe :) moja córa chodzi obecnie do grupy 4 latków w warszawskim przedszkolu [reklama usunięta]. Byliśy wszyscy na dniu otwartym i tam wszystkiego się dowiedzieliśmy. Po tym spotkaniu w zasadzie byłam juz pewna, ze moje dziecko pojdzie własnie tam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...