Skocz do zawartości
Forum

Mikołajki w przedszkolu


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

w naszym przedszkolu Mikołaj przychodzi do dzieci (wszystkie grupy zbierają się na sali gimnastycznej gdzie jest przygotowany tron dla Mikołaja i jest ustrojona cała sala ) i tam mają występy i spotkanie z Mikołajem ,są zdjęcia i prezenty i poczęstunek potem w salach .Prezenty kupujemy ze składek na radę rodziców ,zajmuje się tym trójka rodziców z rady (3 z każdej grupy) i oni tez pakują wszystkie prezenty i wszystkie dzieci z danej grupy mają jednakowe prezenty np. chłopcy wszyscy samochody a dziewczynki lalki a starsze grupy często maja wszyscy jednakowe np.jakieś gry .W domku oczywiście tez dostają jakiś prezencik ale mniejszy a na gwiazdkę większy :)

Odnośnik do komentarza

Mama hala, napisałaś, że prezenty są równe, a po chwili dodałaś, że chłopcy -auta, dziewczynki-lalki.
To budzi mój sprzeciw. U nas WSZYSTKIE dzieci dostają to samo, niezależnie od płci. Słyszałam, że gdzieś chłopcy mają dostać klocki lego, a dziewczynki lalki. Dlaczego nie dać wszystkim klocków lego? Dziewczynki też je lubią. Nawet są serie dziewczęce. Jest ogromny wybór podarków, który pasują jednocześnie dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Ja jestem zdania, że prezenty powinny być równe? Żeby nie było rozczarowań.

Odnośnik do komentarza

u nas w przedszkolu też przychodzi mikołaj z paczuszkami przeważnie były to słodycze .. koszt pokrywany ze składki na komitet rodzicielski.
Mikołaj przychodził do każdej grupy a dzieci śpiewały i mówiły dla niego wierszyki plus zdjęcia też z mikołajem co roku były.
W domu też jest - jak były młodsze to szliśmy na mikołaja do kościoła(wpierw się zanosiło swoje prezenty)-od tamtego roku zostawia przy łóżku w nocy. A gdy były pytania o to, że mikołaj nie prawdziwy (bo np. czarny zarost prześwitywał za kostiumu) albo dlaczego każdy mikołaj inaczej wygląda czy dlaczego dwa razy przynosi prezent albo zostawia też u babci ..to tłumaczyliśmy, że mikołaj ma pomocników takich bo ma strasznie dużo dzieci do odwiedzenia i czasami sam przyjeżdża (przedszkole, szkoła, kościół) a czasami pomocnika wysyła przebranego, ale w sumie nie wiadomo który jest prawdziwy a który pomocnik .. a prezent u babci przy okazji zostawia jak mu się wyjmie z worka ;) .. i działa więcej pytań nie było a dalej wierzą mocno.

nikawa u nas dziś na wywiadówce w szkole podobny pomysł padł, ale szybko został sprostowany bo dzieci są różne. Jakiemuś chłopcu może się spodobać "dziewczęcy" prezent a dziewczynce ten dla chłopca.

Odnośnik do komentarza

To prawda że są klocki lego dla dziewczynek i nasza córka bardzo je lubi a synek też bawi się lalkami czy kuchnia to normalne jednak wielu rodziców do tego tak nie podchodzi dlatego była decyzja że chłopcy dostaną autka (wszyscy takie same) a dziewczynki laleczki (jest to grupa maluszków i dlatego wybór padł na takie zabawki) natomiast starszaki dostaną wszyscy to samo bo dostaną gry .Jeśli chodzi o mnie to nie dziele zabawek na dziewczęce i chłopięce ale wiele rodziców taki podział ma i musimy się do tego dostosować .

Odnośnik do komentarza

U nas składka była I będzie mikołaj A jeden rodzic kupuje prezenty i ma być to samo czyli słodycze :// Ja z mniejszym gronem rodziców chciałam dla dzieci coś bardziej pożyteczniejszego Rodzice zgodzili się na składkę 15 zł a w tym już można jakąś kolorowankę czy książeczkę kupić i coś słodkiego do tego ale już nie wiem czy zmienią zdanie ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

u nas składka 25 zł, ale nie wiem, jakie to prezenty mają być, Mikołaj przechodzi po salach i każde dziecko coś dostaje, a na początku jest jakiś apel dla wszystkich dzieci.
dziękuję Dziewczyny za Wasze odpowiedzi:) Nikawa ja też widziałam te rzeczy w biedronce i rzeczywiście dobre, tylko nie umiałam się zdecydować, chyba najbardziej podobały mi się puzzle

