Skocz do zawartości
Forum

grudkowata wysypka


Gość natalia sudol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość natalia sudol

Witam, potrzebuje pomocy doswiadczonej mamy/taty. Jestem mloda i jeszcze nie doswiadczona w takich sprawacH. Moj syn 5 lat dostal grudkowatej wysypki z czerwonymi plamami na buzi po 3 dniach zaczelo wysypywac dodatkowo na lokciach i dloniach. Mieszkam w Irlandii i bylam juz u kolejnego lekarza, rece opadaja, noz w kieszeni sie otwiera, gdy po raz kolejny wypisuja paracetamol i nie chca dac skierowania na jakie kolwiek badania. Dziecko nie ma goraczki tylko swedzi wysypka, lekko spuchniete policzki, uszy czerwone. Podaje wapno ale nie pomaga wiec to nie jest raczej zwykla alergia na np jakis skladnik posmarowalam dzis rano mascia sterydowa elosone by ulzyc dziecku ale bez szalu. Wieczorem swedzenie sie nasililo, miala ktoras/ktorys z was taki problem ze swoja pociecha? Pomocy :( podejrzenie jednej z lekarek to rumien zakazny.

Odnośnik do komentarza

Natalia, a od jak dawna syn ma tą wysypkę? A Ci lekarze u których byłaś to lekarze ogólni czy byłaś u dermatologa?
Nie orientuję się- czy w Irlandii jest możliwość pójścia prywatnie do jakiegoś specjalisty? Bo ja bym odwiedziła dermatologa.
Może to być wszystko- od alergii na jakiś produkt (np. mleko, jajka itp.), po atopowe zapalenie skóry. My nie widzimy jak wygląda skóra Twojego dziecka, tylko dermatolog jest w stanie ocenić co to za wysypka.
A czytałaś na temat tego rumienia zakaźnego który podejrzewa któryś z lekarzy? Poczytaj na ten temat, porównaj sobie stan skóry Twojego synka z informacjami i zdjęciami umieszczonymi w internecie, może te czerwone policzki z wysypką rzeczywiście są tym rumieniem (choć wyczytałam że raczej nie występuje o na dłoniach, ale wiadomo że każdy przypadek jest inny). Rumienia się nie leczy, może stąd tylko ten paracetamol. Po około 2 tygodniach sam mija.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...