Odnośnik do komentarza

Ja w Biedronce za 14,99 dostałam zestaw dla małego archeologa. Dzieci muszą dostać się do skamielin, które zostały ukryte w gipsie. Mają do tego dłutko, młoteczek oraz pędzelek.
Mój syn dostał coś takiego na imieniny i przez 3h był tym zajęty. Wołał mnie tylko, gdy coś odkrywał, lub przybiegał do kuchni, żeby to pokazać.
Do wyboru były też dinozaury, ale z myślą o dziewczynkach wybrałam kamienie. Zresztą nie każdy chłopiec lubi dinozaury. Za to dłubanie w ziemi lubi każdy. Ja też mogłam postukać. Synek dostanie dokładnie taki sam zestaw w przedszkolu :)

Odnośnik do komentarza

nikawa
Ja w Biedronce za 14,99 dostałam zestaw dla małego archeologa. Dzieci muszą dostać się do skamielin, które zostały ukryte w gipsie. Mają do tego dłutko, młoteczek oraz pędzelek.
Mój syn dostał coś takiego na imieniny i przez 3h był tym zajęty. Wołał mnie tylko, gdy coś odkrywał, lub przybiegał do kuchni, żeby to pokazać.
Do wyboru były też dinozaury, ale z myślą o dziewczynkach wybrałam kamienie. Zresztą nie każdy chłopiec lubi dinozaury. Za to dłubanie w ziemi lubi każdy. Ja też mogłam postukać. Synek dostanie dokładnie taki sam zestaw w przedszkolu :)

powiem szczerze, że tego nie widziałam, widziałam za to jakieś puzzle, zestawy z domkami jak farma, z play dou zestawy ciastoliny, lalki barbie, jakieś laki do czesania i coś tam jeszcze, ale już nie pamiętam:)

Odnośnik do komentarza

A dziękuję :) też jestem z niego zadowolona. Ostaatnio dałam coś twkiego w prezencie 7.latce i też była zachwycona. Te zestawy pojawiły się w
Biedronce na przełomie października i listopada. Na pomysł zakupu wpadłam pod koniec pierwszego tygodnia listopada. I już ledwo się udało ;) Na szczęście grupa mojego syna jest mała.
Wczoraj się dowiedziałam od nauczycielki, że oprócz Mikołaja w piątek, ma przyjść również Gwiazdor 17.12. ...poprosiłam, żeby w takim razie skamieliny były od Gwiazdora. Od Mikołaja będą kolorowanki.
Choć uważam, że obchodzenie Mikołajek w przedszkolu byłoby wystarczające. Ewentualnie Przedszkole mogłoby zorganizować jednakowy podarek (wafelek/kolorowanka/lizak) dla każdego.

Odnośnik do komentarza

nikawa to ciekawe że obchodzi się jeszcze gwiazdora w połowie grudnia a na wigilię to kto przychodzi - ja jestem z północy Polski a mieszkam na południu i też musiałam nauczyć się rozróżniać kwestie kto przychodzi do dzieci i tradycje mikołajkowe - u mnie w rodzinie zawsze były czyszczone buty i tam wkładano słodycze u męża pod poduszką więc my połączyliśmy tradycje a w przedszkolu myślę że raz jeden powinien ktoś przyjść - czemu w takim razie u was jest podzielone - jest jakiś powód konkretny?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Św. Mikołaj ma swój dzień 6.12.
A w Poznaniu dodatkowo jest również GWIAZDOR. I to on zostawia prezenty pod choinką. Żaden Święty nie będzie się pchał przez komin do domów ;) Nazwa myślę, że jest od pierwszej Gwiazdy, która jest tak wyjątkowa.
Po wioskach 24.12. często można spotkać spacerujących Gwiazdorów z rózgami. Ale czemu ma to służyć, to prawdę mówiąc nie wiem. Pamiętam z dzieciństwa, że jak jechaliśmy przez zaspy śnieżne, to czasem owych mijaliśmy i nam pukali po masce samochodu. Mój brat bardzo się bał maski Gwiazdora. Biedny się zataił mając 2-3 lata i już wtedy trzeba mu było szybko wyjaśniać, że to TYLKO tata w przebraniu.
U koleżanki z Południa Polski pod choinką prezenty zostawia Aniołek :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...